UD

Kto tutaj pracuje? Recenzja książki

Kto tutaj pracuje książka dla dzieci recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek, do której należy „Kto tutaj pracuje?”.

Na twardych, kartonowych stronach znajdziemy krótkie wierszyki, które łatwo zapadają w pamięć. Tym, co graficznie wyróżnia tę pozycję, jest motyw okularów – na każdej stronie zrobione są okrągłe wycięcia, dzięki czemu każdy z bohaterów ma na nosie okulary.

Kto dokładnie je nosi? Na przykład mechanik Tygrys Tytus, który dba o wzrok. Murarz Byczek Bruno, mimo że jest jeszcze młody, to i tak już nosi okulary. Dzięki nim może swoją pracę wykonywać rzetelnie i precyzyjnie. Szympans Albin, który jest elektrykiem, również nosi okulary, podobnie jak żeglarz – mors Maurycy. Noszenie okularów pomaga też w pracy malarskiej – pies Ambroży lepiej dzięki nim widzi i bez problemu może dopasować kolor, gdy maluje ściany w domu.  W zawodzie stolarza okulary również są bardzo przydatne, o czym doskonale wie Maks Osiołek. Swoich szkieł nie wstydzi się strażak Lew Leolopold i nie przeszkadza mu, że jest okularnikiem. Przykładów jest więcej – okulary zakładają do swoich codziennych zajęć również prosiak, lis i kret. Aby dobrze wypełniać obowiązki, korzystają ze szkieł np. w ogrodzie czy w kuchni.  

Dzięki takiej wesołej wyliczance zawodów i powodów, dla których nosi się okulary, dziecko może uświadomić sobie, jak duże znaczenie ma troska o zdrowie i wzrok. Utwierdza się też w przekonaniu, że okulary nie czynią go kimś gorszym.

Myślę, że książeczka „Kto tutaj pracuje?” może być niezwykle użyteczna i pomocna rodzicom dzieci, które muszą po raz pierwszy założyć okulary, a czują przed tym opór i strach, że np. ktoś będzie się z nich śmiać, bo tylko one w całej grupie mają na twarzy taki dodatek. 

Kto tutaj pracuje?
Zbigniew Dmitroca
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Liczba stron: 22
Wydawnictwo Egmont

398 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent