Weleda
Weleda Baby

zajęcia, warsztaty i wystawy

📅 poniedziałek 06.12.2010 do piątek 31.12.2010
zajęcia, warsztaty i wystawy

 

„Miasto ruin" to pierwsza w Polsce cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego skutkami II wojny światowej, wykonana w technice 3D, którą można obejrzeć w kinie Muzeum Powstania Warszawskiego. Realizację swojej idei Muzeum powierzyło studiu Platige Image. Celem projektu, było przede wszystkim oddanie grozy zniszczonej, wyludnionej Warszawy wiosną 1945 roku z perspektywy człowieka siedzącego w samolocie „Liberator".  

„Mur Sztuki" to plenerowa galeria murali, którą Muzeum oddaje wybitnym artystom i twórcom młodego pokolenia. Do tej pory swoje prace zrealizowali m.in.: Edward Dwurnik, Grupa Twożywo, Przemysław „Trust" Truściński, Wilhelm Sasnal, Andrzej Pągowski, Henryk Chmielewski – Papcio Chmiel czy Stasys Eidrigevicius. Wejście do galerii od strony Parku Wolności.
Zajęcia dla najmłodszych. Pod opieką specjalnie wyszkolonych instruktorów, dzieci mogą zacząć swoją „przygodę z historią" w Sali Małego Powstańca. Specjalnie wydzielona część ekspozycji wyposażona została w zabawki i gry z epoki, a także dostosowana do fizycznych i psychologicznych potrzeb dziecka.
Warsztaty w pracowni konserwatorskiej i lekcje muzealne – dla uczniów szkół wszystkich poziomów przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych i niestandardowo prowadzonych zajęć Więcej informacji pod numerem tel. 22 539 79 39.
Czytelnia Muzeum Powstania Warszawskiego. Oferujemy 12 tys. woluminów, publikacje dotyczące II wojny światowej i Powstania Warszawskiego, varsaviana, pomoc w dostępie do materiałów archiwalnych. e-mail: czytelnia@1944.pl, tel.: 22 539 79 95.

„Willy Brandt i Polska – Przezwyciężenie podziału Europy" Wystawa  polsko-niemiecka.
W 40. rocznicę historycznej wizyty kanclerza RFN – Willy′ego Brandta w Warszawie oraz podpisania układu pomiędzy Polską a RFN zapraszamy na wystawę poświęconą temu bezprecedensowemu wydarzeniu. Układ miał oddzielić „grubą kreską cierpienia i ofiary złej przeszłości" oraz – jak stwierdził wówczas Willy Brandt w orędziu telewizyjnym, „zbudować most między obydwoma krajami i obydwoma narodami." Na multimedialnej wystawie zaprezentowana zostanie sylwetka kanclerza RFN  w kontekście ratyfikacji  układów wschodnich i pojednania polsko-niemieckiego. Wystawa powstała we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

Wystawa będzie czynna od 8 grudnia 2010 do 1 marca 2011.
Sala pod Liberatorem, wstęp wraz z biletem wstępu MPW.

„CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ", CZYLI ZWIERZĘTA W TRADYCJI BOŻONARODZENIOWEJ.

W grudniu zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na świąteczne warsztaty plastyczne, podczas których wspólnie wykonamy własną Szopkę Betlejemską oraz przedwojenne ozdoby choinkowe. Dzieci poznają symbolikę zwierząt, które występują w tradycyjnych polskich kolędach. 12 i 19 grudnia, godz. 12.00, Sala Małego Powstańca. Rejestracja telefoniczna od 6 grudnia: 22 539 79 71. Zapraszamy!

ARCHITEKTURA INSTRUKCJA OBSŁUGI
Okiełznaj architekturę Warszawy razem z Jarosławem Trybusiem – zdobywcą Złotego Lwa 2008 w Wenecji. Na spotkaniach dowiesz się m.in. który z warszawskich budynków był protoplastą wieżowców oraz, gdzie w stolicy znajduje się Socjalistyczne City. Weź udział w multimedialnym wykładzie, podyskutuj o niedocenionych dziełach warszawskiej architektury. Wstęp wolny.

SPOTKANIA Z HISTORIĄ
To rodzinne zajęcia, podczas których najmłodsi goście Muzeum Powstania Warszawskiego poznają historię rówieśników z 1944 roku. W Sali Małego Powstańca rodzice dowiedzą się, które fragmenty muzealnej ekspozycji mogą pokazać swoim pociechom, a instruktorzy, poprzez gry i zabawy, zapoznają dzieci z najciekawszymi dla nich miejscami Muzeum. Grupy do 25 osób. Decyduje kolejność przyjścia.

FOTOPLASTIKON WARSZAWSKI
W Fotoplastikonie Warszawskim zapraszamy widzów na spotkanie z fotografią trójwymiarową. Jest to jedno z niewielu na świecie oryginalne i wciąż działające urządzenie tego typu. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Od 2008 r. opiekę nad fotoplastikonem sprawuje Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego w grudniu:

:: Do 4 grudnia wystawa zdjęć Kaliny Jędrusik NIE POŻAŁUJE PAN…
w ramach V Festiwalu Warszawskiego „Niewinni Czarodzieje" Fotoplastikon Warszawski
zabierze warszawiaków w sentymentalną podróż z Kaliną Jędrusik – polska Marlin Monroe, jedna z największych i najbardziej cenionych aktorek polskiego kina.

:: tylko jeden dzień, 5 GRUDNIA specjalna wystawa dla dzieci na Mikołajki.
Jednodniowa wystawa dla najmłodszych, podczas której zaprezentowane zostaną znane i lubiane bajki dla dzieci m.in. „Pszczółka Maja", „Czerwony Kapturek", czy „Smok wawelski". Bajki z lat 70. utrwalone na kolorowych stereoskopowych kartach pochodzą od Tomasza Bielawskiego z Polskiego Klubu Stereoskopowego.
Wstęp wolny.

:: 7 I 8 GRUDNIA WYSTAWA NIESPODZIANKA – z myślą o naszych stałych gościach,
którzy chcieliby częściej oglądać nowe wystawy w Fotoplastikonie, rozpoczynamy nowy
cykl wystaw. Co miesiąc, przez dwa dni tuż przed otwarciem nowej wystawy,
prezentowana będzie wystawa niespodzianka, której temat pozostaje tajemnicą
do momentu jej otwarcia.

:: 12 GRUDNIA STAN WOJENNY W OBIEKTYWIE CHRISA NIEDENTHALA – wyjątkowa
wystawa zdjęć wykonanych przez Chrisa Niedenthala, który od 1978 roku
współpracował z Newsweek′iem, a w czasie stanu wojennego stale śledził jego
przebieg. Prezentowane fotografie po raz pierwszy opracowano stereoskopowo, dzięki
czemu udało się osiągnąć trójwymiarowy efekt obrazu. Opisy do fotografii, dostępne
zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej, przygotował autor. Wystawa ma ukazać
nieco inne oblicze stanu wojennego.

:: OD 9 GRUDNIA – 12 STYCZNIA „ZNAJOMI Z TRZECIEGO WYMIARU" – wystawa, na
której zaprezentowane zostaną zdjęcia osób związanych z Fotoplastikonem
Warszawskim. Na stereoskopowych fotografiach autorstwa Krzysztofa Gajewskiego i
Macieja Szala zobaczymy m.in. Danutę Szlajmer (dawną właścicielkę Fotoplastikonu),
Tomasza Chudego (obecnego właściciela), Janusza Czapowicza i Magdalenę Grendę
zajmujących się konserwacją urządzenia, a także osoby, które tworzyły w
Fotoplastikonie swoje wystawy.

Adres: Al. Jerozolimskie 51, oficyna
Dni i godziny otwarcia: wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela 10.00 – 18.00, (poniedziałek – nieczynne). Wstęp 4 i 2 zł. W niedzielę wstęp wolny.

www.fotoplastikonwarszawski.pl, e-mail: fotoplastikon@1944.pl, tel. 22 629 60 78.

Adres: Al. Jerozolimskie 51, oficyna
Dni i godziny otwarcia: wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela 10.00-18.00, (poniedziałek – nieczynne). Wstęp 4 i 2 zł. W niedziele wstęp wolny.
www.fotoplastikonwarszawski.pl, e-mail: fotoplastikon@1944.pl, tel. 22 629 60 78.


 

408 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent