Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2 – recenzja książki

Tarapaty 2 Klątwa Lucyny recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Poznań to już nie tylko stolica Wielkopolski, słynąca z koziołków i pysznych rogali marcińskich, ale również miejsce akcji najnowszej książki Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel.

Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2, bo o tej książce mowa, to kontynuacja powieści Tarapaty. Tym razem na zaproszenie ciotki, Olek, Julka i Pulpet wybierają się na wernisaż do poznańskiego Muzeum Narodowego, by podziwiać malarstwo Moneta… przez ułamek sekundy. Niestety wyczekiwane wydarzenie kończy się nagłym wybuchem, w którym obraz zostaje zniszczony! Najgorsze, że to dopiero początek nieszczęść i niebezpieczeństw, jakie czekają na bohaterów powieści, którzy ruszają śladem złodzieja…

Powieść Katarzyny Rygiel to przygodowo-kryminalna lektura oparta na scenariuszu Marty Karwowskiej „Tarapaty 2”, zabierająca czytelnika w podróż obfitującą w przygody, sekrety, humor i dużą dawkę emocji. Wszystko to tworzy spójną kompozycję, która spodoba się czytelnikom obojga płci w wieku szkolnym, niezależnie od tego czy znają część pierwszą czy nie. Słowa uznania należą się również za kreację bohaterów, z którymi nie sposób się nudzić. Śledząc ich przyjaźń, chęć niesienia pomocy bliskim, a także zmagania z wewnętrznym „ja”, które w okresie dojrzewania jest szczególnie natarczywe, czytelnik bez problemu zrozumie determinację z jaką zmierzają do celu. Dodatkowo, wnioski bohaterów, z którymi mogą utożsamiać się czytelnicy, korzystnie wpłyną na myślenie nastolatków i zapewnią pomoc w okresie dojrzewania.

Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2 to lekka i często zaskakująca lektura na piątkę, którą warto przeczytać. Jeśli do tego jesteście fanami książek przygodowych, czytaliście Trzech Detektywów lub Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, to pozycja obowiązkowa. Zapewniam, że Wasza ciekawość bardzo szybko zostanie rozbudzona, przez co nie sposób będzie oderwać się od lektury.

Nie czekajcie długo i razem z bohaterami książki wyruszcie w ciekawą podróż ulicami Poznania i Puszczykowa. Gwarantuję Wam dobrze spędzone chwile w doborowym towarzystwie. A po lekturze zachęcam do porównania książki z wersją filmową.

Eliza Idczak

Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2
Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel
Wydawca: Agora
Liczba stron 312

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent