Spotkanie ze Sztuką – urodziny Centerka

Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. 78/80 mapa

piątek 07.04.2017

centerko urodziny wolontariat

„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” (1.04.2008 r.), podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej. Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna.

7 kwietnia 2017 r.
godz. 20.00

Wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnych inicjatyw jego członków, których wspólnym mianownikiem było zamiłowanie do sztuki oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Ta tradycja jest podtrzymywana i kultywowana do dnia dzisiejszego – wolontariusze przygotowują dla gości specjalne warsztaty, pokazy, prezentacje i wystawy, które mają zachęcić innych do włączenia się w wolontariat, przy okazji dobrej zabawy. Podczas uroczystości nie brakuje specjalnych gości oraz tortu urodzinowego. Zasadą i obyczajem jest, że każdy uczestnik wnosi coś od siebie w spotkanie tak, aby podkreślić wartość i znaczenie „wzajemnej wymiany”.

W tym roku obchodzimy 9 Urodziny, ale spotykamy się już po raz 10-ty! Dlatego patronką tegorocznego Wydarzenia będzie X Muza, która jest piastunką sztuk filmowych. A skoro sztuki filmowe to kino i inspirujący seans. IX edycja imprezy zorganizowana zostanie we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną Odblask w dn. 07.04.2017 r.

O godz. 20.00 spotkamy się w kameralnym gronie w Kinie Bodo przy ul. Rewolucji 1905 r. 78/80, aby wspólnie obejrzeć film dokumentalny pt. „Wstawaj i walcz” w reż. Weroniki Pliszki. Poznamy poruszającą historię Przemka Wieczorka, który w wieku 20 lat stracił obie ręce, a wraz z nimi samodzielność i chęć do życia.

Po seansie zapraszamy wszystkich gości do rozmów i dyskusji z twórcami filmu przy torcie urodzinowym oraz pysznej kawie, serwowanej w części bufetowej. Będzie to niesamowita okazja, żeby dowiedzieć się jak wyglądały prace na planie, skąd powstał pomysł na scenariusz oraz co zmotywowało głównego bohatera do pracy nad sobą oraz walki z przeciwnościami losu.

Zgłoszenia do udziału w „Spotkaniu ze Sztuką” przyjmowane są drogą mailową (kontakt@centerko.org) do dn. 31.03.2017 r. (ilość miejsc ograniczona).

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w części oficjalnej oraz odczują niedosyt integracji, przygotowaliśmy dodatkową atrakcję w postaci spotkania afterparty od godz. 22.00 w klubokawiarni Niebostan przy ul. Piotrkowskiej 17. Niech dyskusja trwa!

Relacja z poprzedniej edycji

Impreza towarzyszy obchodom Roku Wolontariatu Szkolnego 2016/2017.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Punkt Pośrednictwa Pracy Woluntarystycznej Centerko logo

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko"

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "CENTERKO" Biuro pośrednictwa pracy wolontarystycznej o zasięgu lokalnym promujące wolontariat jako formę aktywizacji zawodowej. Głównym celem Punktu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji, dlatego działa w wielu obszarach: * szpitale i hospicja * bezdomni * wolontariat …

Więcej

Adres:

Stowarzyszenie "POMOST"
90-408 Łódź
ul. Próchnika 7 (I p.)Kontakt:

513102508
kontakt@centerko.org
http://www.centerko.org
facebook