Gdzie jest Kameleon? Recenzja książki dla dzieci

Gdzie jest kameleon?
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kameleon o wdzięcznym imieniu Napoleon jest najpiękniej wystrojonym zwierzakiem tropikalnej dżungli, jednak mimo to nie ma przyjaciół. Mało tego – nikt go nawet nie widzi! Idealnie wtapia się w konar drzewa i na wszelkie sposoby próbuje zwrócić na siebie uwagę.

Napoleon posuwa się do ryzykownych kroków, żeby tylko dostrzegły go inne zwierzęta. Czy w końcu osiągnie cel? A czy Ty będziesz w stanie dostrzec pięknego kameleona?

Gdzie jest kameleon?

Gdzie jest Kameleon? to jedna z tych krótkich i zabawnych historyjek, która świetnie pobudza dziecięcą wyobraźnię. To opowieść okraszona pięknymi, tropikalnymi ilustracjami, które dodają książce tajemniczości.

Ma w sobie to, czego szukają najmłodsi czytelnicy: zabawne obrazki, prostą historię, śmieszne odgłosy zwierząt. Zmusza do skupienia oraz dostrzegania detali. To świetny sposób na rozwijanie małych, chłonnych umysłów.

Książka inna niż wszystkie. Opowieść o przyjaźni i upartym dążeniu do celu. Myślę, że spodoba się zarówno najmłodszym, jak i starszym czytelnikom. Z uwagi na ilość tekstu, poleciłabym ją dzieciom w wieku do lat 3.

Podsumowanie:

„Plusy”:
–  piękne ilustracje
–  zdobywca nagrody dla Najlepszej Książki Dziecięcej „Creative Child Magazine” 2018 r.

„Minusy”:
–  niekiedy trudne i zbyt rozbudowane zdania.

Gdzie jest kameleon?

Katarzyna Przybysz

Gdzie jest kameleon?
Kurt Cyrus
Tytuł oryginału: Invisible Lizard
Ilość stron: 40
Oprawa twarda, pełny kolor
Format: 225×276
Data wydania: 2019-05-29

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent