Weleda
Weleda Baby

Co może połączyć psa i kota? – recenzja książki Wincenty i Kołtun

wincenty o kołtun opinia o książce, recenzje książek dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Chyba wielu z nas, chociaż przez chwilę, zastanawiało się czy możliwa jest przyjaźń między psem i kotem. Bohaterowie książki Nicoli Colton Wincenty i Kołtun nie muszą się nad tym głowić. Dlaczego? Sprawdźcie sami.

Wincenty to samotny kot, mieszkający w eleganckim apartamentowcu na ostatnim piętrze. Ma ogromną biblioteczkę, piękne muszki i talent do gotowania. Niestety z powodu braku przyjaciół, żadnej z tych rzeczy nie ma z kim dzielić. Odważnie decyduje się więc na wysłanie zaproszenia do najznamienitszych kotów w mieście, należących do klubu Kotylionów, chcąc wstąpić w ich szeregi. Niestety jego doskonały plan nie uwzględnia wizyty niesfornego i brudnego szczeniaka Kołtuna, który znacząco komplikuje sytuację. Jeśli ciekawi Was jak przebiegnie kolacja z trzema dystyngowanymi kotami i nieokiełznanym szczeniakiem oraz czy Wincentowi uda się zdobyć przyjaciół, koniecznie sięgnijcie po książkę.

Wincenty i Kołtun to lektura dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, którą czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Pełna humorystycznych sytuacji, spisanych prostym językiem, z pewnością wypełni zbliżające się jesienne popołudnie. Duże litery, mała ilość tekstu i spora ilość ilustracji na każdej stronie zachęcą do samodzielnego czytania, a mały format książki ułatwi zabranie jej niemalże wszędzie.

Książka Nicoli Colton to pozycja nie tylko dla miłośników kotów. Mimo nieskomplikowanej fabuły, książka będzie dobrą podstawą do rozmowy o wartości przyjaźni i szacunku do innych.

Eliza Idczak

Wincenty i Kołtun
Autor: Nicola Colton
Rok wydania: 2020
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 13.0 x 18.0 cm
Wydawnictwo: Zielona Sowa

735 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent