Bajkolandia W klepsydrze czasu – 250 – lecie lokacji miasta Andrychowa

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
📅 niedziela 28.05.2017
Bajkolandia W klepsydrze czasu – 250 - lecie lokacji miasta Andrychowa
Rok 2017 jest rokiem szczególnym dla Andrychowa. Nasze miasto świętuje bowiem jubileusz 250-lecia lokacji, który pragniemy wyjątkowo uczcić. Obchody 250-lecia Andrychowa to przede wszystkim zwrócenie uwagi samych mieszkańców na historię regionu, walory krajobrazowe oraz dbałość o tworzenie pozytywnych i trwałych relacji między mieszkańcami.

Jubileusz ten jest także doskonałą okazją do dyskusji nad tożsamością lokalną, do integracji międzypokoleniowej i wymiany międzykulturowej. W tym roku Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie planuje organizację kilku wydarzeń kulturalnych w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów, ale i do licznie odwiedzających nas turystów, także z zagranicy…

W niedzielę 28 maja zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w siódmej edycji BAJKOLANDII, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „W klepsydrze czasu”! Bajkolandia to pozytywna, będąca źródłem radości – adresowana do dzieci i rodziców – impreza, która od kilku lat wpisana jest w życie kulturalne naszej gminy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest przybliżenie mieszkańcom gminy, zwłaszcza dzieciom, historii i kultury Andrychowa i okolic. Bajkolandia będzie realizowana w sąsiadujących ze sobą miejscach w centrum Andrychowa – Parku Miejskim oraz na Placu Mickiewicza.

Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Radość” a Patronat Honorowy nad nią objęli Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa oraz Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak .

Elementami wzbogacającymi atrakcyjność tegorocznej edycji Bajkolandii będą m.in.: barwny korowód z udziałem grup rekonstrukcyjnych, reprezentacji szkół i instytucji, występ dziecięcego zespołu ludowego BŘECLAVÁNEK z Moraw, Fabryka Słodkości z Ewą Wachowicz, Festiwal ognia oraz premiera książki „Legenda andrychowska. Tam, gdzie straszy duch kota czarnego jak noc”.

Dodatkowe informacje oraz szczegółowy program Bajkolandii znajdują się na stronach: www.kultura. andrychow.eu/bajkolandia , www.250lat. andrychow.eu oraz na profilu Facebook wydarzenia www.facebook.com/BajkolandiaAndrychow. Zapraszamy!

PREMIERA WYJĄTKOWEJ KSIĄŻKI PODCZAS BAJKOLANDII. . .
CKiW w Andrychowie wydaje książkę pt .: „Legenda andrychowska. Tam, gdzie straszy duch kota czarnego jak noc”. To spisana przez Jadwigę Janus historia o ukochanym kocie hrabiny Felicji Bobrowskiej. O kocie, który był naprawdę czarny jak noc i naprawdę zniknął pewnej burzliwej nocy… Do barwnie ilustrowanej książeczki (autorem rysunków jest Andrzej Czaderna ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej) dołączono audiobook  – andrychowską legendę czyta Piotr Fronczewski, autorem muzyki jest Maciej Muraszko.

Bajka powstała z myślą o najmłodszych i jest adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podst awowych. Wydawnictwo będzie miało premierę 28 maja podczas tego rocznej Bajkolandii! Później można będzie je także nabyć w andrychowskich księgarniach, placówkach CKiW czy w butiku artystycznym „Rynek Sztuki”. Cena wydania: 27 zł. Już dziś zachęcamy Państwa do zakupu tego wyjątkowo „andrychowskiego” opowiadania.
Książka wraz z audiobookiem wydana dzięki wsparciu finansowemu: SHE, ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie