Weleda
Weleda Baby

15 nieoczywistych kroków do pełni potencjału Twojego dziecka – recenzja książki

15 kroków socjomatka recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
W czasach dużego rozwoju technologii i serwisów społecznościowych, rodzice bombardowani są, często sprzecznymi, informacjami na temat wychowania i edukacji swoich pociech. Bardziej i mniej znani specjaliści pragną zainteresować nas swoimi publikacjami, które mają pomóc szerzej otworzyć oczy na pewne aspekty. Pod jakimi tytułami szukać perełek? Zdecydowanie wartą uwagi lekturą będzie książka Socjomatki: 15 nieoczywistych kroków do pełni potencjału Twojego dziecka.

Aktualna, atrakcyjna i łatwo dostępna książka pełniąca jednocześnie rolę poradnika i pamiętnika, porusza ważne kwestie dotyczące sekretów rodzicielstwa. Podsuwa również wiele cennych wskazówek. Autorka porusza takie tematy jak rozwój mowy, regulacja emocji, swobodna zabawa, inteligencja społeczno-emocjonalna czy zabawki „idealne”. Cały zbiór porad i informacji oparty jest na ponad dwustu badaniach światowej klasy neurologów, pedagogów, psychologów i innych ekspertów.

Mimo że jest to poradnik, książkę czyta się z łatwością, a nawet przyjemnością, ponieważ prosty i zrozumiały język, a także podział na rozdziały ułatwia zapoznanie się z lekturą, a poruszane tematy są przedstawione tak plastycznie i ciekawie, że czytelnik z chęcią zagłębia się w omawiane kwestie. Dodatkowo, mając kontakt z dziećmi, autorka stworzyła publikację opartą nie tylko na teorii, ale również praktyce; publikację, w której przytacza własne doświadczenia i osobiste sugestie, co wpływa na autentyczność poradnika.

Jest to pozycja godna polecenia i naszej uwagi z powodu kilku kwestii, które są niewątpliwie jej wielkimi atutami.Socjomatka recenzja książki

Przede wszystkim Socjomatka przybliża nam teoretyczne podstawy wychowania dziecka, oparte na wiarygodnych informacjach pozyskanych z ponad 200 renomowanych opracowań naukowych, wpływających na wszechstronny rozwój dziecka i stworzenie pełnej miłości i akceptacji relacji. Po drugie, na uwagę zasługuje znaczna ilość dodatkowej literatury umieszczonej w przypisach, do której możemy się odwołać, jeżeli dany temat zainteresuje nas w większym stopniu. Kolejnym atutem jest umieszczenie podsumowań po każdym rozdziale oraz zapewnienie przestrzeni na notatki na zakończenie tematu.

Specjalne ukłony należą się również za wydanie książki – zastosowany kolor, pogrubienie, wypunktowanie, a także układ publikacji ułatwiający wyszukanie potrzebnych w danej chwili informacji sprawia, że efekt wizualny wydłuża kontakt z lekturą i zapoznanie się z ważnymi treściami.

Książka zasługuje na uznanie także z powodu kręgu odbiorców, do którego może trafić, gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Pedagodzy, dziadkowie, opiekunowie mogą zweryfikować i uaktualnić swoją wiedzę, rodzice dzieci do lat 7 zdobędą cenne informacje i z powodzeniem zaczną cieszyć się rodzicielstwem, znajdując odpowiedzi na swoje pytania, a przyszli rodzice poczują, że są wystarczający i przygotują się na nadejście dziecka.

Warto wspomnieć o dodatkowej motywacji autorki do napisania poradnika – o chęci pomocy 9-letniej Andzi Kocik chorej na raka mózgu. Każda zakupiona książka to 5 zł przeznaczone na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Po zapoznaniu się z lekturą mogę śmiało powiedzieć, że jest to pozycja, którą powinien przeczytać każdy, kto nawet w minimalnym stopniu ma wpływ na wychowanie i edukację dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gwarantuję, że w pouczający sposób pomoże i rodzicom i dziadkom i pedagogom, a co za tym idzie i dzieciom, zrozumieć istotę rozwoju oraz partnerstwa w relacji dorosły-dziecko. Publikacja Socjomatki to „perełka”, po którą należy sięgnąć, niezależnie od tego czy posiadacie już sporą wiedzę, czy o wychowaniu dzieci nie macie jeszcze bladego pojęcia.15krokow recenzja socjomatka

 

Eliza Idczak

Więcej informacji na stronie 15 nieoczywistych kroków do pełni potencjału Twojego dziecka na stronie socjomatka.pl

502 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent