Weleda
Weleda Baby

Bazyl i Licho. Recenzja książki Marty Kisiel

Recenzja książki Bazyl i Licho
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Osobliwy styl Marty Kisiel bawi nie tylko młodszych, ale i starszych. Nic w tym dziwnego. Autorka to mistrzyni żartu, słowa i przygód. Każda chwila jest dobra, by ponownie powitać ulubionych bohaterów jej twórczości. Szykujcie wolne popołudnia i chusteczki. Nowa książka Bazyl i Licho rozbawi Was do łez.

Dwaj główni bohaterowie opowiadań, niezależnie od pory roku, codziennie przeżywają nowe przygody, zaskakując słowiańskie stwory zwariowanymi, a niejednokrotnie impulsywnymi pomysłami i psotami. Doprowadzają też do humorystycznych konfliktów. Wydawałoby się jednak, że ani Licho, ani Bazyl nie do końca rozumieją dlaczego ich intencje nie zostają właściwie zrozumiane. Czyż nie można dziwić się bardziej od dziwa? Albo grać na nerwach ankluzowi, muzycznemu demonowi? Czy Jarosz nie mógłby znieść wielkanocnych pisanek, a błędnice nie bać się bazylich bąków? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne pytania, sięgnijcie po książkę.

Na ponad 150 stronach czeka wiele dylematów.Bazyl i licho Marty Kisiel opinie

Marta Kisiel po raz kolejny proponuje młodym czytelnikom lekturę najeżoną dowcipem sytuacyjnym, przygodą tak zwariowaną jak wymowa Bazyla i przyjaźnią słodką jak szarlotka Licha. Krótkie, ale treściwe i przystępnie napisane opowiadania, zabiorą czytelnika w podróż po świecie, w którym z każdego zakątka wychyla się słowiański stwór. Oprócz zabawnych sytuacji autorka zadbała też o dydaktyczną stronę opowiadań, w których subtelnie przemyca mądrości życiowe.

Bazyl i Licho to zbiór 8 fantastycznych opowiadań, nawiązujących do każdej pory roku. Naprzemiennie opisują przygody czorta i anioła stróża. Publikacja zawiera też krótką charakterystykę słowiańskich demonów, pojawiających się w opisywanych historiach.

Cegiełkę do całej publikacji dołożył też Marcin Minor. Jego ilustracje, czekające na czytelnika wewnątrz książki, wywołują uśmiech na twarzy, podkreślając oryginalny klimat opowiadań.

Bazyl i Licho to wspaniała lektura dla dzieci w wieku szkolnym, choć radość z czytania na pewno odczują też dorośli.

Świat, w którym jedzenie jest równie ważne, co bohaterowie, nie raz zaskoczy, wzruszy, wzbudzi zachwyt i rozbawi do łez. Przygotujcie kakałko, krówki, a potem zaproście Bazyla i Licha do waszego domu. Będą wspaniałymi kompanami niejednego popołudnia i przekażą kilka cennych lekcji.Bazyl i licho opinie o książce

Eliza Idczak

Bazyl i Licho
Autorka: Marta Kisiel
Premiera: 15 czerwca 2022
Ilustracje: Marcin Minor
Liczba stron: 160
Oprawa: twarda
Format: 135×202 mm
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Mięta

643 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent