Jadzia Pętelka
Jadzia Pętelka

Zajęcia i warsztaty w Kluboksiegarni Głosna

📅 poniedziałek 04.11.2013 do sobota 30.11.2013
Zajęcia i warsztaty w Kluboksiegarni Głosna

 

Zaskoczymy Was również koncertem zespołu Anatomy of Frank, pochodzącego z Charlottesville oraz będziemy świadkami ciekawego zjawiska muzycznego T′ien lai/Tundra. Połaczenietradycji i nowoczesności, niszowości i eksperymentu kontynuujemy w projekcie Brzmienia Awangardy. Poza tym tańczymy przy winylach, powracamy z Teatrem Telewizji i ArchiCzwartkami! Czegoż jeszcze Wam trzeba?

WTOREK, 05.11.13., 18:00
MEANDRY BAROKU: BAROCCO – CZYLI JAK? SPOTKANIE DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT

Z czym kojarzy nam się muzyka baroku? Czy używane wówczas instrumenty znalazłyby miejsce w dzisiejszej orkiestrze? Co to znaczy, że kompozytorzy tworzyli na zamówienie? Czy Jan Sebastian Bach chodził do pracy? Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolorowej, ilustrowanej nutami i pięcioliniami wycieczki, odkrywającej tajemnice muzyki sprzed czterystu lat.

Prowadzenie: Aleksandra Masłowska
Bachelor of Arts w dziedzinie muzyki popularnej. Obecnie wiedzę muzykologiczną poszerza na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Redaktorka i współtwórczyni czasopisma internetowego MEAKULTURA, działa też w Fundacji MEAKULTURA.

Wstęp wolny.

ŚRODA, 06.11.13., 10:00-22:00
DRUGIE URODZINY GŁOŚNEJ!

To już drugi rok oficjalnie jesteśmy z Wami! Z tej okazji zapraszamy Was przez cały dzień, będzie zniżkowo, niespodziankowo, niszowo, rodzinnie, zabawnie! Wieczorem natomiast polejemy trochę wina i zrobimy wernisaż. Spotkajmy się bez zobowiązań!

Wstęp jak najbardziej wolny!

ŚRODA, 06.11.13., 19:00
WYSTAWA PRAC ŁUKASZA KIEPUSZEWSKIEGO: PRZECIEK. STUDIA RÓŻNE

Łukasz Kiepuszewski – Malarz i historyk sztuki. Swoje prace wystawiał m.in. Byam Shaw School of Art, Londyn; „Zwei mal" Gutshof, Woldzegarten; „Duet" Arsenał, Toruń; „Obrazy na jedno oko" Absynth, Poznań; „Pinakoteka" w cyklu „Zmiana Warty", Stary Browar, Poznań. Jest także autorem książek Obrazy Cezanne′a (słowo/obraz terytoria.2004) i Niewczesne obrazy (UAM 2013).
To drugie wydarzenie z cyklu "Rozpoznanie", w którym prezentujemy twórczość nieznanych artystów związanych z Poznaniem.

Organizator: Kluboksięgarnia Głośna & Tristero | Książki do rzeczy

CZWARTEK, 07.11.13., 19.00
BRZMIENIA AWANGARDY: HAPPENING

BRZMIENIA AWANGARDY: tradycja i nowoczesność, niszowość i eksperyment – XX wieczna awangarda muzyczna w teorii i praktyce!
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, tym razem odbędzie się ono pod hasłem: HAPPENING

Teoria: dr Rafał Zapała, kompozytor, adiunkt na Wydziale Kompozycji oraz pracownik Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu, interesuje się live electronics, nawiązując także do pograniczy muzyki klubowej. Tworzy eksperymentalne projekty sound-artowe, współpracuje z artystami plastykami, projektantami mody, tworzy muzykę do spektakli teatralnych.

Praktyka: Anna Zielińska, skrzypaczka, specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku; dokonała kilkudziesięciu polskich i światowych prawykonań utworów solowych i z elektroniką oraz wielu prezentacji utworów polskich za granicą; gra także muzykę improwizowaną. Koncertowała m.in. w Chile, Francji, Meksyku, Czechach, Grecji, Brazylii, Argentynie, Izraelu, Indonezji, Chinach, Palestynie, na Kubie, Ukrainie i Tajwanie. (www.annazielinska.wordpress.com)
Muzyka awangardy XX wieku często uznawana bywa za niezrozumiałą, nazbyt eksperymentalną i interesującą jedynie w odniesieniu do wąskiego grona badaczy kultury muzycznej. Jej specyficzne brzmienie i osiągnięcia stanowią jednak elementy, z których nieustannie zdaje się czerpać współczesna muzyka i kultura popularna. Twórców awangardy dwudziestego wieku cechowała ogromna otwartość na niekonwencjonalne brzmienia, eksperymenty formalne, czy niezbadane dotychczas przestrzenie dźwięków. Ową otwartość pragniemy zaszczepić także u mieszkańców Poznania, proponując im cykl spotkań „odczarowujący" mit „trudnej i niezrozumiałej muzyki". Młodzież/studenci/osoby dorosłe winny ponadto posiadać wiedzę na temat genealogii współczesnych utworów, zaznajomić się z początkami nowoczesnej muzyki, dostrzec niebywałą oryginalność i swobodę działania cechującą jej twórców.  Budowanie kapitału kulturalnego u młodych i dorosłych ludzi nie może odnosić się jedynie do tego, co aktualnie dostępne i tworzone. Zgłębianie historii kultury czyni współczesność zdecydowanie bardziej różnorodną i 
interesującą.
Prowadzenie spotkań: dr Karolina Golinowska
Koordynatorki projektu: dr Karolina Golinowska, dr Ewa Schreiber / Fundacja MEAKULTURA / oraz Natalia Dolata – Golczak / Kluboksięgarnia GŁOŚNA /

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany przy wsparciu Miasta Poznań / w ramach dofinansowania "Małe Granty"/.

PIĄTEK, 08.11.13., 20:00
BITWY DJ_SKIE # 4: DJ EMPE CONTRA WOJCIECH KOWNACKI

Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny. Jest autorem dwóch klubowych projektów: tanecznej selekcji worldbeat „Halo Ziemia!" oraz chilloutowych tematów „Ethno Lounge". W jego setach regularnie goszczą klimaty z różnych stron świata plus ubrane w klubowe szaty hity polskiego folku. Chętnie sięga po balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijską cumbię, bułgarską czałgę, rumuńskie manele czy etno rap. DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port Poznań, Festiwal Flamenco Duende, Folkowisko, Festiwal „Z wiejskiego podwórza", Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur, grał after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk, m.in. Dikanda, Beltaine, Bubliczki. Czas na kolejną wyprawę po świecie, tym razem w ramach dj-skiej bitwy w Głośnej. Bez paszportu, bez biletu, bez granic!
http://soundcloud.com/dj_empe
Demo set: http://soundcloud.com/dj_empe/halo-ziemia-set
Wojciech Kownacki jest młodym producentem/DJ-em, który po nagraniu krótkiej, trzyutworowej EP-ki ("All-time High") i jednego dodatkowego utworu-singla, kilkunastu mixów, kilku występach na żywo dystansuje się trochę od przyjętej do tej pory stylistyki, koncentrując się bardziej na formie i strukturze niż na rytmie.
Autorskie utwory oraz przykładowe mixy do odsłuchu na: https://soundcloud.com/lyngemusic
Clubbing jest modny i cool, muzyka dudni w uszach, ale czy potrafimy nauczyć się słuchać tej muzyki, by poznać jej jakość, historię, powiązania z klasyką gatunków? Celem spotkań BITWY DJ_SKIE jest właśnie edukacja muzyczna słuchaczy i przypomnienie, że DJ-ka to również przez wielu niedoceniany, całkiem spory kawał sztuki.
W każdy piątek organizujemy bitwę dwóch DJ-ów, którzy mają za zadanie nie tylko zagrać, ale i opowiedzieć, przybliżyć nieco historię wybranych utworów, wytłumaczyć kompilacje setów.
Zwycięzca, wybrany głosem publiczności, przechodzi do kolejnego etapu i „walczy" z następnym DJ-em. Nagrodą grand prix jest stała, płatna rezydencja danego DJ-a w Kluboksięgarni Głośna. Nagrodą dla publiczności jest edukacja muzyczna.
Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

SOBOTA, 09.11.13., 10.30 i 13.30
WARSZTATY ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNE GLINOLUDY: NARODZINY / ŚMIERĆ

Dzieci 3-6 lat, godz. 10.30 – 11.30
Tego dnia posłuchamy meksykańskiej opowieści o Narodzinach słońca. Na jej podstawie stworzymy przedstawienie, w którym zobrazujemy procesy rodzenia się, wzrastania, a także powolnego zmęczenia oraz odchodzenia, jako procesu przemiany i ponownych narodzin. A następnie stworzymy mandale z pokolorowanej soli, by pokazać, że można coś stworzyć i się napracować, ale za chwilę łatwo to może ulec przemianie i zniknąć, lub stać się czymś innym. Na koniec, jak zawsze, ulepimy nasze opowieści i przemyślenia z gliny, która odznacza się dużą trwałością, choć zanim zostanie wypalona w piecu, może ulec wielu przemianom.

Dzieci w wieku 6 – 10 lat, z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18 lat, godz. 12:30 – 14.00
Przysłuchamy się opowieści o Ole i Trufie, opowieści o dwóch liściach, które bardzo obawiały się spaść z drzewa. Dzięki niej zobaczymy na czym polega cykl natury, a także porozmawiamy o cyklu życia – śmierci – życia. Odpowiemy też sobie na wiele trudnych, choć bardzo ważnych pytań: Co to znaczy rodzić się? Co to znaczy umierać? Czy rodzenie się boli? Czy umieranie boli? Dlaczego ludzie rodzą się? Dlaczego umierają? Co się dzieje po śmierci? Co to jest śmierć? Dlaczego ludzie się jej boją? Jaki byłby świat, gdyby nic i nikt nie umierał? Podsumowaniem zaś będzie lepienie z gliny i rozmyślania o procesach przemiany.
GLINOLUDY – to warsztaty artystyczno-edukacyjne (zabawa z ceramiką oraz opowieści), podczas których będziemy z dziećmi omawiać różne filozoficzne tematy. Będziemy rozmawiać o sprawach ciekawych, fascynujących, magicznych, czasem bardzo przyjemnych, a innym razem trudnych, z którymi wcześniej czy później mali obywatele świata muszą się zmierzyć w codziennym życiu. Na warsztat weźmiemy takie zagadnienia jak: piękno i brzydota, narodziny i śmierć, miłość, szczęście, praca i współpraca, a także równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Poprzez opowieści, zabawy, rozmowy i stawianie sobie wielu pytań, nawet takich bez odpowiedzi, dzieci będą miały okazję zmierzyć się z tajemniczymi tematami z ich codziennego życia. A poprzez pracę w grupie oraz zabawy z gliną będą mogły uruchomić swoją wyobraźnię i wyrzeźbić plastyczne kształty poruszonych wcześniej zagadnień. Takie połączenie opowieści i rozmów z pracą z ceramiką ma na celu rozwinięcie ich zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej, rozbudzenie ciekawości otaczającego ich świata oraz dostrzeżenie własnych możliwości poznawczych.

Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku 3 – 6 lat godzinne zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:30, natomiast o godz. 12:30 rozpoczynają się półtoragodzinne warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18 lat, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z okolicznych domów dziecka i placówek opiekuńczych.

Prowadzący : Magdalena Janaszek ze Stowarzyszenia „Jeden Świat" oraz Katarzyna
Poniecka z Pracowni Ceramicznej Marpesja
Koordynator: Natalia Dolata – Golczak

Zapisy: glosna.poznan@gmail.com

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum warte Poznania II"

NIEDZIELA, 10.11.13., 11:00
JESIENNO-ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI: MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

TRAMPKI W FARBACH proponują jesienno zimowe warsztaty artystyczne dla najmłodszych!

Koszt:  25 zł od dziecka, kolejne dziecko 20 zł

Wiek dzieci od 3 do 10 lat.

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację telefoniczna: 601 384 213, lub mailową: madlenbryl@gmail.com.

Więcej info: www.glosna.pl

NIEDZIELA, 10.11.13., 18:00
POTAŃCÓWKI PRZY WINYLACH #2: TANGO

Słuchanie muzyki z płyt winylowych powróciło do łask, jest to „old school" nie tylko dla koneserów, taniec natomiast jest zdrowy, a muzyka leczy i łagodzi obyczaje. Bawmy się wspólnie, uczmy się kroków charlestona od mamy i taty, babcia niech pokaże nam namiętność tanga, a wnuk drum and bass. Wspólnie spędźmy popołudnia przy zabawie tanecznej i edukacji muzycznej.

Na drugie spotkaniu zapoznamy Was z tangiem. Spróbujemy zrozumieć jego rytm, lirykę, bliskość. Krok po kroku odnajdziemy spójność i płynność, próbując zachować "ramę" 😉

Impreza otwarta dla wszystkich grup wiekowych, z dużym naciskiem na seniorów 50+!

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania II"

WTOREK, 12.11.13., 17:00
PAKIET EKO-MIESZCZUCHA: TALERZ

TALERZ – jedz lokalnie, myśl globalnie! 
Poznańskie „ryneczki" a mango z supermarketu, przetwory czy przetworzona żywność, etykiety, jedzenie zaangażowane (kooperatywy spożywcze i in.), warzywniak na balkonie.

PAKIET EKO-MIESZCZUCHA, czyli podstawowe co? gdzie? jak? dla tych, którzy chcieliby żyć ZDROWIEJ, EKOLOGICZNIEJ, ŚWIADOMIEJ, a nie są pewni jak się do tego zabrać.
Czy zdrowa żywność jest tylko w sklepach ze zdrową żywnością? Co ma etyka do codziennych zakupów w ropuszkach, muszkach czy gorylkach ? Co daje jedna roślinka na parapecie w kuchni? Płócienna torba, holenderski rower, sojowa late – podstawy eko lansu.
Bez abstrakcji, zbawiania świata, nachalnej propagandy (subtelnej nie wykluczamy). Wszystko opieramy na przykładach z Poznania. Schodzimy z chmur na poziom codzienności, wskazujemy jakim miejscom, inicjatywom i ideom warto się przyjrzeć.

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

ŚRODA, 13.11.13., 18:00
SPOTKANIE Z ADAMEM CZECHEM: „ ORDYNACI I TRĘDOWACI. SPOŁECZNE ROLE INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH."

Czy tego chcemy czy nie, wszyscy postrzegamy świat stereotypowo. Stereotypy bywają krzywdzące, ale ułatwiają nam życie, porządkują rzeczywistość. Nie jest od nich wolny także świat muzyki – dzielimy ją na gatunki, a gatunkom z kolei przypisujemy poszczególne instrumenty – np. widzimy saksofon i od razu myślimy o jazzie. Gitarę (obojętnie w jakiej postaci) kojarzymy chętnie z muzyką rozrywkową, akordeonowi przypinamy łatkę instrumentu ludowego.
Tymczasem rzeczywistość bywa bardziej skomplikowana: saksofon został przez swojego wynalazcę zaprojektowany jako pierwszoplanowy instrument orkiestry symfonicznej, akordeon był do połowy XIX w. modnym miejskim wynalazkiem, ale z uwagi na niewielkie rozmiary trafił pod strzechy. Fortepian – dzisiaj uosobienie muzycznej elegancji, był kiedyś nazywany „instrumentem garkotłuków", a Bolesław Prus skarżył się na hałasujących pianistów z sąsiedztwa. Mandoliny i banjo nie kojarzymy w ogóle z muzyką rockową, mimo że odegrały one w niej dość istotną rolę.
Szereg wykonawców stara się tym stereotypom zaprzeczać, przekraczając granice gatunków muzycznych, ale potęga przyzwyczajenia i stereotypu jest bardzo silna, np. mimo szeroko znanych dokonań Michała Urbaniaka czy Stéphane′a Grapellego skrzypce nadal uchodzą za wybitnie niejazzowy instrument. Gościliśmy w Polsce wirtuoza banjo, Belę Flecka, ale nadal nie zmieniło to powszechnego w naszym kraju wizerunku banjo jako instrumentu niepoważnego.
Podczas spotkania nasz gość opowie o stereotypach i uprzedzeniach związanych z instrumentami, o tym dlaczego niektóre z nich wynosimy na piedestał, a innymi gardzimy, o sztucznych granicach między gatunkami muzycznymi.

Adam Czech (ur. 1981) – poznaniak, Laureat Nagrody Znanieckiego, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne. Autor książki Sprzedawcy wiatru. Muzykanci i ich muzyka między wsią a miastem (2008). Publicysta m.in. „Gazety Wyborczej". Muzyk (gitarzysta, mandolinista) w zespołach nurtu folk, bluegrass, americana. Autor tekstów piosenek.
Spotkanie poprowadzi Aleksander Przybylski.

Wstęp wolny.

Organizator: Kluboksięgarnia Głośna & Tristero | Książki do rzeczy

CZWARTEK, 14.11.13., 20:00
ARCHICZWARTKI: MARCIN KOŚCIUCH – ULTRA ARCHITECTS

Powracają Archiczwartki. Zapraszamy zatem 14. listopada na spotkanie z Marcinem Kościuchem z Ultra Architects.

Wstęp wolny.

Więcej informacji wkrótce: www.glosna.pl

PIĄTEK, 15.11.13., 17:00
POKAZ FILMU „TRAVELING LIGHT" I SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ GINĄ TELAROLI

Pociąg od narodzin filmu ma zapewnione miejsce w historii tego medium
dzięki "Wjazdowi pociągu na stację w La Ciotat" braci Lumière. Od tego
czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, można tu wspomnieć
"Szanghaj Ekspres", "Pociąg widmo" (i jego liczne remake′i) czy
"Pociąg" Kawalerowicza. Być może jest tak dlatego, że oglądanie
widoków przez szybę podczas podróży przypomina patrzenie na
zmieniające się obrazy na ekranie.
Gina Telaroli oddaje hołd tej tradycji, ale wykracza też poza nią, bo
w jej filmie, jeśli w ogóle da się znaleźć bohatera, to jest nim
tytułowe podróżujące światło.

Reżyserka wspomina: "Cały proces pracy nad filmem był zadawaniem sobie
pytań, wypróbowywaniem rozwiązań, które nie działały. Od fazy zdjęć,
kiedy niesamowita śnieżyca pokrzyżowała nam plany i jednocześnie szyk
opowieści, do montażu, podczas którego odłożyłam na bok pierwotny
zamysł i ułożyłam razem kawałki puzzli, które faktycznie miałam, były
to same pytania. Koniec końców, jest to tak naprawdę tylko przejażdżka
pociągiem, na którą się decydujesz i, miejmy nadzieję, rozkoszujesz
się – bo szczerze, ja chciałabym być stale w pociągu."

Wstęp wolny.

PIĄTEK, 15.11.13., 20:00
BITWY DJ_SKIE # 5: WITOLD OLEJNIK CONTRA DJ SOFA

DJ_SOFA – Regularnie występuje z setami didżejskimi, podczas których prezentuje międzykulturową mieszankę muzycznych stylów, łączącą elektronikę z brzmieniami orientalnymi. Miksuje głównie rytmy wywodzące się ze współczesnej muzyki klubowej z dźwiękami w etnicznym klimacie. Wielorakich inspiracji dostarcza mu energetyczna, mocno zakorzeniona w tradycji muzyka bałkańska i cygańska, której brzmienia przekłada na język muzyki klubowej. To stało się do niedawna jego znakiem rozpoznawczym. Obecnie zgłębia ocean głębszych brzmień muzyki elektronicznej. W ostatnim okresie z dużym zainteresowaniem spogląda też na to, co dzieje się w muzyce elektronicznej, co słychać w jego setach. Minimal i deep house – te gatunki z uproszczonymi aranżacjami, wzbogacone niekiedy wokalem oraz jazzowymi samplami – to jest to, co prezetuje w ostatnim czasie dj Sofa. Do swoich występów didżejskich zaprasza muzyków grających na żywych instrumentach. W ten sposób udaje się stworzyć witalną mieszankę żywych brzmień instrumentalnych z elektroniką. dj_Sofa http://www.mixcloud.com/sofa/ L′ego http://www.youtube.com/watch?v=mYZNZ1wlm_g

WITOLD OLEJNIK – na scenie muzycznej – klubowej obecny od lat. Grający w poznańskich klubach Dragon, Opcja i LAB. Inspiracje czerpie z brzmień nurtów funk i house, pokazując, że ten ostatni jest wciąż żywy i się rozwija. Autor produkcji muzycznych własnych oraz w grupie Ictus, wciąż jeszcze przed wydaniem autorskiej płyty.
Clubbing jest modny i cool, muzyka dudni w uszach, ale czy potrafimy nauczyć się słuchać tej muzyki, by poznać jej jakość, historię, powiązania z klasyką gatunków? Celem spotkań BITWY DJ_SKIE jest właśnie edukacja muzyczna słuchaczy i przypomnienie, że DJ-ka to również przez wielu niedoceniany, całkiem spory kawał sztuki.
W każdy piątek organizujemy bitwę dwóch DJ-ów, którzy mają za zadanie nie tylko zagrać, ale i opowiedzieć, przybliżyć nieco historię wybranych utworów, wytłumaczyć kompilacje setów.
Zwycięzca, wybrany głosem publiczności, przechodzi do kolejnego etapu i „walczy" z następnym DJ-em. Nagrodą grand prix jest stała, płatna rezydencja danego DJ-a w Kluboksięgarni Głośna. Nagrodą dla publiczności jest edukacja muzyczna.
Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

SOBOTA – NIEDZIELA, 16. – 17.11.13., 12:00
WARSZTATY DLA DZIECI i MŁODZIEŻY: CZYTAMY!

CZYTAMY to warsztaty polegające na wymianie wyobraźni dziecięcej i dorosłej. Raz w miesiącu dzieci/młodzież pod okiem prowadzącego/aktora będą czytać dorosłym i swoim rówieśnikom wybrane teksty z literatury. Analogicznie dorośli po ówczesnym zapoznaniu się z tekstem i warsztacie interpretacji, raz w miesiącu poczytają najmłodszym oraz sobie nawzajem. Każde z czytań będzie opatrzone indywidualną interpretacją a nawet inscenizacją grupową. Uczmy się czytać, interpretować, modulować, tworzyć historię, charaktery, postacie – rozwijajmy nawzajem swą fantazje we wspólnej zabawie.

W soboty odbędzie się warsztat z czytania a w niedziele pokażemy dorosłym efekt naszych zmagań!

Dzieci/młodzież od lat 10 do 14 – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z domów dziecka zapraszamy do zapisów: glosna.poznan@gmail.com.

Prowadzący: Karolina Pawełska – aktorka – warsztat z interpretacji.
Koordynator: Agata Elsner

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

SOBOTA, 16.11.13., 20:00
KONCERT ZESPOŁÓW: T′IEN LAI/TUNDRA

T′ien Lai
Duet (Kuba Ziołek, Łukasz Jędrzejczak) wykorzystujący w swej twórczości odbiorniki fal radiowych, głosy, sample, efekty i syntezatory, będący pod wpływem mistycyzmu żydowskiego.
Jest to muzyczna medytacja nad skrytością geometrii tetragramu – JHWH, nad dynamiką, procesualnością i niestabilnością świata, nad żydowską koncepcją czasu i historii jako schodzenia od planu do improwizacji. Nazwa zespołu – marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu znaczy "niebiańska muzyka" i zwraca uwagę na początki muzyki w ogóle i jej silny związek z kosmosem i światłem nieskończoności.
http://tienlai.bandcamp.com/

Tundra
to elektroakustyczny projekt Dawida Adrjanczyka i Krzyśka Joczyna. Podczas koncertów gdyński duet wprowadza słuchaczy w trans przypominający szamańską wędrówkę, medytację przestrzeni i pustki. W swoich działaniach muzycy wykorzystują elektronikę, loopy, sample, taśmy, organy, a także instrumenty akustyczne: flety, harmonijkę ustną i różnego rodzaju dzwonki.
W 2012 roku zespół wydał album zatytułowany "Anekumena", który spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami krytyki. Na początku tego roku ukazała się wspólna płyta projektów Karpaty Magiczne i Tundra pod tytułem "Reindeer Luck".

http://tundra0.bandcamp.com/
Bilety: 15 zł (do kupienia w kluboksięgarni Głośna)

PONIEDZIAŁEK, 18.11.13., 19:00
PONIEDZIAŁKOWY TEATR TELEWIZJI

Powracamy z Poniedziałkowym Teatrem Telewizji! A wszystko to dzięki Waszym prośbom!
Raz w miesiącu będziemy pokazywać Wam najbardziej kultowe spektakle/produkcje Teatru Telewizji i nie tylko!

Szczegóły wkrótce: www.glosna.pl

Wstęp wolny.

WTOREK, 19.11.13., 20:00
KONCERT: ANATOMY OF FRANK

Zespół, pochodzący z Charlottesville, Virginia, nagrał album na każdym
kontynent na Ziemi. Ich debiutancki album, Pangeamiał okazje zaprezentować się w całej Ameryce Północnej, Islandii, Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej.
Ich koncerty są mają w sobie więcej niepewności niż filmy Hitchcocka!
Dynamiczni, szczerzy, zabawni, wciągający i optymistyczni!
Zapraszamy!

http://www.theanatomyoffrank.com/press
www.theanatomyoffrank.com
http://www.youtube.com/watch?v=tpn7i4aGWjc
https://www.facebook.com/theanatomyoffrank

Wstęp 15zł w przedsprzedaży, 20 zl w dzień koncertu.

ŚRODA, 20.11.13., 20:00
KONCERT: ARTUR MAĆKOWIAK

Muzyk, performer, animator kultury alternatywnej. Działa na rynku muzycznym od ponad 15 lat. Ex muzyk zespołów SOMETHING LIKE ELVIS i POTTY UMBRELLA. Koncertował niemal we wszystkich państwach Europy oraz w Kanadzie i USA.
Od trzech lat rozwija się też indywidualnie, komponując własną muzykę z pogranicza eksperymentu i improwizacji, z elementami słowiańskiej melodyki i wrażliwości. Do wspólnego grania zaprasza muzyków z odmiennych stylistyk muzycznych, a czasami nawet "niemuzyków". W 2011r. ukazały się dwa wydawnictwa z jego udziałem: płyta "POT ONE TEA" nagrana przez Maćkowiaka z artystami wizualnymi – Ann Noel i Grzegorzem Pleszyńskim oraz "THE DULUOZ LEGEND" nagrana w duecie z Tomaszem Pawlickim (m.in. Ecstasy Project, Maestro Trytony).
W tym samym roku powstały nagrania zespołu INNERCITY ENSEMBLE, w skład którego wchodzą również muzycy zespołów: ED WOOD, HATI, GROBBING THRISTLE, JACHNA/BUHL. Debiutancka płyta INNERCITY ENSEMBLE "Katahdin" ukazała się w październiku 2012 r.
Rok 2012 przyniósł również pierwszą solową płytę Maćkowiaka "Take away". To zapis 9 utwórów skomponowanych na gitarę i elektronikę. Prosty zapis spotkania z samym sobą i próba uchwycenia przyjemności z grania i tworzenia, bez potrzeby realizowania z góry założonego efektu.
Latem 2013 r. został zarejestrowany materiał na kolejną płytę Innercity Ensemble. W międzyczasie powstała kolejna solowa płyta Maćkowiaka, która ukaże się jesienią br. Część nowego materiału będzie można usłyszeć na koncertach zaplanowanych na najbliższe miesiące.
Artur Maćkowiakowi komponuje również muzykę do filmów. Ma na swoim koncie skomponowanie muzyki do pięciu filmów.
Odpowiedzialny jest za organizację festiwali: IF YOU SAY SO… FESTIVAL oraz FONOMO Music & Film Festival.
Założyciel Wet Music Records, gdzie ukazują się nagrania projektów z jego udziałem.
www.wetmusic.pl
www.facebook.com/wetmusicrecords
www.wetmusicrecords.bandcamp.com
Bilety: 10 zł (do kupienia w Kluboksięgarnia Głośna)

CZWARTEK, 21.11.2013, 19.00
BRZEMIENIA AWANGARDY: ELEKTRONIKA

BRZMIENIA AWANGARDY: tradycja i nowoczesność, niszowość i eksperyment – XX wieczna awangarda muzyczna w teorii i praktyce!
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, tym razem odbędzie się ono pod hasłem: ELEKTRONIKA

Teoria: prof. Lidia Zielińska, kompozytorka specjalizująca się w muzyce elektroakustycznej, prowadzi Studio Muzyki Elektroakustycznej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, autorka wielu publikacji i wykładów dotyczących polskiej muzyki współczesnej, muzyki elektroakustycznej, historii muzyki eksperymentalnej, ekologii dźwiękowej oraz tradycyjnej muzyki japońskiej, z którymi występowała wielokrotnie na zaproszenie uniwersytetów w Europie, Azji, Australii i Nowej Zelandii.

Praktyka: Katarzyna Taborowska, kompozytorka i skrzypaczka, uczennica Bogusława Schaeffera i Lidii Zielińskiej, zainteresowana muzyką elektroakustyczną, muzyką improwizowaną, live electronics oraz różnego rodzaju połączeniami muzyki z obrazem video. Jej utwory były wykonywane na wielu festiwalach muzyki współczesnej, m.in.: Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Warszawskiej Jesieni, czy Festiwalu Muzyki Elektronicznej i Komputerowej Acousmania.
Prowadzenie spotkań: dr Karolina Golinowska
Koordynatorki projektu: dr Karolina Golinowska, dr Ewa Schreiber / Fundacja MEAKULTURA / oraz Natalia Dolata – Golczak / Kluboksięgarnia GŁOŚNA /

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany przy wsparciu Miasta Poznań / w ramach dofinansowania "Małe Granty"/.

PIĄTEK, 22.11.13., 20:00
BITWY DJ_SKIE # 6: PERR contra PIOTR TKACZ

PERR (Redroom/ Braintease/Lethal Dose Recordings)
Dawniej znany jako m_dog. Urodzony w Gnieźnie zimą 1987 roku DJ, producent, organizator eventów. Po przeprowadzce do Poznania w 2006 roku poważnie zajął się muzyką elektroniczną i rok później zagrał swoją pierwszą imprezę. W swoich setach unika monotonii i uwielbia łączyć gatunki takie jak Minimal, Techno czy Deep. Lubi także eksperymentować z World Music oraz Dub. W 2009 został członkiem kolektywu Das schodenspad. Obecnie współtworzy z Leszkiem Trudnowskim cykl Braintease. Jest także współzałożycielem kolektywu producenckiego Redroom który skupia się na cięższych odmianach minimalu. Owocem tego jest Ditch EP oraz Metadata EP pod skrzydłami Lethal Dose Recordings w Kijowa.

PIOTR TKACZ
Było słychać, gdzie ten samochód jedzie, wydawało się, że odwzorowuje
bieg doliny, ucho słyszało, jak bierze zakręty, znika za długim murem
cmentarnym, a potem wyraźnie, ale już cichszy, długo jeszcze
wybrzmiewa, ledwo słyszalna nitka dźwięku, który nagle ustaje u wlotu
wąwozu, daleko stąd, na samym końcu doliny.
przykładowe sety: http://mixcloud.com/dj2lewerece

Clubbing jest modny i cool, muzyka dudni w uszach, ale czy potrafimy nauczyć się słuchać tej muzyki, by poznać jej jakość, historię, powiązania z klasyką gatunków? Celem spotkań BITWY DJ_SKIE jest właśnie edukacja muzyczna słuchaczy i przypomnienie, że DJ-ka to również przez wielu niedoceniany, całkiem spory kawał sztuki.
W każdy piątek organizujemy bitwę dwóch DJ-ów, którzy mają za zadanie nie tylko zagrać, ale i opowiedzieć, przybliżyć nieco historię wybranych utworów, wytłumaczyć kompilacje setów.
Zwycięzca, wybrany głosem publiczności, przechodzi do kolejnego etapu i „walczy" z następnym DJ-em. Nagrodą grand prix jest stała, płatna rezydencja danego DJ-a w Kluboksięgarni Głośna. Nagrodą dla publiczności jest edukacja muzyczna.
Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"
SOBOTA, 23.11.13., 10.30 i 12.30
WARSZTATY ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNE GLINOLUDY: RÓWNOUPRAWNIENIE

Dzieci 3-6 lat, godz. 10.30 – 11.30
Zaczniemy od naszego kręgu opowieści, w którym pojawi się fińska opowieść o Mądrej żonie. Potem pobawimy się w kalambury na temat zawodów. Przełamiemy stereotypy płci dotyczące zawodów i wymarzymy sobie zawód, który chcielibyśmy wykonywać. Porozmawiamy o tym, w co lubimy się bawić. Zobaczymy, czy inne zabawki są przeznaczone dla dziewczynek, a inne dla chłopców i pomyślimy nad tym, czy tak na pewno musi być. W drugiej części naszego spotkania zanurzymy nasze rączki w glinie i ulepimy z niej opowieść.

Dzieci w wieku 6 – 10 lat, z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18 lat, godz. 12:30 – 14.00
Na początku posłuchamy nowej wersji dobrze znanej baśni i zobaczymy, jak brzmi opowieść o Kopciuszku, który jest chłopcem i ma dwóch przyrodnich braci. Będzie ona inspiracją do rozważań o stereotypowych rolach, zajęciach i cechach przypisywanym przez społeczeństwo kobietom i mężczyznom. Omówimy poglądy na temat płci na przykładzie wybranych stereotypowych stwierdzeń, z którymi się zgadzamy albo nie i podyskutujemy, skąd się one biorą. Porozmawiamy też o kwestii równouprawnienia. A następnie ulepimy to, co nam przyjdzie do głowy w czasie warsztatów.

GLINOLUDY – to warsztaty artystyczno-edukacyjne (zabawa z ceramiką oraz opowieści), podczas których będziemy z dziećmi omawiać różne filozoficzne tematy. Będziemy rozmawiać o sprawach ciekawych, fascynujących, magicznych, czasem bardzo przyjemnych, a innym razem trudnych, z którymi wcześniej czy później mali obywatele świata muszą się zmierzyć w codziennym życiu. Na warsztat weźmiemy takie zagadnienia jak: piękno i brzydota, narodziny i śmierć, miłość, szczęście, praca i współpraca, a także równouprawnienie kobiet i mężczyzn. 

Poprzez opowieści, zabawy, rozmowy i stawianie sobie wielu pytań, nawet takich bez odpowiedzi, dzieci będą miały okazję zmierzyć się z tajemniczymi tematami z ich codziennego życia. A poprzez pracę w grupie oraz zabawy z gliną będą mogły uruchomić swoją wyobraźnię i wyrzeźbić plastyczne kształty poruszonych wcześniej zagadnień. Takie połączenie opowieści i rozmów z pracą z ceramiką ma na celu rozwinięcie ich zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej, rozbudzenie ciekawości otaczającego ich świata oraz dostrzeżenie własnych możliwości poznawczych.

Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku 3 – 6 lat godzinne zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:30, natomiast o godz. 12:30 rozpoczynają się półtoragodzinne warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18 lat, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z okolicznych domów dziecka i placówek opiekuńczych.

Prowadzące: Magdalena Janaszek ze Stowarzyszenia „Jeden Świat" oraz Katarzyna
Poniecka z Pracowni Ceramicznej Marpesja
Koordynator: Natalia Dolata – Golczak

Zapisy: glosna.poznan@gmail.com

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania II"

NIEDZIELA, 24.11.13., 12:00
WARSZTATY DLA DZIECI: MÓJ JEST TEN KAWAŁEK ŚWIATA
Warsztat artystyczny podczas którego dzieci będą wymyślały i projektowały swoje fantazyjne, pozytywne przestrzenie (pokoje, domki do zabawy, place zabaw, parki, ulice, miasta, itp.). Będzie to twórcza zabawa w planowanie tego jak przestrzeń można kreować i organizować. Uczestnicy zastanowią się także jakie funkcje i cechy ma wymyślona przez nich przestrzeń oraz w małych grupach będą zaproszone do stworzenia modeli czy makiet wymyślonych przez siebie miejsc. Rodzice czy opiekunowie także są zaproszeni do wzięcia udziału w warsztacie, pomagając „realizować" pomysły młodszych czy też tworząc projekty swoich „dorosłych", pozytywnych przestrzeni.
Wiek dziecięcych uczestników: 8-12 lat, dorosłych bez ograniczeń. Dobrze było by żeby uczestnicy mający taką możliwość przynieśli ze sobą na warsztat aparaty fotograficzne z wyjmowaną kartą pamięci lub kablem USB (bez możliwości zgrania zdjęć na komputer aparat na tym warsztacie będzie bezużyteczny).
Warsztat jest nastawiony na wspieranie rozwoju kompetencji społecznych i kreatywności uczestników poprzez uczestnictwo w zaprojektowanej sytuacji twórczej.

Autor warsztatu i prowadzący:
Krzysztof Dziemian – animator kultury, kulturoznawca, fotografik, performer, szczudlarz, instruktor i producent w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2006-2009, instruktor w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu od 2013. Prezes i jeden z założycieli Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze" działającego na Suwalszczyźnie od 2004 r. Twórca, koordynator lub uczestnik projektów międzynarodowych, młodzieżowych, artystycznych, warsztatowych, edukacyjnych i społecznych, m.in. „Teatr-Akcji" 2005-2013, „Podwórek Sztuki" 2008-2010, „Pani Sztuki" 2009-2012, „Across Boundaries" 2006, „Collective Creation" 2007, „Cuba Libre" 2009, „Letniego Pogotowia Sztuki" 2007-2013. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2009 roku w dziedzinie Upowszechnianie kultury.

Zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com
Wstęp 10zł.

NIEDZIELA, 24.11.13., 18:00
POTAŃCÓWKI PRZY WINYLACH #3: SALSA

Słuchanie muzyki z płyt winylowych powróciło do łask, jest to „old school" nie tylko dla koneserów, taniec natomiast jest zdrowy, a muzyka leczy i łagodzi obyczaje. Bawmy się wspólnie, uczmy się kroków charlestona od mamy i taty, babcia niech pokaże nam namiętność tanga, a wnuk drum and bass. Wspólnie spędźmy popołudnia przy zabawie tanecznej i edukacji muzycznej.

Na trzecie spotkaniu zapoznamy Was z salsą. Pokażemy Wam dynamikę i radość ruchu. Poruszamy biodrami i na pewno zmęczymy się na wesoło!

Impreza otwarta dla wszystkich grup wiekowych, z dużym naciskiem na seniorów 50+!

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania II"

PONIEDZIAŁEK, 25.11.13., 18:00
SPOTKANIE Z JERZYM CZECHEM: „WDRAPAŁEM SIĘ NA PIEDESTAŁ"

Wdrapałem się na piedestał to pierwsza w Polsce antologia poezji rosyjskiego samizdatu; obejmuje ponad pół wieku rozwoju poezji rosyjskiej – od lat pięćdziesiątych do czasów obecnych.
W tomie zaprezentowano szesnastu poetów, należących do kilku pokoleń. Jest to barwny kalejdoskop rozmaitych poetyk, wiersze regularne sąsiadują tutaj z wolnymi, a miniatury poetyckie przeplatają się z długimi poematami. Wbrew przekornemu tytułowi, nie ma to nic wspólnego z „piedestałem"! Nawet Josif Brodski pokazuje swoje rubaszne i obsceniczne oblicze, jakże dalekie od tego, do którego przyzwyczaił się polski czytelnik.
Nasz gość opowie, czym różnił się samizdat od polskiego "drugiego obiegu" i zilustruje to recytacją wierszy.

Jerzy Czech – poeta, tłumacz, publicysta. Od trzydziestu lat propaguje współczesną literaturę rosyjską. Przekłada prozę artystyczną, poezję i dramat, literaturę faktu i prace z dziedziny teatrologii. Laureat nagrody ZAiKS-u (2003) oraz Nagrody im. R. Kapuścińskiego (2011) i Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (2011) za przekład książki Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Swietłany Aleksijewicz.

Wstęp wolny.

Organizator: Kluboksięgarnia Głośna, Wydawnictwo Czarne, Tristero | Książki do rzeczy

WTOREK, 26.11.13., 19:00
POZNAŃSKI KLUB PODRÓZNIKA: „AQUA STORY – U ŻRÓDEŁ NADWODY"

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z
Karoliną Sypniewską pt. "Aqua Story – u źródeł nadwody" pierwszy polski
zjazd na linach z najwyższego wodospadu świata Salto Angel w Wenezueli.

Niezwykła podróż do świata nieskażonej natury wenezuelskich gór stołowych,
do źródeł najczystszej wody na świecie – nadwody. W kwietniu 2013 zespół w
składzie – Karolina Sypniewska (Bydgoszcz), Agnieszka Grudowska (Warszawa)
i Piotr Sudoł (Szczecin) jako pierwsi Polacy wdrapali się na szczyt góry
stołowej Ayuan Tepui (700 km2) w Wenezueli, by po 8 dniach wymagającego
trekkingu na 2500 m n.p.m. odbyć 2-dniowy zjazd w dół na linach wzdłuż
najwyższego wodospadu świata – Salto Angel (997 m).

Wstęp 10zł (5zł do wykorzystania w barze na dowolny napój).

ŚRODA, 27.11.13., 18:00
WYSTAWA MALARSTWA OLEJNEGO: ŻYWE

PROJEKT ŻYWE to wspólna inicjatywa trzech młodych artystek: Ani Lotkowskiej z Torunia, Oli ‘Wojcich′ Wojciechowskiej z Wrocławia i Doroty ‘dorotes′ Skupniewicz z Poznania. Trzech różnych ‘żywych istot′, co czują, myślą, przelewają na płótno i papier to co im w dusz gra. Żywo. Bo ‘żywe′ dla każdej znaczy inaczej.
Anka pracuje z dzieciakami i osobami starszymi – studiuje Edukację Artystyczną, wegetarianka – przelewa na płótno swoją wrażliwość w sposób dosłowny – przedstawia postaci zwierząt wiejskich w myśl motywu ‘elan vital′ i sił przyrody.
Wojciech zajmuje się na co dzień ceramiką (ASP we Wrocławiu). Piasek to prostota. Jej pejzaże to też symbolicznie nakreślone barwą widoki, ale żywe w tym sensie, że Olę interesuje kształt i kolor.
Kolor jest równie ważny dla Doroty, która kształtuje swoje ‘muzyczne wizje′ w rytmie. To studentka poznańskiej Animacji rytm i pęd i ruch to jej memento.
Żywotność stała się więc wspólnym mianownikiem dla młodości i energii rozumianej za każdym razem inaczej.

CZWARTEK, 28.11.13., 20:00
ARCHICZWARTKI: BARTOSZ HADUCH – NARCHITEKTURA STUDIO

Zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Haduchem ze studia NArchitekTURA.

Wstęp wolny.
Więcej informacji wkrótce: www.glosna.pl

PIĄTEK, 29.11.13., 20:00
BITWY DJ_SKIE: POŁFINAŁY

Czas na półfinały BITEW DJ_SKICH! Spośród „parszywej dwunastki" wybraliście sześciu DJ, którzy najbardziej przypadli Wam do gustu. Teraz, na trzech kolejnych spotkaniach będą oni walczyć o finał.
Clubbing jest modny i cool, muzyka dudni w uszach, ale czy potrafimy nauczyć się słuchać tej muzyki, by poznać jej jakość, historię, powiązania z klasyką gatunków? Celem spotkań BITWY DJ_SKIE jest właśnie edukacja muzyczna słuchaczy i przypomnienie, że DJ-ka to również przez wielu niedoceniany, całkiem spory kawał sztuki.
W każdy piątek organizujemy bitwę dwóch DJ-ów, którzy mają za zadanie nie tylko zagrać, ale i opowiedzieć, przybliżyć nieco historię wybranych utworów, wytłumaczyć kompilacje setów.
Zwycięzca, wybrany głosem publiczności, przechodzi do kolejnego etapu i „walczy" z następnym DJ-em. Nagrodą grand prix jest stała, płatna rezydencja danego DJ-a w Kluboksięgarni Głośna. Nagrodą dla publiczności jest edukacja muzyczna.
Wstęp wolny.
Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania II"

 

SOBOTA – NIEDZIELA, 30.11. – 01.12.13., 12:00
WARSZTATY DLA DOROSŁYCH CZYTAMY!

WARSZTATY CZYTAMY! – czyli dorośli uczą się czytać dzieciom.

CZYTAMY to warsztaty polegające na wymianie wyobraźni dziecięcej i dorosłej. Raz w miesiącu dzieci/młodzież pod okiem prowadzącego/aktora będą czytać dorosłym i swoim rówieśnikom wybrane teksty z literatury. Analogicznie dorośli po ówczesnym zapoznaniu się z tekstem i warsztacie interpretacji, raz w miesiącu poczytają najmłodszym oraz sobie nawzajem. Każde z czytań będzie opatrzone indywidualną interpretacją a nawet inscenizacją grupową. Uczmy się czytać, interpretować, modulować, tworzyć historię, charaktery, postacie – rozwijajmy nawzajem swą fantazje we wspólnej zabawie.

W sobotę odbywać będzie się warsztat z czytania, a w niedzielę pokażemy dzieciom efekt naszych zmagań!

Zapraszamy wszystkich dorosłych do wspólnego czytania sobie nawzajem i dzieciom! To nic nie kosztuje a przy tym zabawy w bród! Zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com.

Prowadzący: Karolina Pawełska – aktorka – warsztat z interpretacji.
Koordynator: Agata Elsner

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II."

 

 

530 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent