Barwy Wolontariatu 2013

piątek 13.09.2013 do niedziela 20.10.2013

Już po raz czternasty Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce zaprasza wszystkie placówki współpracujące z wolontariuszami do udziału w konkursie. Jego celem jest nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy oraz ukazanie dobrych praktyk współpracy z wolontariuszami.

"Barwy Wolontariatu 2013"

Konkurs jest okazją, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z wieloma organizacjami, środowiskami i osobami prywatnymi. Pozwala on pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, którzy pomagają m.in. w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników pomagających w organizacji wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad prawnych, co dzień odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali.

Zgłoszeń kandydatów do nagrody dokonywać mogą organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy oraz sami wolontariusze.

Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie – regionalnym, wybrani zostaną laureaci regionalni (na poziomie województw). Ich zgłoszenia zostaną przekazane do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie Kapituła dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Gali  Wolontariatu, wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Uroczysta Gala kończąca konkurs odbędzie się w grudniu 2013r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 20 października 2013 r.

Lista Centrów Wolontariatu i partnerów regionalnych, do których należy zgłaszać kandydatów, znajduje się w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu – Barwy wolontariatu.
Formularz zgłoszeniowy.

www.centerko.org
www.wolontariat-integracja.org

Punkt Pośrednictwa Pracy Woluntarystycznej Centerko logo

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko"

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "CENTERKO" Biuro pośrednictwa pracy wolontarystycznej o zasięgu lokalnym promujące wolontariat jako formę aktywizacji zawodowej. Głównym celem Punktu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji, dlatego działa w wielu obszarach: * szpitale i hospicja * bezdomni * wolontariat …

Stowarzyszenie "POMOST"
ul. Próchnika 7 (I p.)

kontakt@centerko.org

Boże Narodzenie z 5.10.15.