Zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych oraz wystawy czasowej: „Special effect", na której pokazujemy niecodzienne, kolorowe telefony – zabawki.
Dla każdego zwiedzającego przygotowaliśmy upominki.
W czasie FERII ZIMOWYCH 2011 (14.02-27.02.2011) będzie można wziąć udział w następujących zajęciach:
• „OD TAM-TAMU DO TELEFONU KOMÓRKOWEGO" – ZAGADKI TELEKOMUNIKACJI
Pokaz slajdów na projektorze multimedialnym, oprowadzanie po wystawie „Telegraf i telefon" zakończone zabawą plastyczną – ozdabianiem telefonów komórkowych, budowaniem telefonu kubkowego i nauką alfabetu Morse′a.
• „KARTKA WALENTYNKOWA"
Warsztaty plastyczne poprzedzone miniwykładem z pokazem slajdów na temat historii i pochodzenia Święta Zakochanych, postaci Św. Walentego i zwyczaju wysyłania kartek pocztowych.
• „DROGA LISTU" – ZABAWY PRZY POCZTOWYM OKIENKU
Podczas zajęć zapoznajemy dzieci z „drogą listu", czyli omawiamy kolejne etapy pracy poczty: od wrzucenia listu do skrzynki do dostarczenia go przez listonosza do skrzynek odbiorczych. Uczestnicy mogą też wysłać swój list w muzealnym okienku pocztowym. Zapoznajemy uczestników wycieczek z prawidłowym adresowaniem listów, paczek i kart pocztowych.
• „HISTORIA POCZTY"
Zapoznajemy dzieci z najciekawszymi eksponatami w muzeum oraz historią przesyłania informacji od najdawniejszych czasów do dziś. Uczestnicy mają możliwość późniejszego sprawdzenia własnej wiedzy wypełniając karty pracy.
W czasie FERII ZIMOWYCH 2011 wstęp do muzeum będzie kosztował 2 zł, przeprowadzenie zajęć dla grupy * będzie bezpłatne!
Uprzejmie prosimy o telefoniczne zgłaszanie grup tel. 71 346 95 84. Kontakt z działem oświatowym: oswiatowy@muzeum.wroclaw.pl
• * Grupa powyżej 10 osób0000 2302 0029 2003
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu jest jedyną w Polsce placówką muzealną gromadzącą i chroniącą zabytki stanowiące świadectwo działalności poczty na ziemiach polskich, w tym Poczty Polskiej założonej przez króla Zygmunta Augusta w 1558 r. …
50-945 Wrocław
(071) 3436765 ; 346 95 82
sekretariat@muzeum.wroclaw.pl
http://www.muzeum.wroclaw.pl
facebook