Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek. Recenzja

Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe 100 pierwszych słówek

Chcecie wprowadzić swoje dzieci w świat języka angielskiego? Karty obrazkowe będą świetną pomocą. Nauka przez zabawę to forma, która na pewno przypadnie do gustu niejednemu przedszkolakowi. Kolorowe, tematyczne karty spełnią swoją rolę podczas zimowych wieczorów w domu oraz w trakcie wycieczek i wakacyjnych wyjazdów, jako urozmaicenie podróży.

Mamo, pooglądajmy karty do angielskiego – często powtarza moja 3,5 -latka. Wspólna zabawa kartami to już nasz rytuał. Od kiedy poszła do przedszkola, powoli zaznajamia się z tym językiem. Z przedszkola przynosi różne wierszyki i piosenki, a my, rodzice staramy się rozszyfrowywać, co też znaczą zniekształcane przez córkę słowa i zwroty po angielsku 🙂 Na tym etapie nauka języka jest bardzo obrazowa i odbywa się poprzez zabawę. Dlatego też karty „100 pierwszych słówek” mogą być świetnym tego uzupełnieniem. Pozwalają dziecku bawić się z rodzicami i wspólnie, miło i kreatywnie spędzać czas.

Karty są dwustronne – znajdziemy na nich słowa zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Każde słówko występuje w asyście kolorowego, wyrazistego obrazka. Słowa są pogrupowane tematycznie. Mamy więc takie kategorie, jak: kolory, pory roku, dni tygodnia, zabawki, warzywa i owoce, ubrania, rodzina, części ciała, cyfry od 1 do 10, przymiotniki przeciwstawne, np. gruby – szczupły, wysoki – niski itd.

W kolorowym pudełku znajdziemy dodatkowo płytę CD, na której znajdują się nagrania wszystkich słówek w wykonaniu native speakerów oraz melodyjne piosenki, np. o alfabecie. Atrakcyjnym dodatkiem jest także książeczka, która jest zaproszeniem do rozmaitych aktywności. Dziecko rozwiązuje różne ćwiczenia, bierze udział w grach i zabawach oraz koloruje obrazki.

Wszystko to służy nauce i utrwalaniu poznanych słówek.

Ćwiczenia polegają m.in. na łączeniu słówek z obrazkami, np. dotyczących części ciała, warzyw i owoców. Dziecko szuka na obrazkach poszczególnych członków rodziny, selekcjonuje zimowe ubrania i je koloruje, dopasowuje ubrania do pór roku, liczy pary majtek i skarpetek, wskazuje zabawki, które można zabrać na dwór i koloruje produkty, z których można zrobić sałatkę. Otacza kółkiem rzeczy, które może zabrać na piknik i takie, które można zjeść na przyjęciu. Liczy na obrazkach warzywa i owoce, dzieci oraz balony. Porównuje, ile jest starych samochodów, a ile nowych. Numeruje pory roku w odpowiedniej kolejności. Obrysowuje obrazki po śladzie i nazywa je po angielsku.

W książeczce znajdziemy także listę słówek z tłumaczeniem. Dużym ułatwieniem są gotowe scenariusze i propozycje zabaw, ale mogą być one także inspiracją do własnych poszukiwań i samodzielnego wymyślania zabaw.

Myślę, że Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek to pożyteczne narzędzie do nauki przedszkolaków, ale w sposób bardzo przyjemny i wesoły.

Ucieszą się z nich także młodsze dzieci. Oglądanie obrazków to przecież coś, co maluchy bardzo lubią, a dodatkowo oswajają się z brzmieniem języka. Polecam!

Katarzyna Klimek-Michno

Nauka Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek
Książka + 104 karty obrazkowe + płyta CD
Zestaw do nauki angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat!
Edgard 2015

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek. Recenzja