Co, jak i dlaczego? Recenzja książki

Ksiązka dla dzieci co jak dlaczego recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jeśli szukacie odpowiedzi na niestandardowe pytania z różnych kategorii, to książka Co, jak i dlaczego z pewnością jest dla Was. Rewelacyjna książka Wydawnictwa Jedność – Co, jak i dlaczego? zawiera pytania z siedmiu różnych dziedzin. Można w niej znaleźć informacje o technice, naturze, zwierzętach, historii czy ludzkim ciele. Pytania są bardzo zaskakujące, czasem dziwne i właśnie dzięki temu książka jest tak wyjątkowa. Na czym polega fenomen zaskakujących czytelnika pytań? Ano na tym, że tylko tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania:

dlaczego nie można dotknąć tęczy?

jak rodzą się góry?

dlaczego umieramy?

Odpowiedzi na pytania napisane są prostym językiem i powodują zaspokojenie ciekawości, a nawet późniejsze drążenie tematu. Książka obfituje w zagadki i dowcipne ilustracje, a forma w jakiej jest napisana – pytania i odpowiedzi – sprawia, że łatwo jest znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie i poszerzyć wiedzę o kilka ciekawostek. Jest to książka przeznaczona głównie dla młodzieży, ale każdy znajdzie w niej coś interesującego dla siebie.

Książkę można czytać od początku do końca lub na wyrywki. Przeczytaliśmy ją już 3 razy i wciąż do niej wracamy. Oczywiście jedzie z nami na wakacje.

Marta Tymowska-Malec

Co, jak i dlaczego. 700 prostych odpowiedzi na trudne pytania
Stron: 208
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje
Format: 200×270 mm
Rok wydania: 2016
Wiek czytelnika: 7+
Tłumaczenie: Katarzyna Sarek
Wydawnictwo Jedność

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent