Weleda
Weleda Baby

Julka i Szpulka. Kościochrupek – recenzja interaktywnej książki detektywistycznej

Julka i szpulka recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Książki i seriale detektywistyczne cieszą się dużą popularnością, zyskując tym samym rzesze fanów. Starsi pamiętają z pewnością wciągającą serię Andy’ego Chandlera Przygody trzech detektywów, a uczniowie szkół podstawowych należą do Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Nic w tym dziwnego. Zadania detektywistyczne budzą w nas ciekawość i kształtują wyobraźnię, a na końcu nagradzają wskazaniem winnych. Od niedawna do detektywistycznego świata mogą dołączyć również przedszkolaki. Wszystko za sprawą Julki i Szpulki, bohaterek serii Mai Strzałkowskiej.

Julka i Szpulka. Kościochrupek to druga, najnowsza część przygód sympatycznej dziewczynki i jej kłębka nerwów, które wspólnie walczą ze strachem i rozwiązują zagadki najbliższego otoczenia.

Tym razem, w środku nocy, Julkę budzi straszne wycie przenikające każdy zakątek jej pokoju. Dziewczynka ucieka do rodziców i przesypia z nimi całą noc. Następnego dnia, gdy świat nie wydaje się już takie straszny, zachęcona przez Szpulkę dziewczynka podejmuje się przeprowadzenia śledztwa. Jak na prawdziwego detektywa przystało, najpierw szuka świadków i poszlak. Dowiaduje się, że w nocy to nie duchy ją wystraszyły, a Chrupek – pies sąsiadów, któremu zginęły smaczne kości. Jak to się stało? Kto jest podejrzanym? Spróbujcie podjąć śledztwo razem z Julką i Szpulką, a na pewno uda się znaleźć sprawcę całego zamieszania!

Książki z serii Julka i Szpulka to atrakcyjne, interaktywne publikacje dla dzieci w wieku przedszkolnym, zachęcające nie tylko do przeczytania i pooglądania obrazków, ale również rozwiązania zagadki. Wszystko w towarzystwie bystrych, ale przede wszystkim sympatycznych głównych bohaterek.Julka i szpulka opinia

Dużym atutem tej książki jest styl, w jakim została napisana. W czasie lektury debiutujący czytelnik odnosi wrażenie, że bohaterki czekają na jego decyzje i sugestie, włączając go do czynnego śledztwa. I rzeczywiście, lektura tej książki wymaga od najmłodszych zaangażowania i inwencji. Akcja nie pędzi do przodu, dzięki czemu mali detektywi mają okazję zapoznać się ze wszystkimi wskazówkami, pomyśleć czy wrócić do ważnych informacji. Śledztwo ułatwia również zrozumiały język i bogate słownictwo oraz wyróżnione kolorem i pogrubieniem ważne informacje.

Jeszcze jednym walorem, przemawiającym na korzyść książki, jest jej estetyczne wydanie. Duży, kwadratowy format zachęca do aktywnego korzystania z książki, naklejek, kolorowanek i zagadek, a wesołe, przyjazne dla oka ilustracje Daniela Włodarskiego umilają chwile z lekturą, pomagając czytelnikowi prowadzić śledztwo. Dodatkowo, są w tej publikacji również elementy dydaktyczne, które sprawią, że rodzice chętnie po nią sięgną – książka rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i dedukcji oraz rozpoznawania emocji. Pomaga też szukać odpowiedzi na pytanie jak rozwiązywać problemy małego człowieka.

Podsumowując, książka Julka i Szpulka. Kościochrupek to publikacja niezwykła. Wydawca zadbał, by każdy szczegół był dostosowany do zainteresowań i potrzeb przedszkolaków, zapewniając im masę zabawy na każdej z czterdziestu stron. Sięgnijcie po książkę i wspólnie z dziećmi wcielcie się w prawdziwych detektywów! Julka i Szpulka już na was czekają.

Eliza IdczakJulka i szpulka opinie o książce

Więcej informacji na temat książki na stronie www.julkaszpulka.pl

527 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent