Warsztaty fotografii polaroidowej – pomóż im zaistnieć!

środa 04.06.2014

Warsztaty fotografii polaroidowej – pomóż im zaistnieć!

Łukasz Zimnoch-Bednarek, fotograf pasjonat techniki polaroidowej, bierze udział w projekcie Polak Potrafi i potrzebuje Waszego wsparcia!
Chodzi o dotarcie do dzieci i młodzieży niejednokrotnie wykluczonej społecznie i wykonanie z nimi warsztatów fotografii polaroidowej. Żeby inicjatywa pod hasłem „MOŻLIWA ŁÓDŹ: TY I JA” mogła się odbyć potrzeba funduszy na kilka aparatów i filmów do fotografii natychmiastowej oraz na zorganizowanie wystawy.
TY I JA, czyli MY razem możemy uczynić fantastyczną rzecz. Także, do dzieła!

 

Łukasz Zimnoch-Bednarek przesłał do redakcji Miasta Dzieci prośbę o wsparcie i opis swojej inicjatywy:

"Głównym celem przedsięwzięcia jest dotarcie do dzieci i młodzieży niejednokrotnie wykluczonej społecznie i wykonanie z nimi warsztatów fotografii polaroidowej. Chcę w ten sposób uwrażliwić młodych ludzi na sztukę, fotografię, fotografię polaroidową. Pobudzić w nich postawy twórcze, rozwinąć wyobraźnię…
Udostępnię zainteresowanym alternatywną technikę fotograficzną, jaką jest fotografia natychmiastowa (polaroidowa). Jest to moja ulubiona technika, w której się spełniam, dlatego też chcę ją w każdy możliwy sposób rozpowszechniać i promować.
 
Akcję kieruję do dzieci i młodzieży skupionej i działającej przy Punkcie Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko” z Łodzi. Jest ogromna chęć współpracy ze strony założyciela „Centerka”, Pana Mariusza Kołodziejskiego, także warto to wykorzystać. Chcę zrobić „coś” dla osób, które kiedyś potrzebowały pomocy i znalazły ją w wolontariacie. Dla osób, które nadal owej pomocy potrzebują. Teraz większość z tych młodych ludzi, mimo różnej sytuacji życiowej, organizuje czas innym. To fantastyczne… Dlatego też we mnie ogromna chęć stworzenia działania właśnie z Nimi.
 
Całe przedsięwzięcie nazwywać się będzie MOŻLIWA ŁÓDŹ: TY I JA,  ang.  POSSIBLE LODZ: U AND I

Będą to cykliczne, cotygodniowe warsztaty prowadzone od czerwca/lipca do połowy grudnia 2014 r.

Będziemy dyskutować o sposobach fotografowania, kolorze, przestrzeni. Uczestnicy spotkań poznają aspekty fotografii natychmiastowej w kontekście wielce rozpowszechnionej fotografii cyfrowej. Podczas wspólnej pracy nad danymi tematami, stworzymy prace fotograficzne, posługując się techniką fotografii natychmiastowej. Będą to pojedyncze zdjęcia oraz kompozycje. Wykonamy również transfer emulsji ze zdjęcia na kartki papieru. Będziemy wertować albumy fotograficzne, robić akcje związane z tematem na ulicach Łodzi. Na pewno spędzimy miło czas. Poznamy nowe, fascynujące rzeczy oraz samych siebie.

TY I JA… Zrobimy to!

Podsumowaniem działania będzie wystawa fotograficzna prac powstałych na warsztatach. Odbędzie się ona w grudniu 2014 r. w Łodzi. Nie ukrywam, że będę dążył do tego, aby pokazać Nasze działania również w innych miastach, ale to już w 2015 r. Dodatkowo powstanie strona internetowa opisująca całe wydarzenie wraz z galerią zdjęć, katalog do wystawy, filmik/teledysk promujący akcję…

Finansowanie

Na zajęcia we własnym zakresie udostępniam sprzęt fotograficzny, tj. aparaty cyfrowe i analogowe, lampy studyjne, tła, statywy, itd… Przestrzeń do przeprowadzenia zajęć w budynku udostępni PPPW „Centerko".

Zatem mamy prawie wszystko.
Brakuje nam kilku aparatów Polaroid, wszelakich przyborów do poprowadzenia zajęć i zogranizowania finałowej wystawy oraz duuużej ilości filmów do fotografii natychmiastowej. Są to filmy firmy The Impossible Project serii SX-70, 600 oraz Spectra, kolorowe i czarno-białe i to głównie na owe filmy zbieram pieniądze.

TY I JA, czyli My razem możemy uczynić fantastyczną rzecz.
Także, do dzieła…
Serdecznie zachęcam do wspierania inicjatywy!"

Zbiórka odbywa się za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl: http://polakpotrafi.pl/projekt/polaroid.

W podziękowaniu za wsparcie Łukasz proponuje szereg ciekawych nagród – pocztówki, fotoalbumy, a nawet nauka podstaw fotografii. Ze wszystkimi można się z nimi zapoznać tutaj. Szczególnie warte uwagi są fotoksiążki wraz z bonusami. Będzie to edycja limitowana z podpisami i podziękowaniami wszystkich uczestników warsztatów.

W przypadku, gdyby jednak nie udało się zebrać ustalonej kwoty w terminie, wpłacona przez Was kwota wraca na Wasze konto bankowe, zatem nic nie ryzykujecie!

Łukasz Zimnoch-Bednarek – pasjonuje się  fotografią, szczególnie natychmiastowa (polaroidowa). Od 2012 roku prowadzi warsztaty fotograficzne, głównie dla osób, które mają ograniczony dostęp do kultury i sztuki. Obcowanie z ludźmi poprzez działania fotograficzne sprawia mi wielką radość, dlatego też moim ulubionym tematem w fotografii jest portret.
Jako swoje cele życiowe wskazuje rozwój, poznawanie świata, bycie dobrym dla innych. Wyznaje zasadę: „Jeżeli chcesz Miłości w swoim życiu, rób to co kochasz”.
Chce dzielić się swoją pasją z innymi. Dlaczego?
Uważa, że chęć dzielenia się to jedna z najfajnieszych możliwości człowieka.
Więcej o Łukaszu na stronie projektu oraz na stronie autorskiej.

O działaniach PPPW "Centerko" oraz Łukasza w szerszym kontekście możecie dowiedzieć się, odwiedzając strony internetowe:
www.centerko.org
www.niesforny.pl
www.warsztaty.niesforny.pl
www.lukasniesforny.blogspot.com

Łukasz chętnie odpowie na Wasze pytania i sugestie – wystarczy napisać na info@niesforny.pl

Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
Każdy z nas może sprawić, że w naszym mieście odbędzie się coś fajnego!

Zobacz wideo na youtube promujące projekt.

Pomysł Łukasza przypadł Ci do gustu? Masz ochotę przyczynić się do jego realizacji? Wejdź na http://polakpotrafi.pl/projekt/polaroid

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Punkt Pośrednictwa Pracy Woluntarystycznej Centerko logo

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko"

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "CENTERKO" Biuro pośrednictwa pracy wolontarystycznej o zasięgu lokalnym promujące wolontariat jako formę aktywizacji zawodowej. Głównym celem Punktu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji, dlatego działa w wielu obszarach: * szpitale i hospicja * bezdomni * wolontariat …

Więcej

Adres:

Stowarzyszenie "POMOST"
90-408 Łódź
ul. Próchnika 7 (I p.)Kontakt:

513102508
kontakt@centerko.org
http://www.centerko.org
facebook