Kto tutaj pracuje? Recenzja książki

Kto tutaj pracuje książka dla dzieci recenzja

Wesołe wierszyki oraz przykuwające wzrok ilustracje z… dużymi okularami. „Kto tutaj pracuje?” to książeczka, której czytanie przynosi wiele korzyści – daje dziecku radość, wyposaża je w wiedzę o różnych zawodach i utwierdza w przekonaniu, że noszenie okularów nie jest powodem do wstydu, tylko służy zdrowiu.

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek, do której należy „Kto tutaj pracuje?”.

Na twardych, kartonowych stronach znajdziemy krótkie wierszyki, które łatwo zapadają w pamięć. Tym, co graficznie wyróżnia tę pozycję, jest motyw okularów – na każdej stronie zrobione są okrągłe wycięcia, dzięki czemu każdy z bohaterów ma na nosie okulary.

Kto dokładnie je nosi? Na przykład mechanik Tygrys Tytus, który dba o wzrok. Murarz Byczek Bruno, mimo że jest jeszcze młody, to i tak już nosi okulary. Dzięki nim może swoją pracę wykonywać rzetelnie i precyzyjnie. Szympans Albin, który jest elektrykiem, również nosi okulary, podobnie jak żeglarz – mors Maurycy. Noszenie okularów pomaga też w pracy malarskiej – pies Ambroży lepiej dzięki nim widzi i bez problemu może dopasować kolor, gdy maluje ściany w domu.  W zawodzie stolarza okulary również są bardzo przydatne, o czym doskonale wie Maks Osiołek. Swoich szkieł nie wstydzi się strażak Lew Leolopold i nie przeszkadza mu, że jest okularnikiem. Przykładów jest więcej – okulary zakładają do swoich codziennych zajęć również prosiak, lis i kret. Aby dobrze wypełniać obowiązki, korzystają ze szkieł np. w ogrodzie czy w kuchni.  

Dzięki takiej wesołej wyliczance zawodów i powodów, dla których nosi się okulary, dziecko może uświadomić sobie, jak duże znaczenie ma troska o zdrowie i wzrok. Utwierdza się też w przekonaniu, że okulary nie czynią go kimś gorszym.

Myślę, że książeczka „Kto tutaj pracuje?” może być niezwykle użyteczna i pomocna rodzicom dzieci, które muszą po raz pierwszy założyć okulary, a czują przed tym opór i strach, że np. ktoś będzie się z nich śmiać, bo tylko one w całej grupie mają na twarzy taki dodatek. 

Kto tutaj pracuje?
Zbigniew Dmitroca
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Liczba stron: 22
Wydawnictwo Egmont

Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kto tutaj pracuje? Recenzja książki