365 dni z Nelą. Przygodnik 2021/2022. Recenzja

Przygodnik z Nelą recenzja planera
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Próbowaliście przekonać ośmiolatkę do planowania swojego czasu? Ja tak i nawet mi się udało. Na tydzień. Ni pomogły tablice motywacyjne, planery, własnoręcznie robione plany. Wiek to specyficzny – za dorosły na różowe puszki, za młody na dorosłe i poważne kalendarze czy choćby nastoletnie notatniki. Za to przygody… Tak, przygody są dobre w każdym wieku.

Alinie przewodnik z Nelą spodobał się od razu, bo jest kolorowy, pełen zwierząt a co najważniejsze, nie trzeba w nim dużo pisać 🙂 Wydawać by się mogło, że świat insektów i innych małych stworzeń nie przypadnie do gustu dziewczynie, a tu proszę, nic bardziej mylnego. Wszystkie chrząszcze, patyczaki, modliszki, mrówki, motyle i liszki uwodzą nie tylko swoim wyglądem, ale również wyjątkowymi ciekawostkami.

Niewątpliwym atutem jest mnogość świąt i dni wyjątkowych, np.: Dzień Wdzięczności dla Rudego Kota, Dzień Odpoczynku dla Mamy, Dzień Czytania Książki, Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, Dzień Pączka z Kremem, Dzień bez Skarpetek, Dzień Ręcznie Zrobionego Prezentu, Dzień Zabawnych Świątecznych Sweterków, Dzień Ptaków, Dzień Staroci, Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki czy Dzień Ratownika WOPR. Jako rodzic i nauczyciel uwielbiam takie dni nie tylko jako okazję do wesołej zabawy, ale też zatrzymania się na chwilę przy tematyce praw dziecka, pierwszej pomocy, przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą czy ekologii. Tak więc każdego ranka pytamy najmłodszej, co skrywa jej przygodnik na dziś.

Całość tworzy połączenie kalendarza, zdjęć stanowiących tło oraz pojedynczych elementów na pierwszym planie. W to wszystko wkomponowano ciekawostki, fakty, drobne zadania, miejsce na małe notatki, plany lekcji czy liścik do Mikołaja. Alina w końcu znalazła swój „codziennik”, który daje jej niesamowitą frajdę, a mi satysfakcję, że nawet nie zauważyła, kiedy zaczęła planować swój czas.

Dla fanów Neli gratkę stanowią odnośniki do jej przygód opisanych w innych publikacjach, ale są na tyle dyskretne, że nie przeszkadzają czytelnikowi, spotykającymi się z podróżniczką po raz pierwszy. Przygodnik spokojnie spełnia swoją funkcję bez znajomości wszystkich przygód Neli. Co chwila odkrywamy nowe zalety Przygodnika, a największą jest to, że to po prostu pomysłowa i naprawdę dopracowana pozycja, którą gorąco polecamy.

365 dni z Nelą. Przygodnik 2021/2022. Świat insektów
Okładka: Flexi, naklejki wstążka
Format: 137×190 mm
Liczba stron: 176
Zawiera: Dwa plany lekcji i naklejki.
Więcej informacji na stronie ksiazkineli.pl

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent