Weleda
Weleda Baby

Kłębuszki, recenzja gry planszowej o kotach

Kłębuszki recenzja gry planszowej dla dzieci o kotach
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Kłębuszki to miły sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. A jeśli dodatkowo są wśród nas miłośnicy kotów, to na pewno zachwyci ich oprawa graficzna tej gry.

Wow, kotki! – tak wyglądała pierwsza reakcja 8-letniej dziewczynki na widok opakowania gry. Entuzjazm nie opadł też po otwarciu opakowania. Bo koncept jest bardzo ciekawy – gracze wcielają się w role kotów pomagających Pani Lukrecji. Już samo wprowadzenie w historię i opis gry zaciekawia dzieci. Otóż Pani Lukrecja potrafi robić na drutach przeróżne rzeczy. Spod jej rąk wychodzą czapki, szaliki czy swetry. Pewnego razu, gdy znów coś tworzyła w swojej pracowni, kłębuszki się rozsypały po całym pokoju. Jak to się stało? Jeden z kotów przewrócił koszyk. Teraz trzeba jak najszybciej zebrać kolorowe kłębki wełny, bo przed panią Lukrecją jeszcze sporo pracy, a zamówienia czekają na realizację. I tutaj do akcji wkraczają koty. Ich imiona znajdziemy na kolorowych kartach – na przykład: Chochlik, Pusia. W pudełku są też m.in. żetony, karty zamówień i karty łupów. Gracze przystępują do rozgrywki, która wymaga nieco sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości i uważności. Celem jest bowiem zdobyć jak najwięcej punktów za wykonanie zlecenia.

Na pytanie: Co Ci się najbardziej podoba w tej grze? 5-latek odpowiedział: Że można walczyć o kłębki! I że są takie kolorowe karty i ta plansza, bo jest taka okrągła i wygląda jak czerwony kłębek.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Jak widać, wątek zdrowej rywalizacji okazał się tutaj atutem. Każdy kot stara się bowiem złapać jak najwięcej kłębuszków, a tym samym uzyskać przewagę nad innymi kotami-graczami. Uważam, że Kłębuszki to doskonała gra rodzinna. Nie jest bardzo skomplikowana (6-latki sobie z nią poradzą), ale też wymaga przemyślanych ruchów, koncentracji i planowania. Już sam motyw zbierania wełny i robienia sweterków ma swój urok i budzi zainteresowanie wśród dzieci, a zabawa – mimo że wiąże się z konkurencją – przynosi dużo radości.Kłębuszki - Zagraj w grę z pazurkiem!

Kłębuszki
autorka: Anna Sobich-Kamińska
ilustracje: Justyna Karaszewska
Wydawnictwo Zielona Sowa
format: 265x265x70
Wiek graczy: 6+, liczba graczy: 2-4 graczy, czas rozgrywki: 40-60 min.
Premiera: 12 listopada 2020 roku

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych.