UD

Kolorowanki logopedyczne. Ćwicz z logopedą. Recenzja

Kolorowanki logopedyczne recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Logopedia – nic skomplikowanego. Wystarczy udać się na diagnozę do logopedy, odbywać regularna wizyty i stosować się w domu do zaleceń specjalisty. Aha… Uwierzy w to każdy, kto nie ma za sobą wieloletniej pracy logopedycznej z własnym dzieckiem. Dziecko po pewnym czasie jest w stanie osiągnąć stopień mistrzowski. Złoto w unikaniu monotonnych ćwiczeń i powtórzeń.

Dlatego mając dzieci w wieku przedszkolnym, kombinowałam i ja, wyszukując w Internecie zabawne wierszyki, kolorowanki i gry logopedyczne. Od rodziców swoich podopiecznych często słyszę, że dziecko nie chce pracować w domu i wierzę, że naprawdę tak jest.

Wydawnictwo Martel wychodzi naprzeciw dziecięcej niechęci, tworząc serię Ćwicz z logopedą.

Jest to zbiór dziesięciu książeczek zawierających materiał odpowiednio dobranych do potrzeb dziecka ćwiczeń. Ja mam trzy z nich które są dobrane według miejsca artykulacji głosek: głoski f, w, głoski k, g, h oraz głoski ś, ź, ć, dź. Nie są to typowe kolorowanki, ponieważ poza bielą kartki pojawiają się tu pastelowe barwy, które wypełniają część tła. Dzieci młodsze zniechęcają się dużą powierzchnią tła do zamalowania, a tym razem nie chodzi o trening cierpliwości. Skoro w łazience zawartej na dwóch stronach są już niebieskie ściany, to pokolorowanie całości zajmie znacznie mniej czasu.

Ogromny plus za dużą czcionkę i kolorowe głoski, które akurat należy ćwiczyć, także te w wierszykach. Rymowanki są krótkie i zabawne, więc dzieci chętnie je powtarzają.

Józio raz malował bazie

i poziomki na obrazie.

Gdy kozicę dorysował,

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

wszystko zjadła mu bez słowa.

Tak więc każda z książeczek zawiera ilustracje do kolorowania, wierszyki i wyrazy utrwalające prawidłową wymowę oraz to, co dzieci uwielbiają, czyli naklejki, które również utrwalają dane głoski. Polecam do uatrakcyjnienia pracy na terapii, w grupie i w domu.

Seria książek Ćwicz z logopedą. Kolorowanki logopedyczne.
Ilość stron: 16 + naklejki
Oprawa: miękka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Martel

 

359 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent