Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Gwiazdy dla Autyzmu – wiosenny koncert charytatywny

Nowohuckie Centrum Kultury
🗺 mapa
📅 piątek 26.04.2024
Gwiazdy dla Autyzmu
Po raz ósmy w Nowohuckim Centrum Kultury organizowany jest koncert, podczas którego zbierane są środki na pomoc dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe SOSW Centrum Autyzmu, aby móc zapewnić najwyższy standard edukacji podopiecznym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

Tym razem Orkiestra Wieniawa zaprosiła do współpracy założycieli zespołu Skaldowie – braci Andrzeja i Jacka Zielińskich. Skaldowie to najdłużej działający na polskiej scenie muzycznej zespół rockandrollowy. Ich dyskografia pełna jest wielkich przebojów, które na stałe wpisały się w kanon polskich piosenek popowo-rockowych. Podczas koncertu usłyszymy takie hity jak: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Prześliczna wiolonczelistka czy Medytacje wiejskiego listonosza. Wszystko w nowych i specjalnie przygotowanych przez Mateusza Szmigla aranżacjach. Utwory wykona tradycyjnie Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka.

Można śmiało powiedzieć, że synonimem Orkiestry jest eksperyment, łączenie brzmień, gatunków i stylów oraz ciągłe przełamywanie barier i stereotypów przypisywanych orkiestrom dętym. Dotychczas z Wieniawą wystąpili m.in.: Natalia Kukulska, Kayah, Czesław Mozil, Mateusz Ziółko, Artur Andrus, Rahim czy AbradAb. Warto dodać, że koncert poprowadzi przebojowy mieszkaniec Nowej Huty – Adam Grzanka we własnej osobie!

Goście specjalni:

Łukasz Lach – wokalista, instrumentalista, kompozytor i producent, lider grupy L.Stadt. Współtwórca eksperymentalnych, post-rockowych projektów Radiev, Chwasty i Almost Dead Celebrities. Jest również autorem muzyki filmowej (m.in. Pod Wiatr, Pan Samochodzik i Templariusze), a jako instrumentalista i wokalista koncertował lub nagrywał m.in. z Kasią Lins, Robertem Gawlińskim, T.Love, Melą Koteluk, Renatą Przemyk, Kielichem, Soniamiki czy Heart & Soul.

Michał Wódz –  klawiszowiec, klarnecista, kompozytor i aranżer. Ukończył studia na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie klarnetu. W zakresie jego muzycznej działalności mieści się zarówno muzyka klasyczna, jak i rozrywkowa. Pełnił funkcję kierownika muzycznego i aranżera podczas występów z artystami takimi jak Stanisław Soyka, Grażyna Łobaszewska czy Jacek Zieliński. Współpracował i występował ze Skaldami (po raz pierwszy w wieku 11 lat), Karoliną Lizer, Jackiem Kawalcem i Stanisławem Wenglorzem. W 2020 roku koordynował od strony muzycznej akcję „Cała Polska śpiewa Skaldów”.

Oprócz świetnej zabawy, jednym z wielu celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu. Większość z nas nie wie i nie zdaje sobie sprawy, że statystycznie liczba osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie już 1 na 100 osób. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz oraz wystawa prac uczniów.

Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia jest Roman Głowacki, pedagog specjalny, nauczyciel w Centrum Autyzmu oraz muzyk. Jego największą pasją jest praca terapeutyczna z drugim człowiekiem i pomaganie mu w stawaniu się lepszym każdego dnia.

Organizatorzy: Nowohuckie Centrum Kultury i Orkiestra Wieniawa na rzecz SOSW Centrum Autyzmu

Skaldowie – Gwiazdy dla Autyzmu
wiosenny koncert charytatywny na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie

26 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
bilety: 120/100 zł

245 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent