UD

Król Gromoryk i niewidzialna kukułka. Recenzja książki

Król Gromoryk recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
„Król Gromoryk i niewidzialna kukułka” to książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku 4+. Publikacja jest bogato ilustrowana, zaś obrazki są przyjemne i proste w przekazie. Treść jest na tyle ciekawa, że wzbudza zainteresowanie czytelnika i – co najważniejsze – nie zawiera skomplikowanego słownictwa. Litery są duże, więc bez problemu poradzi sobie z nimi osoba rozpoczynająca przygodę z czytaniem.

Książeczka opowiada o królu, który podczas spaceru w swoim ogrodzie nagle słyszy głośne „kuku”. W dalszej części dowiadujemy się, że to nie ptak jest sprawcą tego dźwięku, a badacz kukułek – kot Gaduła. W trakcie krótkiej wymiany zdań między królem, a zwierzęciem dochodzi do sprzeczki, która kończy się pogonią za kotem. Gonitwa przebiega w zaroślach, krzakach i wysokiej trawie, a skutkuje tym, że król gubi się i nie potrafi znaleźć właściwej drogi. Dzięki tej historii dziecku łatwiej będzie zrozumiało pojęcie prawo i lewo, a także co to jest labirynt, dowiaduje się także znaczenia słów „krótki i długi”, czy chociażby uczy w jaki sposób patrząc tylko na położenie słońca, dotrzeć do celu.

Zaraz po tekstem, na każdej stronie znajdziemy ciekawą zagadkę lub łamigłówkę, którą dziecko może wypełnić samo albo przy pomocy rodzica. Zadania te są proste, nawiązują do czytanego tekstu i zmuszają do myślenia. Na końcu książeczki znajdują się naklejki, które młody czytelnik powinien wykorzystać w tych zadaniach.

To doskonała książka na się wakacje. Nie tylko do czytania, ale również do zabicia nudy, gdy na dworze pada deszcz.

Katarzyna Jakuszko

Król Gromoryk i niewidzialna kukułka
Wydanie: 1, 2017
Seria/cykl: CZYTAM I GLÓWKUJĘ
Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
Typ oprawy: miękka
Wydawnictwo Egmont

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

846 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent