UD

Grajmy w zielone! Ekologiczne piosenki dla dzieci i rodziców. Recenzja

Grajmy w zielone recenzja płyty
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Płyta Grajmy w zielone! Ekologiczne piosenki dla dzieci i rodziców powstała przy współpracy Przemka Mazurka – autora tekstów piosenek, kompozytora, producenta, wokalisty, założyciela kabaretu muzycznego „Klub Szyderców Bis”, z paniami z teatru Mozaika. Gościnnie udział wzięli Grzegorz Wasowski (T-Raper znad Wisły) i Kabaret Hrabi. Chociaż głównym odbiorcą są dzieci, aranżacje są zrobione bardzo profesjonalnie, z wokalem, chórkami, skrzypcami, gitarą basową, kontrabasem, instrumentami klawiszowymi, melodyką, perkusją, cajonem, bongosami, wibrafonem, saksofonem, trąbką, a nawet perkusją recyklingową. Oczywiście nie będę udawać, że to wszystko wychwyciło moje ucho. Ba, po sprawdzeniu kto, na czym grał, musiałam co nieco wygooglować, żeby potem opowiedzieć dzieciom ciekawostki np. o melodyce.

Utwory, jak wskazuje sam tytuł, mają na celu propagowanie ekologii. Czy w dzisiejszych czasach taka płyta jest potrzebna? Jest!

Mimo lekcji i akcji proekologicznych tu mamy do czynienia z czymś innym. Z ucztą dla każdego ucha, tekstami, które zapadają w pamięć, bo są po prostu fajne, zabawne i naprawdę świetnie zaaranżowane.

Mamy tu piosenkę o Słońcu, która za pomocą alfabetu przedstawia to, co każdy z nas powinien o Słońcu wiedzieć. O wodzie, w której zaskoczyła nas kropla wody na końcu utworu. „Recykling to nie zabawa” na przekór tytułowi jest wspaniałą zabawą, łączącą różne style muzyczne aż proszącą się o wykorzystanie w przedszkolu lub szkole podczas Dnia Ziemi. „Zero waste” po prostu trzeba usłyszeć, żeby poczuć ten błogostan.
Słuchając „Pszczoły to mistrzynie”, nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że słyszę Kubusia Puchatka. Są piosenki o piramidzie żywienia, wyprawach do lasu i fuj plastiku, nieprzyjmującym się przyrodzie.

„Chodzą ludzie w lasach, puszczach,
jeden z drugim coś upuszcza.
Jak to dzieje się?
Może mają w spodniach dziury,
albo większe, bo z kultury,
może – kto to wie?”

Prawda, że ładny fragment piosenki „Puszczaj dmuchawce, puszczaj latawce”?
Dziesięć piosenek, wielu wykonawców a frajda i wiedza bezcenna. Polecam!Grajmy w zielone opinie o płycie

Więcej informacji o płycie Grajmy w zielone! Ekologiczne piosenki dla dzieci i rodziców na stronie mozaikadzieciom.pl

371 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent