Spotkanie ze Sztuką

wtorek 01.04.2014

Spotkanie ze Sztuką

„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko”, podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej. Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna. Zgłoszenia do udziału w imprezie oraz warsztatach przyjmujemy do 21.03.2014 r.

1.04.2014, wtorek
godz. 10.00

„Spotkanie ze Sztuką" to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko" (01.04.2008 r.), podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej.

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost" z oddolnych inicjatyw jego członków, których wspólnym mianownikiem było zamiłowanie do sztuki oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Ta tradycja jest podtrzymywana i kultywowana do dnia dzisiejszego – wolontariusze przygotowują dla gości specjalne warsztaty, pokazy, prezentacje i wystawy, które mają zachęcić innych do włączenia się w wolontariat, przy okazji dobrej zabawy. Podczas uroczystości nie brakuje specjalnych gości oraz tortu urodzinowego. Zasadą i obyczajem jest, że każdy
uczestnik wnosi coś od siebie w spotkanie, tak aby podkreślić wartość i znaczenie „wzajemnej wymiany".

VI edycja imprezy odbędzie się w dn. 01.04.2014 r. w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost" przy ul. Próchnika 7 i będzie miała formę integracyjnych warsztatów artystycznych. Zaproszeni goście będą mieli okazję na własnej skórze doświadczyć wspaniałych doznań estetycznych w tle z muzyką, tańcem, filmem, śpiewem oraz rękodziełem. Nie zabraknie również podsumowania pracy wolontariuszy z roku poprzedniego, tanecznej niespodzianki przygotowanej przez integracyjny zespół taneczny „Go Pomost!" Voluntary Dance Group, złożony z wolontariuszy „Centerka" oraz aferparty w Kręgielni „Grakula".

Ponadto planowane jest zorganizowanie loterii fantowej oraz zbiórek surowców „eko-wolo" (plastykowe nakrętki, stare telefony, zużyte tonery po tuszach) na zasilenie działań PPPW oraz organizacji pomocowych.

Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

Zgłoszenia do udziału w imprezie oraz warsztatach przyjmujemy do dn. 21.03.2014 r. drogą telefoniczną, mailową, osobistą lub za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego – decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku braku miejsc na dany warsztat, organizator będzie przydzielał uczestników na inne zajęcia w dniu imprezy;

„Biletem wstępu" na uroczystość będzie drobny przedmiot lub upominek, który przeznaczony zostanie na charytatywną loterię fantową, a zgromadzone środki pozwolą na realizację działań wolontariuszy.

Harmonogram :
– 10.00: „Przepis na wolontariat" – film na dobry początek
– 10.05: Powitanie gości i uczestników
– 10.10: Występ tanecznej grupy „Go Pomost!"
– 10.15: Prezentacja działań wolontariuszy w roku 2013 (Mariusz Kołodziejski)
– 10.30: Tort urodzinowy
– 10.40: Przemówienia gości
– 10.50: Przerwa techniczna (wybór warsztatów)
– 11.00: Warsztaty artystyczne (równolegle):
* gr. I „Muzyka i ruch" – warsztaty improwizacji (Justyna Stopnicka)
* gr. II„Zrób ze mną clip" – warsztaty filmowe (Agnieszka Bednarek-Zimnoch)
* gr. III „Czarodziejski kuferek Kociej Mamy" – warsztaty hand-made kolczyki(Monika Czarnecka i Magdalena Włodarczyk)
* gr. IV „Podróż do świata muzyki" – warsztaty wokalne (Magdalena i Łukasz Gwozdowscy)
– 12.00: Poczęstunek i wspólna integracja.
– 12.30: Boom na zakończenie! introkurs salsy
– 13.00: Afterparty w Kręgielni „Grakula" Prowadzenie: Aleksandra Ludwiczak i Kamil Dębicki

Impreza towarzyszy obchodom Europejskiego Roku Obywateli 2013-2014  

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Punkt Pośrednictwa Pracy Woluntarystycznej Centerko logo

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko"

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "CENTERKO" Biuro pośrednictwa pracy wolontarystycznej o zasięgu lokalnym promujące wolontariat jako formę aktywizacji zawodowej. Głównym celem Punktu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji, dlatego działa w wielu obszarach: * szpitale i hospicja * bezdomni * wolontariat …

Więcej

Adres:

Stowarzyszenie "POMOST"
90-408 Łódź
ul. Próchnika 7 (I p.)Kontakt:

513102508
kontakt@centerko.org
http://www.centerko.org
facebook