Weleda
Weleda Baby

Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości? Recenzja książki

Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Uczucia towarzyszą nam każdego dnia. Różne. Czasem skrajnie różnie. Radzimy sobie z nimi nie zawsze tak, jakbyśmy chcieli. My, dorośli mamy z nimi najróżniejsze problemy, a co dopiero dzieci! Dla nich to prawdziwe wyzwanie.

Oswojenia tematu emocji podjęła się Andrea Schütze w książce „Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości?”. Jej książka jest zbiorem kilkunastu historyjek ukazujących różne emocje, które targają nami każdego dnia. Czasem są racjonalne i logiczne, a czasem kompletnie absurdalne, abstrakcyjne i niezrozumiałe.

Uczucia, jakich doświadczamy czasem nas zaskakują, bywa, że ich nie rozumiemy. Nie warto zabijać ich w sobie i wstydzić się, że są. Te dobre, jak i te uznane za złe są potrzebne. Wszystkie uczucia, jakie przeżywamy są nam potrzebne. Odczuwając je poznajemy się i wzbogacamy.

Andrea Schütze opisuje uczucia wplatając je w różne historyjki. Czytając je z dzieckiem możemy wciągnąć je w dyskusję. Pamiętajmy, jak często my, dorośli, mamy problem z opanowaniem i zrozumieniem różnych uczuć, które przeżywamy, pomyślmy, jaką trudność może sprawiać ich zrozumienie przez młodego człowieka.

Książka Andrei Schütze pomoże nazwać uczucia, które przeżywa dziecko i nauczy, jak sobie z nimi radzić.

Dziecko przypominając sobie historyjkę obrazującą uczucie, które opisywała autorka, łatwiej sobie poradzi z uczuciem, które akurat przeżywa.

Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości?
Autorka: Andrea Schütze
Format: 200 mm x 246 mm
Liczba stron: 128
Oprawa twarda
Wyd. Prószyński i S-ka

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

 

450 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent