UD

Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania. Recenzja

Co kapelusz jesc powinien
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W tym niezwykłym zbiorze opowiadań występuje kapelusz, który karmiony jest wierszami napisanymi przez właściciela i dopóki nie dostanie poetyckiej strawy, jest złośliwy, a wtedy właściciela spotykają dziwne i tajemnicze wydarzenia.

Złośliwy kapelusz daje bohaterce opowiadania solidną nauczkę, którą dziewczynka popamiętała na długo i wyciągnie z niej wnioski.

Poznajemy również Bartusia i jego perypetie z gwiazdką, a także roztargnioną wróżkę Zębuszkę, która poleciała z prezentem do dziecka, któremu nie wypadł ząb, za to ząb wypadł jej.

Książka Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania, to trzy wciągające, kompletnie odlotowe historie. Przenosimy się do świata, który balansuje na granicy rzeczywistości i fikcji. Opowiadania trzymają czytelnika w napięciu, aż do samego końca.

Spotykamy szalonych, zwykle dość roztargnionych bohaterów. W pierwszym opowiadaniu pojawia się wątek moralizatorski: „rzadko cenimy coś, co dostajemy zbyt łatwo”.

Całą książkę czyta się szybko i zostawia po sobie uśmiech na twarzy i dobry nastrój W książce dostajemy dużą dawkę humoru i szczyptę magii, a gagi sytuacyjne ubarwiają niezwykłe ilustracje autorstwa Artura Gulewicza.

Marta Tymowska-Malec
Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania
Tekst: Agnieszka Gadzińska
Ilustracje: Artur Gulewicz
oprawa: twarda
format: 200×270 mm
liczba stron: 64
wiek: 5+
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Skrzat

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

737 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent