Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

Recenzje

Lekarstwo na krowę i inne opowiadania

Lekarstwo na krowę i inne opowiadania. Recenzja

Jeśli znudziły się Wam opowiadania, które do tej pory ciągle czytaliście, to koniecznie sięgnijcie po „Lekarstwo na krowę…”. To świetne lekarstwo na ożywienie czytelniczego zainteresowania. Jak ono powstało? Z połączenia dużej dawki humoru, gier słownych, absurdalnych sytuacji i życiowej mądrości.

Recenzje

Sam & Riko

Sam & Riko. Recenzja

Wasze dziecko marzy o tym, by mieć w domu psa? A może Wasza rodzina właśnie powiększyła się o czworonoga? Macie obawy, czy możliwe jest wychowywanie dziecka „w asyście” zwierzaka? Sięgnijcie po książkę „Sam & Riko”. To wartościowa, pełna ciepła i bardzo życiowa opowieść o przyjaźni między małym chłopcem a jego kudłatym towarzyszem.

Zabawki, gry, płyty

Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe 100 pierwszych słówek

Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek. Recenzja

Chcecie wprowadzić swoje dzieci w świat języka angielskiego? Karty obrazkowe będą świetną pomocą. Nauka przez zabawę to forma, która na pewno przypadnie do gustu niejednemu przedszkolakowi. Kolorowe, tematyczne karty spełnią swoją rolę podczas zimowych wieczorów w domu oraz w trakcie wycieczek i wakacyjnych wyjazdów, jako urozmaicenie podróży.

Zabawki, gry, płyty

Podróże małe i duże Muzalinki.

Podróże małe i duże Muzalinki. Recenzja

Wierszopiosenki „Muzalinek” to propozycja idealna dla miłośników muzyki, uwielbiających czytać poezję Juliana Tuwima. Dwie uczty dla uszu podane równocześnie! Płyta z dziecięcymi piosenkami zabiera dzieci w „Podróże małe i duże”. A razem z nimi wyruszają m.in. Pan Hilary, Dyzio Marzyciel i Spóźniony Słowik.

Recenzje

Najlepsze kolorowanki dla dzieci

10 kreatywnych kolorowanek do nauki i zabawy

W domu i w podróży. Na co dzień. Na wakacje. Do samodzielnego i do wspólnego uzupełniania. Do zabawy, ale też do nauki. Przedstawiamy 10 propozycji wydawniczych, dzięki którym dziecko – z kredką w ręce – rozwija wyobraźnię, zdobywa wiedzę i miło spędza czas z rodzicami.

Rodzina na co dzień

Dziecko_komputer_facebook

Dziecko na Facebooku, zasady bezpieczeństwa

Czy zamieszczać zdjęcia swoich pociech na portalach społecznościowych? Pochwalić się maluszkiem? A starszemu dziecku pozwolić korzystać z Facebooka? To pytania, które pojawiają się w głowach rodziców. I dobrze. Warto do tej kwestii podejść refleksyjnie i ostrożnie, żeby nie narazić się na wirtualne pułapki.

Okiem mamy

Pracująca matka

Umowa zlecenie/o dzieło a urlop macierzyński

Lubisz swoją pracę i nie chcesz z niej rezygnować. Boisz się, że wypadniesz z „obiegu”. Czujesz presją, że powinnaś szybko wrócić do firmy. Ale jesteś mamą i nie chcesz rozstawać się z maluszkiem już po kilku miesiącach. Nie wyobrażasz sobie bycia poza domem przez większą część dnia.

Wychowanie i edukacja

Wybór-programów-komputerowych-dla-dzieci

Wybór programów komputerowych dla dzieci

Jedni stawiają przed nimi wielki znak zakazu. Inni wolą włączyć dziecku komputer zamiast poczytać książkę albo wyjść wspólnie na spacer. Skrajne postawy, jak wiadomo, nie są dobre. Znacznie lepiej jest uświadamiać, że gry i programy komputerowe dla dzieci nie są jedyną, a jedną z wielu form aktywności, a doświadczanie i poznawanie świata jest o wiele ciekawsze w realu.

Rodzina na co dzień

obowiązki dziecka w domu

Obowiązki dziecka w domu. Realizm czy utopia?

„Pozbieraj zabawki!”, „Posprzątaj pokój!” – mówisz, a w odpowiedzi słyszysz: „Zaraz”, które wydłuża się w nieskończoność. Wzdychasz więc i zabierasz się za porządki. Co zrobić, aby scenariusz był inny? Jak w sposób naturalny i niewymuszony wprowadzać dziecięce obowiązki w domu?

Rodzina na co dzień

Dzieci na nocniku

Nauka siadania na nocnik. 5 kluczy do sukcesu

Pożegnanie z pieluchą to bardzo ważny moment w życiu malucha. Zdarza się jednak, że przygotowania do tego wydarzenia i podejmowane próby zbyt mocno absorbują całą rodzinę i wywołują atmosferę zniecierpliwienia i zdenerwowania. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas nauki siadania na nocnik.

Rodzina na co dzień

Ojciec z córką

Córeczka tatusia – o więzi ojca z córką

– Mężczyźni marzą o synach, a tracą głowę dla córek – mówi Agnieszka, mama dwóch dziewczynek. Ma stuprocentową rację. Ojcowie uwielbiają swoje „małe księżniczki”. Od relacji z ojcem w dużym stopniu zależy, jakimi kobietami staną się córki i jak będą postrzegać innych ludzi.
Co pomaga budować więź emocjonalną z córką? Co sprawia, że jest ona szczęśliwym człowiekiem?

Rodzina na co dzień

https://miastodzieci.pl/czytelnia/twoj-skarb-w-dobrych-rekach-czyli-top10-zalet-dobrej-niani/

Twój Skarb w dobrych rękach, czyli top10 zalet dobrej niani

Musisz wkrótce wrócić do pracy. Z bólem serca myślisz o rozstaniu z dzieckiem, a jeszcze ciężej robi Ci się, kiedy przypominasz sobie o nieuniknionym – wyborze właściwej opiekunki. Podpowiadamy, jakich cech szukać u kandydatek i co powinno być kluczowe czyli… top10 zalet dobrej niani. Z całych sił pragniesz, aby dziecko było zadowolone i czuło się […]

Okiem mamy

stereotypy o jedynakach

Stereotypy o jedynakach. Czy znasz je wszystkie?

Decyzja o drugim dziecku powinna być naszą decyzją. Nie teściowej, dziadków czy znajomych. Mimo silnej presji społecznej i stereotypu jedynaka warto sobie uzmysłowić, że to, na jakiego człowieka wyrośnie nasze dziecko nie jest uwarunkowane wyłącznie posiadaniem rodzeństwa lub jego brakiem.