Podróże małe i duże Muzalinki. Recenzja

Podróże małe i duże Muzalinki.
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Wierszopiosenki Muzalinek to propozycja idealna dla miłośników muzyki, uwielbiających czytać poezję Juliana Tuwima. Dwie uczty dla uszu podane równocześnie! Płyta z dziecięcymi piosenkami zabiera dzieci w „Podróże małe i duże”. A razem z nimi wyruszają m.in. Pan Hilary, Dyzio Marzyciel i Spóźniony Słowik.

To już kolejna płyta w wykonaniu Muzalinek. Razem z moją 3-letnią córeczką czekałyśmy na nią z niecierpliwością. Znamy wszystkie poprzednie i byłyśmy wręcz pewne, że również następna propozycja nie przyniesie rozczarowania, a wręcz odwrotnie – kolejną porcję śmiechu i dobrej, wspólnej zabawy. Ci, którzy znają już Muzalinki, z pewnością wiedzą, na czym polega ich urok. A ci, którzy do tej pory nie mieli okazji słuchać wierszo piosenek, też na pewno ucieszą się z tego odkrycia. Jak wiadomo, podróże kształcą i poszerzają horyzonty. Muzalinkowe „Podróże małe i duże” również.

Na płycie znajdziecie wspaniałe, uwielbiane przez pokolenia wiersze Juliana Tuwima. Każdy je zna i chętnie recytuje. Dziecko, rodzice, dziadkowie. Ale dzięki Muzalinkom można je odkryć w zupełnie nowej odsłonie. Muzyczna, dziecięca interpretacja sprawia, że choć wiersze są znane, to poznajemy je na nowo, odkrywamy w zupełnie innym kształcie i oprawie, z nowymi barwami i elementami. I sprawia to całej rodzinie wiele radości.

Włączając płytę, udacie się w daleką podróż np z. „Panem Maluśkiewiczem i wielorybem”. Zaglądniecie też do „Dyzia Marzyciela”. Posłuchacie „Rozmów ptaków”. Dzięki muzyce i wyobraźni będziecie biegać w poszukiwaniu zagubionych okularów Pana Hilarego z wiersza „Okulary”. Wspólnie z panią słowikową poczekacie na jej męża – „Spóźnionego słowika”. Posłuchacie, jak rozsypuje się „Abecadło” i jak śpiewa bohater wiersza pt. „O Panu Tralalińskim”. Pochylicie się nad „Kotkiem”, pójdziecie gęsiego do słów: „Idą gąski” i policzycie „Raz – dwa – trzy!”. To niektóre przykłady. Wierszopiosenek jest na płycie jeszcze więcej. W te wszystkie podróże zabierzecie bagaże pełne dobrej energii, śmiechu, rytmu i dźwięków, które szybko wpadają w ucho.

Piosenki na bazie lubianych wierszyków, które wykonują mali artyści – to bardzo atrakcyjna propozycja dla małych dzieci. Dzięki nim śpiewają, tańczą, bawią się słowem, wystukują rytm i miło spędzają czas. Wierszopiosenki świetnie też integrują całą rodzinę. Do płyty dołączona jest książeczka z wszystkimi tekstami. Warto zapoznać się z tymi kompozycjami. Gorąco polecam!

Katarzyna Klimek-Michno

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa KIDIMAX

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych.