Magiczny świat opery

Magiczny-świat-opery
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Happening organizowany jest we współpracy z Fundacją "Muzyka jest dla wszystkich" oraz Akademią Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Happening – w nieco odmiennej formie – odbył się już dwukrotnie w Akademii Muzycznej.

 

– Zainteresowanie przekroczyło najśmielsze oczekiwania – powiedziała podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich" Viola Łabanow. Jak dodała – idea happeningów wzięła się z potrzeby zachęcenia dzieci i młodzieży do kontaktu z muzyką, który nie wymaga wielkiego programu i estrady.

 

Już przy wejściu do teatru na dzieci będą czekać niespodzianki – przy specjalnych stanowiskach wszyscy chętni będą mogli poddać się charakteryzacji. Będą także mogli sfotografować się w scenografiach do spektakli wystawianych na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

 

Pokazy na scenie głównej rozpoczną się o godzinach 10, 11 i 12. Studenci Akademii Muzycznej wykonają fanfarę, a chór dziecięcy Alla Polacca zaśpiewa m.in. "Katarynkę" i "Najłatwiejsze ciasto w świecie".

 

Uczniowie szkół baletowych z Warszawy zatańczą m.in. wariacje z baletu "Giselle", "Jezioro Łabędzie" i "Paquita". Fragmenty opery "W krainie czarodziejskiego fletu" wykonają soliści Opery Narodowej – Katarzyna Trylnik, Jeanette Bożałek, Grzegorz Pazik.

 

Zaplanowano także pokazy efektów specjalnych – dźwiękowych i świetlnych. Uczestniczące w happeningu dzieci będą mogły także zwiedzić kuluary i zaplecze techniczne teatru.

 

Ogromną rolę w organizacji przedsięwzięcia pełni Teatr Wielki – Opera Narodowa – najpotężniejsza i historycznie najstarsza warszawska scena artystyczna otwiera swoje podwoje nie dla melomanów, czy ludzi przygotowanych do tradycyjnego odbioru sztuki. Otwiera je dla dzieci, które poznając świat wszystkimi zmysłami, mogą „dotknąć sztuki”, poruszając się wśród profesjonalnych artystów – muzyków, śpiewaków, tancerzy, nie w roli obserwatora czy słuchacza, ale aktywnego uczestnika – grającego, śpiewającego i tańczącego.

Polecamy również  KORCZAK 2008 – Więcej niż Teatr oraz 105. urodziny Filharmonii Narodowej

419 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent