Muzeum Historyczne Miasta Krakowa dzieciom

Pałac Krzysztofory
📅 niedziela 18.06.2017
warsztaty czytania zaczarowany krakow
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci!

MUZEUM DLA DZIECI

W KRAINIE WYOBRAŹNI
18 czerwca 2017, godz. 11.00
Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory

Muzeomania, z cyklu Mały wielki Kraków.
Czy ktoś widział kiedyś śpiewającą żabę, albo wie, której kamienicy w Krakowie pilnuje pająk?
Zapraszamy na spacer dzieci wraz z rodzicami/opiekunami, podczas którego obejrzymy najciekawsze krakowskie domy sprzed 100 lat oraz poznamy ich twórcę – Teodora Talowskiego – architekta obdarzonego wyjątkową wyobraźnią.
Spacery miejskie dla dzieci w wieku 9–12 lat. Odbywają się raz w miesiącu o godz. 11.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc: 12 426 50 60, info@mhk.pl

LEGENDY KRAKOWSKIEGO KAZIMIERZA
18 czerwca  2017, godz. 11.00
Pałac Krzysztofory, Cafe Putto

Czy i jak motywować dzieci

Zapraszamy dzieci do spotkania z cyklu Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie.
Krakowski Kazimierz to miejsce wyjątkowe – urokliwe uliczki, tajemnicze zakamarki, w których czas się zatrzymał. Do świata legend związanych z Kazimierzem przeniesie nas Janusz Radek – związany z Krakowem piosenkarz, aktor teatralnych inscenizacji muzycznych, posiadacz wyjątkowego talentu. Za sprawą magii swojego głosu spróbuje nas rozkochać w tym pięknym miejscu.
Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 9 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Dla dzieci został przewidziany również mały poczęstunek.