UD

Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek. Recenzja książki

Moje emocje recenzja dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Chcąc budować dobre relacje z innymi, powinniśmy najpierw poznać siebie. Poznać swoje granice, obserwować zmiany emocjonalne, nazywać uczucia, prosić o wsparcie. Nie jest to jednak łatwy proces, dlatego od najmłodszych lat warto ćwiczyć z dziećmi wspierające podejście do wszystkich emocji, pokazać techniki radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami i mówić do nich adekwatnym językiem. Dobrze przy tym korzystać z rzetelnej wiedzy. Przy pracy z dzieckiem sprawdzi się zeszyt ćwiczeń Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek Anny Pachockiej.

Autorka publikacji z wykształcenia jest psychologiem i pedagogiem dziecięcym, prowadzącym terapie indywidualne i grupowe. Na co dzień niesie pomoc dzieciom z trudnościami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania. Mając kontakt z dziećmi, stworzyła publikację opartą nie tylko na teorii, ale również praktyce, co wpływa na autentyczność zawartych tam ćwiczeń.

Książka zaproponowana przez wydawnictwo RM to kolorowa podróż po świecie trudnych, dziecięcych emocji takich jak złość i smutek.

Pierwsze strony to duża dawka teoretycznej wiedzy, dotyczącejm.in. telefonów zaufania i instrukcji korzystania z książki. Później następuje zaproszenie do zabawy, dopełnionej krótkim wstępem teoretycznym i poleceniem. Nazwanie ćwiczeń zabawą, to olbrzymi atut publikacji. Dziecko chętniej sięgnie po książkę, kiedy będzie kojarzyło ją z czymś przyjemnym, niż z przykrym obowiązkiem.

Każda strona to propozycja innego ćwiczenia odnoszącego się do złości lub smutku, w których może, choć nie musi, towarzyszyć osoba dorosła.

Autorka proponuje dużo twórczych aktywności: rysowanie, kolorowanie, szkicowanie, pisanie, labirynty, wycinanie, gotowanie, śpiewanie, eksperymentowanie. Książka nie narzuca obowiązku wykonania ich wszystkich, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki ćwiczeniom dzieci uczą się rozpoznawania swoich stanów emocjonalnych i sytuacji, które je wywołują, rozładowywania napięcia, doceniania siebie i swoich starań, a w końcu zaakceptowania wszystkich uczuć.

Na uznanie zasługuje również sposób wydania książki. Kolorowe kartki z wieloma symbolami i ilustracjami przyciągają wzrok i aktywizują do wykonania zadań.

Zeszyt ćwiczeń Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek Anny Pachockiej to perełka po którą trzeba sięgnąć.

Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w szkole, podczas pracy z grupą. Jeśli szukacie publikacji, która ułatwi rozpoznawanie emocji i konstruktywne ich przeżywanie, ta pozycja spełni wasze oczekiwania.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Eliza Idczak

Moje emocje. Jak pokonać złość i smutek
Pachocka Anna
Liczba stron: 88
Format 190×230
Oprawa miękka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa RM

 

462 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent