Fredek i nadciągający kataklizm. Recenzja

Fredek i nadciągający kataklizm recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Fredek i nadciągający kataklizm to kolejna pozycja z serii „Czytam i główkuję”. Jest to idealna książka dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem, a przy okazji lubią różne łamigłówki.

5+ to odpowiedni wiek, aby maluszek sam sięgnął po tę liczącą zaledwie 48 stron książeczkę. Ciekawe i humorystyczne opowiadanie, kolorowe i żywe obrazki, a przede wszystkim mnóstwo interesujących zagadek sprawi, że młody czytelnik przeczyta ją jednym tchem.

Fredek to kosmita, który przyleciał na ziemię. Poznaje na niej Jagodę oraz dwóch bliźniaków Marka i Wacka. Dzięki dzieciom oraz mieszkańcom miasteczka, przybysz nie może narzekać na nudę. I tak poznajemy jego kolejną ciekawą przygodę.

Pewnego dnia Posterunkowemu ginie ulubiona kura Besta i w związku z tym podejmuje on prywatne śledztwo. Wraz z Panią Wandzią i Halinką oraz synem Igorem kieruje swoje kroki do tajemniczego nieznajomego czyli Fredka, podejrzewając go o kradzież ptaka. Zagadka szybko jednak zostaje rozwiązana, a kosmita oczyszczony z zarzutów. Gdzie ukryła się kura i co było powodem jej zniknięcia? Warto sięgnąć po książkę napisaną przez P. Zofię Stanecką, aby przekonać się jak zakończy się ta powieść.

Gwarantuję, że książka ta wypełni najbardziej nudy dzień i przez dobrych parę minut na pewno nie usłyszymy „mamo, nudzi mi się”! W treść książki zostało wplecione mnóstwo zagadek i łamigłówek, które zmuszają dziecko do myślenia oraz uczą podstaw matematyki. Znajdziemy tutaj m.in. labirynty, liczenie różnych zwierząt, a także pojęcie po prawej i po lewej stronie. Na końcu zaś znajdują się naklejki, które dziecko powinno użyć w tych zadaniach.

Ze swojej strony dodam tylko, że kartki w całej serii „Czytam i główkuję” bardzo mi się podobają, ponieważ są one idealne do pisania i rysowania, a swoją fakturą przypominają kartki z bloku.

Katarzyna Jakuszko

Czytam i główkuję. Fredek i nadciągający kataklizm
Wydanie: 1, 2017
Seria/cykl: CZYTAM I GLÓWKUJĘ
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marta Szudyga
Typ oprawy: miękka
Wydawnictwo Egmont

Zapraszamy do działu innych recenzji Miasta Dzieci!