Spotkanie ze Sztuką

środa 01.04.2015

„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu
istnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”, podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie
artystycznej. Temat przewodni imprezy to sztuka i działalność artystyczna, ponieważ
wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnych inicjatyw jego członków, których połączyło zamiłowanie do sztuki oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

 1.04.2014 r.
Stowarzyszenie „Pomost"
Łódź, ul. Próchnika 7
 
Tradycja artystycznych działań jest podtrzymywana i kultywowana do dnia dzisiejszego – wolontariusze przygotowują dla gości specjalne warsztaty, pokazy, prezentacje i wystawy, które mają zachęcić innych do włączenia się w wolontariat, przy okazji dobrej zabawy. Podczas uroczystości nie brakuje specjalnych gości oraz tortu urodzinowego. Zasadą i obyczajem jest, że każdy uczestnik wnosi w spotkanie coś od siebie tak, aby podkreślić wartość i znaczenie „wzajemnej wymiany”.
 
VII edycja imprezy odbędzie się w dn. 01.04.2014 r. w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost” przy ul. Próchnika 7 i będzie miała formę integracyjnych happeningów artystycznych, zakończonych wspólnym flashmobem tanecznym.
 
W tym roku organizatorzy w nietuzinkowy sposób zachęcą łodzian do włączenia się w wolontariat, kreując "modę na wolontariat" oraz pokazując ciekawe sposoby na spędzenie czasu wolnego.
Nie zabraknie również podsumowania pracy wolontariuszy z roku poprzedniego oraz tanecznej niespodzianki przygotowanej przez integracyjny zespół taneczny „Go Pomost!” Voluntary Dance Group, złożony z wolontariuszy „Centerka”. 
 
Ponadto planowane jest zorganizowanie loterii fantowej oraz zbiórek surowców „eko-wolo” (plastykowe nakrętki, makulatura, płyty CD, stare telefony, zużyte tonery po tuszach) na zasilenie działań RCW oraz organizacji pomocowych.
 
Biletem wstępu na imprezę jest drobny podarunek. Może to być:

* drobiazg na loterię fantową;
* "coś na ząb" na słodki poczęstunek;
* przedmiot na zbiórkę eko (korki, makulatura, płyty CD, stare telefony komórkowe).

 
 Happeningi artystyczne:

 Justyna Stopnicka-Chruściel – „Minuta dla Ciebie"
Do spokojnej i nastrojowej muzyki wolontariusze zaserwują mieszkańcom minutę masażu relaksacyjnego wybranej części ciała (ręce, kark, ramiona). Będzie to przestrzeń do chwili refleksji w gąszczu codziennych spraw, stresującego i „szybkiego" trybu życia. Wolontariusze pomogą zrozumieć naturalną potrzebę obcowania z drugim człowiekiem i uwrażliwić ich na potrzeby innych.
Miejsce: Park Staromiejski

 Magdalena Gwozdowska – „Rozśpiewana ulica"
Wraz z wolontariuszami i podopiecznymi grupy „Rock Star Music" mieszkańcy będą zachęcani do wspólnego śpiwewu i gry na instrumentach. Muzyka i dźwięk to naturalne formy kontaktu, zatem stanowić będą one bodziec do spotkania się, wspólnej zabawy i wymiany pozytywną energią.
Miejsce: plac Domu Handlowego MAGDA przy ul. Piotrkowskiej 30/32

 Kamil Dębicki – „Przytulanie za darmo"
Happening stanowi przykład bezinteresownego aktu życzliwości i altruistycznych zachowań wykonanych w celu uszczęśliwienia innych osób, wzorowany na kampanii „Free Hugs Campaign". Jego zadaniem jest zilustrowanie zasady wolontariatu, opierającej się na wzajemnej wymianie „biorę-daję" oraz pokazanie radości, jaką przynosi dzielenie się z innymi dobrem.
Miejsce: ul. Tuwima – p. Wolności (przemarsz)

Realizator zadania: Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „POMOST"
Biuro projektu: Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko", ul. Próchnika 7; 90-408 Łódź tel.: + 42 307 03 72
e-mail: kontakt@centerko.orgwww.centerko.org

 Agnieszka Bednarek-Zimnoch – „Rozdajemy dobre myśli"
Nic tak nie poprawia nastroju i chęci do działania jak uśmiech, dlatego wolontariusze z instruktorem będą dzielili się z przechodniami promiennymi spojrzeniami i radosnymi przesłaniami w formie karteczek na których będą napisane różne sentencje. Happeningowi będą towarzyszyć kolorowe przebrania i wesołe rekwizyty.
Miejsce: rynek Manufaktury

 Łukasz Zimnoch-Bednarek – „Wspólna fotografia"
Na dużym kartonie imitującym ramkę fotografii polaroidowej mieszkańcy bedą mieli okazję wpisać pozytywne intencje oraz życzenia dla wolontariuszy, następnie zrobić sobie w niej zdjęcie. Bedzie to okazja do integracji, wyrażenia swoich emocji oraz ekspresji artystycznej. Poprzez proste ćwiczenie łodzianie zastanowią się, czym tak naprawdę jest wolontariat.
Miejsce: rynek Manufaktury

Po happeningach, o godz. 12.00 wszyscy uczestnicy wydarzenia spotykają się na rynku w Manufakturze, gdzie odbędzie się taneczny flashmob finałowy.

 
Impreza towarzyszy obchodom Europejskiego Roku Rozwoju 2015
 
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Punkt Pośrednictwa Pracy Woluntarystycznej Centerko logo

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko"

Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "CENTERKO" Biuro pośrednictwa pracy wolontarystycznej o zasięgu lokalnym promujące wolontariat jako formę aktywizacji zawodowej. Głównym celem Punktu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji, dlatego działa w wielu obszarach: * szpitale i hospicja * bezdomni * wolontariat …

Więcej

Adres:

Stowarzyszenie "POMOST"
90-408 Łódź
ul. Próchnika 7 (I p.)Kontakt:

513102508
kontakt@centerko.org
http://www.centerko.org
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat