Katalog Miasta Dzieci • fundacje i stowarzyszenia

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej “Centerko”

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej “CENTERKO”

Biuro pośrednictwa pracy wolontarystycznej o zasięgu lokalnym promujące wolontariat jako formę aktywizacji zawodowej.

Głównym celem Punktu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji, dlatego działa w wielu obszarach:

* szpitale i hospicja
* bezdomni
* wolontariat 50 + (kluby seniora i Uniwersytety III Wieku)
* uchodźcy i cudzoziemcy
* niepełnosprawność (wolontariat integracyjny)
* młodzież (Szkolne Kluby Wolontariusza)
* sektor biznesu (wolontariat pracowniczy)
* OPS (wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej)

Misją wolontariuszy jest docierać wszędzie, gdzie potrzebna jest pomoc, szerzyć misję wolontariatu wśród grup defaworyzowanych oraz integrować poszczególne grupy społeczne.
Cele i zadania:

* prowadzenie stałej rekrutacji wolontariuszy i organizacji,
* poszukiwanie odpowiednich dla indywidualnych możliwości i predyspozycji miejsc pracy wolontarystycznej,
* przeszkolenie w zakresie pracy wolontarystycznej,
* kierowanie wolontariuszy do organizacji,
* koordynowanie pracy wolontariuszy przy otwartych imprezach kulturalnych organizowanych na terenie województwa,
* sprawowanie nad wolontariuszami opieki podczas wykonywania przez nich świadczeń wolontarystycznych,
* prowadzanie na bieżąco monitoringu współpracy pomiędzy PPPW, a instytucjami korzystającymi z jego usług,
* promocja działań i idei wolontariatu.

Rolą PPPW jest dobór odpowiednich zadań do preferencji wolontariuszy, ich oczekiwań, umiejętności, doświadczenia, motywacji oraz możliwości. Zakres ofert dla ochotników jest bogaty, począwszy od prac biurowych, pomocy przy organizacji konferencji, eventów, animacji czasu dzieciom, po specjalistyczne usługi – porady prawne, księgowe, opracowanie materiałów na stronę internetową.

Adres:

Stowarzyszenie "POMOST"
90-408 Łódź
ul. Próchnika 7 (I p.)

Kontakt:

513102508
kontakt@centerko.org

pt
07.04.2017
centerko urodziny wolontariat
Inne

Spotkanie ze Sztuką – urodziny Centerka

„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” (1.04.2008 r.), podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej. Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna.

Więcej
śr
01.04.2015
Spotkanie ze Sztuką
Inne

„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu
istnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”, podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie
artystycznej. Temat przewodni imprezy to sztuka i działalność artystyczna, ponieważ
wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnych inicjatyw jego członków, których połączyło zamiłowanie do sztuki oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Więcej
śr
04.06.2014
Warsztaty fotografii polaroidowej – pomóż im zaistnieć!
Inne

Łukasz Zimnoch-Bednarek, fotograf pasjonat techniki polaroidowej, bierze udział w projekcie Polak Potrafi i potrzebuje Waszego wsparcia!
Chodzi o dotarcie do dzieci i młodzieży niejednokrotnie wykluczonej społecznie i wykonanie z nimi warsztatów fotografii polaroidowej. Żeby inicjatywa pod hasłem “MOŻLIWA ŁÓDŹ: TY I JA” mogła się odbyć potrzeba funduszy na kilka aparatów i filmów do fotografii natychmiastowej oraz na zorganizowanie wystawy.
TY I JA, czyli MY razem możemy uczynić fantastyczną rzecz. Także, do dzieła!

Więcej
wt
01.04.2014
Inne

“Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej “Centerko”, podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej. Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna. Zgłoszenia do udziału w imprezie oraz warsztatach przyjmujemy do 21.03.2014 r.

Więcej
śr
04.12.2013
Gala Wolontariatu 2013
Inne

Gala Wolontariatu to cykliczna impreza integracyjna organizowana przez Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej Centerko z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontarystycznych i nagrodzenie najbardziej aktywnych społeczników. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga nowym sympatyków, również z sektora publiczno-państwowego i prywatnego.

Więcej
pt-nie
13.09-20.10.2013
Barwy Wolontariatu 2013
Inne

Już po raz czternasty Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce zaprasza wszystkie placówki współpracujące z wolontariuszami do udziału w konkursie. Jego celem jest nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy oraz ukazanie dobrych praktyk współpracy z wolontariuszami.

Więcej
nie-nie
14.04-21.04.2013
Piąte Urodziny Centerka – święto wolontariuszy
Inne

2. kwietnia sympatycy i wolontariusze spotkali się w Akademickim Ośrodku Inicjatyw
Artystycznych na imprezie integracyjnej pt. Spotkanie ze Sztuką V, aby
celebrować 5-te urodziny Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej Centerko.
W tym roku spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Ministra Pracy i
Polityki Społecznej, p. Władysława Kosiniaka-Kamysza, Wojewody Łódzkiej, p.
Jolanty Chełmińskiej, Prezydent Miasta Łodzi, p. Hanny Zdanowskiej i patronatem
medialnym TVP Łódź i portalu Miasto Dzieci oraz towarzyszyło obchodom Europejskiego Roku Obywateli 2013.

Więcej
wt
02.04.2013
Spotkanie ze Sztuką V
Inne

Z okazji piątej rocznicy istnienia Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej “Centerko” ma zaszczyt zaprosić na imprezę pt. “Spotkanie ze Sztuką V”. Ma ono na celu promocję działań artystyczno-kulturalnych oraz aktywnych form wolontariatu w województwie łódzkim.

Więcej