Dni Techniki Kolejowej 2010

📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Starsi poznają szczegóły techniczne prezentowanego taboru i porozmawiają o tajnikach zawodu z prawdziwymi kolejarzami. Dla wszystkich będzie przygrywać muzyka w wykonaniu zespołów dziecięcych.

W Warszawie Dni Techniki Kolejowej odbędą się 13 czerwca br na Dworcu PKP Warszawa Zachodnia (od strony ulicy Tunelowej) od godz. 10.00 do 17.00. W programie m.in.: teatrzyki „O Smoku Wawelskim" i „Muzykanci z Bremy", pokaz tresury psów i walk obronnych w wykonaniu Straży Ochrony Kolei, quizy i konkursy. Wśród wystawionego taboru zobaczymy m.in.: pogotowie energetyczne, pojazd szynowo-drogowy LRB 25, pojazd UNIMOG, pociąg sieciowy, dźwig na podwoziu z żurawiem, lokomotywę Husarz, najnowszy wagon z Cegielskiego 158A, lokomotywę serii SM03, ciągnik pancerny WZT2, pojazd UNIMAN oraz wagon konferencyjny 508A. Wśród atrakcji wymienić należy: nocną wycieczkę tunelem średnicowym, symulator jazdy lokomotywą. Specjalnie dla dzieci organizatorzy zaplanowali naukę poprzez zabawę dotyczącą zagadnienia jak zachowywać się bezpiecznie z prądem oraz jak obchodzić się z prądem i dlaczego warto wybierać kolej. Ponadto będzie można zjeżdżać na zjeżdżalni, wziąć udział w konkursach malarskich oraz spróbować swoich sił w zawodach w siłowaniu się na rękę czy też w układaniu budowli z mega klocków.

W Gliwicach Dni Techniki Kolejowej odbędą się 13 czerewca br przy Dworcu Głównym PKP od godz. 10.00 do 17.00. W programie m.in.: występ orkiestry, teatrzyk „Pan Twardowski", pokaz tresury psów i walk obronnych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, konkurs plastyczny oraz quiz rodzinny „Co ty wiesz o kolei". Wśród wystawionego taboru zobaczymy: dźwig EDK80/3, pociąg sieciowy, pojazd 4AXE, pojazd UNIMOG, samochód-laboratorium, drezynę awaryjną, lokomotywę elektryczną ET22, EU07, lokomotywę spalinową SM31, zmodernizowany wagon II klasy. Specjalnie dla dzieci organizatorzy zaplanowali naukę poprzez zabawę dotyczącą zagadnienia jak zachowywać się bezpiecznie z prądem oraz jak obchodzić się z prądem i dlaczego warto wybierać kolej. Ponadto zabawy na zjeżdżalni, konkursy malarskie i zawody w siłowaniu się na rękę. W hali dworca będzie wystawa lokomotyw i wagonów.

 

W Gdańsku Dni Techniki Kolejowej odbędą się 13 czerwca br przy Dworcu PKP Gdańsk Główny od godz. 10.00 do 17.00. W programie m.in.: występ orkiestry, teatrzyki „Wilk i zając" oraz „Legenda o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju", bloki konkursowe, pokaz tresury psów i walk obronnych funkcjonariuszy Straży Ochrony kolei. Wśród wystawionego taboru zobaczymy m.in.: pociąg sieciowy, pojazd 4AXE, samochód pomiarowy, samochód UNIMOG, lokomotywę ET-22, lokomotywę ST-44 (tzw. Gagarin), wagon typu Hais, zmodernizowany EN 71 0-45, lokomotywę Husarz, wagon sypialny, wagon barowy VIP oraz pociąg ratunkowy z czołgiem. Specjalnie dla dzieci organizatorzy zaplanowali naukę poprzez zabawę dotyczącą zagadnienia jak zachowywać się bezpiecznie z prądem oraz jak obchodzić się z prądem i dlaczego warto wybierać kolej. Ponadto będzie możliwość zwiedzenia nastawni ruchu, wejścia na wieżę zegarową oraz udania się na wycieczkę torami, po których na co dzień nie kursują pociągi pasażerskie. Malusińscy będą mogli pobawić się na zjeżdżalniach, wziąć udział w konkursach malarskich i zawodach w siłowaniu się na rękę.

 

W Częstochowie Dni Techniki Kolejowej odbędą się 13 czerwca br na Placu Rady Europy przed Dworcem Głównym PKP od godz. 10.00 do 17.00. W programie m.in.: teatrzyk :Warkocz Królewny Wisełki" oraz „Śpiąca Królewna", konkursy, pokaz tresury psów i walk obronnych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Wśród wystawionego taboru zobaczymy m.in.: pociąg sieciowy, pojazd 4AXE, samochód – laboratorium elektroenergetyczne z kamerą termowizyjną, drezynę motorową WM15, pojazd UNIMOG, opryskiwacz APOLLO, lokomotywę elektryczną ET22, lokomotywę spalinową SM42, lokomotywę EU-07, zmodernizowany wagon drugiej klasy oraz wagon konferencyjny typu 507. Specjalnie dla dzieci organizatorzy zaplanowali naukę poprzez zabawę dotyczącą zagadnienia jak zachowywać się bezpiecznie z prądem oraz jak obchodzić się z prądem i dlaczego warto wybierać kolej. Ponadto będzie możliwość zwiedzania nastawni ruchu na stacji Częstochowa Stradom oraz Muzeum Historii Kolei. Malusińscy będą mogli pobawić się na zjeżdżalniach, wziąć udział w konkursach malarskich i zawodach w siłowaniu się na rękę.

Informacje będą publikowane na bieżąco na stronie www.pkp.pl

Organizatorami Dni Techniki Kolejowej są: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Kolejnictwa, PKP S.A., PKP Energetyka, PKP PLK, Telekomunikacja Kolejowa, PKP Cargo, PKP SKM w Trójmieście, CS Szkolenie i Doradztwo, Muzeum Kolejnictwa, PKP Intercity, KOW, Wars.

 

{{moduly ntltresc}} 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent