Dekoracja na Halloween – lampion z dyni
Żadna impreza Halloweenowa nie może obejść się bez lampionu z dyni. Wykonanie go jest niezwykle proste, aczkolwiek wymaga pomocy dorosłych. Warzywo dokładnie myjemy, by nabrało ładnego, pomarańczowego koloru, następnie ścinamy „czapeczkę” (wierzch dyni), tak byśmy mogli dostać się do środka. Dalej (tutaj dzieci mają największą frajdę) rączkami należy wyjąć miąższ. Kiedy dynia będzie pusta, trzeba wyciąć nożem dowolny uśmiech i oczy, a na koniec wstawić do środka świeczkę.
Lampion z dyni najlepiej prezentuje się w oknie, a także na dworze (np. na balkonie).
Pomysł: lampion może posłużyć jako drogowskaz dla gości.
Jak wydrążyć dynię na Halloween? Zobaczcie TUTAJ!
Balony w roli dekoracji na Halloween
Jak to się mówi – balonów nigdy za wiele! Tym razem balony także się przydadzą, ale nie wszystkie… Na Halloween balony muszą mieć odpowiednie kolory. Wskazane są: czarne, czerwone, białe i pomarańczowe. Balony mogą być same w sobie dekoracją, jak również mogą być elementem większego pomysłu.
– Duch z balona: można wykorzystać biały balon, dorysować czarnym flamastrem oczy i usta (raczej groźne, niż uśmiechnięte) oraz dokleić z białej krepiny powiewającą „koszulkę”.
– Groźny pająk: z czerwonego lub czarnego balona można zrobić zwisającego w wejściu pająka. Należy dorysować twarz pająka oraz dokleić czarne nogi (paski z krepiny). W ten sposób przy każdym najmniejszym powiewie wiatru (np. jak ktoś będzie szybko przechodził) nasz pająk będzie straszył.
Halloweenowe dekoracje – krew na ścianie
Bardzo makabrycznym, ale cieszącym się wielką popularnością wśród dzieci, pomysłem jest „krew na ścianie”. Tutaj również wystarczy odrobina wysiłku i minimum nakładu finansowego: należy wziąć folie (np. przeznaczone do remontów), czerwoną farbę plakatową i dziecko do pomocy. Rozłożoną folię, niechlujnie malujemy czerwoną farbą, można nie używać pędzla – maluchy bardzo chętnie rozmazują farbę rączkami, mając przy tym mnóstwo zabawy. Następnie pozostawiamy na kilka godzin (np.na podłodze) do wyschnięcia. A dalej, w zależności od możliwości, wieszamy na ścianach, oknach – można przyczepić do karnisza, można powiesić na szafie czy drzwiach – wszystko zależy od własnej inwencji.
Zrelaksowana Mama
Warsztaty świadomego rodzicielstwa
Jak radzić sobie ze stresem i złością? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?
Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.
Inne pomysły na dekoracje? Kliknijcie tutaj:
Halloweenowy stół
Zarówno jak na imprezie nie może zabraknąć jedzenia czy picia, tak i stół powinien być ozdobiony w odpowiadające charakterowi spotkania, gadżety.
Dekoracje stołu na Halloween – obrus
Tam gdzie są dzieci, zawsze jest coś rozlane, ubrudzone – nie uniknie się tego, ale można tak przygotować dekoracje, by nic cennego nie zostało uszkodzone, a przy tym by było mnóstwo dobrej zabawy. Świetnym rozwiązaniem jest zrobienie jednorazowego obrusa. Potrzebujemy gładki, papierowy obrus lub duże arkusze papieru, najlepiej kupić papierowe płachty (plastyczne lub remontowe), farby, kredki, flamastry i odrobina wolnego czasu. A następnie po prostu wspólnie z dziećmi malujemy, rysujemy przeróżne Halloweenowe motywy, np. dynie, duszki, krwawe paluszki, potwory itp.
Dekoracje stołu – lampiony z pomarańczy i dyni
Stół z przekąskami zwykle jest bogato zastawiony, więc miejsca na wielką dynie na nim nie znajdziemy. Polecam wykonanie mini-lampionów z pomarańczy. Zasada jest dokładnie taka sama jak przy dyni – odcinany górną część pomarańczy, ostrożnie wydłubujemy z niej miąższ, dalej wycinamy buzie i oczy. Możemy także dodać jej agresywniejszego wyglądu – wpinając goździki. Na sam koniec wstawiamy małą świeczkę do środka.
Inne pomysły na domowe świeczniki i lampiony znajdziecie tutaj:
Uwaga- z ogniem nie ma żartów! Zarówno przy dyni, pomarańczy jak i przy innych ozdobach z użyciem ognia, trzeba zachować wielką ostrożność. Oczywiste jest, że dzieci zapałkami się nie bawią, ale także ważne jest gdzie się stawia owe dekoracje. Należy zwracać uwagę, by firanki, serwetki, papierowe kubeczki nie stały w zasięgu płomienia.
Irmina Szadkowska-Filipowicz