Jadzia Pętelka
Jadzia Pętelka

Zajęcia i warsztaty nie tylko dla Dzieci w Poznaniu

📅 wtorek 01.10.2013 do czwartek 31.10.2013
Zajęcia i warsztaty nie tylko dla Dzieci w Poznaniu

Rozpoczynamy ostatni projekt z cyklu wydarzeń „jestemusiebie" – BITWY DJ_SKIE, zrealizowany w ramach konkursu „Centrum Warte Poznania II". Poza tym czeka nas Festiwal literatury Europy Środkowo-Wschodniej „ENDEMITY" a także POZNAŃ BAROQUE 2013. Warsztatowo kontynuujemy cykl spotkań dla najmłodzych: GLINOLUDY oraz dla nieco starszych WARSZTATY CZYTAMY! Muzycznie powraca do nas Warsztat dźwięków oraz wspaniała artystka z Islandii Myrra Rós z nowym projektem VAR. Niespodzianką miesiąca będzie Marcin Meller i jego nowa książka „Między wariatami". Zatem na wariata w tym miesiącu!

ŚRODA, 02.10.13., 20:00
KONCERT MYRRA RÓS & VAR
VAR to nowy projekt dwójki Islandczyków, znanej już poznańskiej publiczności Myrry Rós oraz Júlíusa Björgvinssona. Kompozycje tego duetu idealnie obrazują muzycznie krajobraz Islandii. W ich muzyce można dotrzeć inspiracje Sigur Rós, Sin Fang, Mum, czy też po prostu własnym krajem, odizolowaną od reszty Europy wyspą, na której artyści stanowią większość populacji całej Islandii. Wulkany, lodowce, góry, gejzery, wodospady, dym unoszący się nad gorącymi źródłami, garstka ludzi i ocean dookoła pozwalają na kompletne zatracenie się w muzyce. Będąc w studiu nagraniowym VAR przez wielkie okna widać jedynie górujący nad Reykjavikiem szczyt Esji i ocean. To tam powstają melancholijne, pełne dźwięków Islandii, piękne kompozycje duetu. VAR zapewne stanie się kolejnym zespołem z wyspy, który podbije serca wszystkich wrażliwych na islandzką muzykę.
MYRRA RÓS po zawieszeniu działalności znakomitego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze, która powoli nabiera tempa. Jej pierwszy album Kveldúlfur został bardzo dobrze przyjęty na wyspie, otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a sama artystka od czasu jego wydania zagrała wiele koncertów w kraju, w tym wiele z nich podczas letnich festiwali na wyspie. Artystka koncertowała w Danii, Norwegii, USA, Niemczech, Litwie, Słowacji, Austrii oraz dwukrotnie już w Polsce. Myrra to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, była twórczynią cotygodniowych koncertów z serii L′acoustic w popularnym klubie Barbara. Podbiła serca wszystkich koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival, a także coraz częściej podróżuje za granicę, by tam dzielić się swoją twórczością.
Niedawno było gościem berlińskiego Melodica Acoustic Festival, koncertowała także podczas fantastycznej trasy po Polsce, którą wielu z Was zapewne pamięta. To podczas jej trwania Myrra zdecydowała się wykonać utwór po Polsku, który ćwiczyła codziennie podczas długich podróży busem z miasta do miasta. Myrra niezwykle pokochała nasz kraj oraz ludzi, z którymi bardzo często rozmawiała rozmawiała po swoich koncertach. Artystka napisała także dwie nowe piosenki zainspirowane motywami, które utkwiły jej w pamięci po pobycie w Polsce.
Jest jednym z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord,Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.
Więcej na: http://www.facebook.com/myrrarosmusic?ref=ts
Wstęp 15zł/20zł
Bilety do kupienia w Kluboksięgarni GŁOŚNA
CZWARTEK, 03.10.13., 19:00
WYSTAWA FOTOGRAFII EMILA KASELI „I HAVE A DREAM."

Emila Kasela w swoim widzeniu świata dyskretnie bawi się łączeniem minimalizmu z chaotycznym, na pierwszy rzut oka, eklektyzmem. Intuicyjnie, szczelnie zagospodarowuje swoje kadry – każdy szczegół, szmer, brud, nieoczywista barwa wydają się być zamierzone i nieuniknione, a ich kalejdoskopowo nagromadzona wielość zamiast przeszkadzać, składa się na jego własne, odrębne uniwersum. Rzeczywistość, do której ukradkiem wpuszcza odbiorcę. Ma się wrażenie, że podgląda się ją przez dziurkę od klucza. Podobnie ma się rzecz z erotykami. W subtelny sposób zostawia margines naznaczony niedopowiedzeniem, co tylko wzmaga ciekawość i pożądanie patrzącego.
I właśnie ta doza nieśmiałego voyeuryzmu pozostawia odbiorcę głodnym kolejnych wycinków nie-swojej przestrzeni.
Jednocześnie nie mniej perfekcyjnie potrafi zaspokoić wymagania najbardziej wymagającego estety. Jego pochwytywanie „momentu decydującego" zwłaszcza w fotografii czarno-białej obnaża siłę klasycznej umiejętności łączenia zabawy światłem i pracy z kompozycją.

Wstęp wolny.

PIĄTEK,04.10.13., 17:00
FESTIWAL ENDEMITY: SPOTKANIE Z BENEDIKTEM DYRLICHEM „CÓŻ TAM, POETO W POLITYCE?"

Jak poeta trafił do parlamentu, co poezja może zrobić polityce, co grozi poecie, który jest politykiem? Między innymi na te pytania spróbujemy odpowiedzieć razem z górnołużyckim poetą i zarazem członkiem niemieckiego parlamentu, Benediktem Dyrlichem. Autor śmiałych erotyków, zawartych w tomie pt. Trzecie Oko, opowie nam o zderzeniu swojej wrażliwości i artystycznego niepohamowania z okutą w konwenanse i paragrafy rzeczywistość obyczajowo-polityczną. Poeta przypomni także swoje wcześniejsze utwory i być może odkryje przed uczestnikami nowe.

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Tadeusz Lewaszkiewicz – pracownik naukowy i dydaktyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, badacz historii języka polskiego i języków łużyckich.

Organizator: Stowarzyszenie Antropologów Kultury ETNOSFERA

Wstęp wolny.

SOBOTA, 05.10.13., 10:30 i 12:30
WARSZTATY ARTYSTYCZNO EDUKACYJNE GLINOLUDY: „MIŁOŚĆ"

Dzieci 3-6 lat, godz. 10.30 – 11.30

Tym razem w kręgu opowieści posłuchamy Bajki o uczuciach. A potem porozmawiamy o jednym z najbardziej intrygujących tematów świata, czyli o miłości. Poznamy różne jej rodzaje i odcienie. Zastanowimy się też, jakie inne emocje odczuwamy na co dzień. Zobaczymy też, jakie gesty służą nam do okazywania sobie różnych uczuć. Wypróbujemy ćwiczenia z troski o siebie i zobaczymy jak różne kształty, mogą przybierać uczucia i zastanowimy się z jakim kształtem i kolorem kojarzy nam się miłość. W drugiej części naszego spotkania ulepimy te nasze „miłości" z gliny.

Dzieci w wieku 6 – 10 lat, z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18 lat, godz. 12:30 – 14.00

Tematem naszego kolejnego spotkania będzie wielkie słowo: miłość. Ale co ona tak naprawdę oznacza? Jak to się dzieje, że kogoś kochamy? Czy tylko ludzi kochamy, czy rzeczy też? Jakie uczucia i gesty towarzyszą miłości? Co to jest miłość? Kogo kochamy? Co kochamy? Czy każdy może kochać? Jakie są rodzaje miłości? Co to jest historia miłosna? Czy wybieramy kogo kochamy? Czy możemy kochać siebie samego? Co to znaczy kochać siebie? Jak okazujemy swoje uczucia? Pytań jest bez liku, zobaczymy, jak nam pójdzie z odpowiedziami. I tym razem z pomocą przyjdą nam historie: Władca ogrodu i Narzeczony z wyboru. A po nich przy lepieniu z gliny jeszcze raz wszystko przemyślimy.

zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com

GLINOLUDY – to warsztaty artystyczno-edukacyjne (zabawa z ceramiką oraz opowieści), podczas których omawiamy z dziećmi różne filozoficzne tematy. Będziemy omawiać sprawy ciekawe, fascynujące, magiczne, czasem bardzo przyjemne, a innym razem trudne, z którymi wcześniej czy później mali obywatele świata muszą się zmierzyć w codziennym życiu. Na warsztat weźmiemy takie zagadnienia jak: piękno i brzydota, narodziny i śmierć, miłość, szczęście, praca i współpraca, a także równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Poprzez opowieści, zabawy, rozmowy i stawianie sobie wielu pytań, nawet takich bez odpowiedzi, dzieci będą miały okazję zmierzyć się z tajemniczymi tematami z ich codziennego życia. A poprzez pracę w grupie oraz zabawy z gliną będą mogły uruchomić swoją wyobraźnię i wyrzeźbić plastyczne kształty poruszonych wcześniej zagadnień. Takie połączenie opowieści i rozmów z pracą z ceramiką ma na celu rozwinięcie ich zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej, rozbudzenie ciekawości otaczającego ich świata oraz dostrzeżenie własnych możliwości poznawczych.

Warsztaty odbywają się będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku 3 – 6 lat godzinne zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:30, natomiast o godz. 12:30 rozpoczynają się półtoragodzinne warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 10 lat, z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18 lat, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z okolicznych domów dziecka i placówek opiekuńczych.

Prowadzący : Magdalena Janaszek ze Stowarzyszenia „Jeden Świat" oraz Katarzyna
Poniecka z Pracowni Ceramicznej Marpesja

Koordynator: Natalia Dolata – Golczak

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

 

NIEDZIELA, 06.10.13., 12:00
FESTIWAL ENDEMITY: WARSZTATY ARTYSTYCZNO-LITERACKO-KOMBINATORSKIE DLA DZIECI „UCIESZKI CIESZKA

Czytamy i animujemy książkę „Ucieszki Cieszka" Zdenka Sveraka – znakomitego czeskiego komika, scenarzysty i pisarza.
„W małym domku na przedmieściach mieszka Cieszko – pomysłowy synek ogrodnika. Odwiedźcie go, a wnet poprawi wam sie humor – bo Cieszko potrafi cieszyć sie światem jak nikt. I nie przeszkodzi mu nawet łobuzisko Hugo ze swoimi niecnymi intrygami!"
O przygodach Cieszka poczyta i opowie Natalia Dolata – Golczak. Poznamy metody na ogródkowych złodziejów, wyprawimy urodziny naszym pieskom, nauczymy się gwizdać, a na targu warzywnym rozprawimy się z łobuziakiem Hugonem raz na zawsze! Spróbujemy też zrobić własne alarmy antywłamaniowe do naszych pokoi – zabierzcie więc ze sobą puste puszki po konserwach, koraliki lub guziki.

Zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 5-9 lat.

Organizator: Stowarzyszenie Antropologów Kultury ETNOSFERA

Wstęp wolny.

NIEDZIELA, 06.10.13., 17:00
WARSZTAT DŹWIEKÓW #10

Po wakacyjnej przerwie w nowy sezon wkraczamy jubileuszowym krokiem.
Zagrają m.in. Mateusz Błoch, Patryk Daszkiewicz, Maciej Janasik
(ex-64) i Piotr Tkacz.

Warsztat dźwięków bierze się z chęci ugryzienia koncertów muzyki
improwizowanej od innej strony. To zaproszenie do spontanicznie
wykreowanej formy wypowiedzi opartej w całości na improwizacji.
Uczestnicy to ludzie z różnych muzycznych światów postawieni w nowej
sytuacji, często spotykający się po raz pierwszy. Jednym z nich bliżej
do elektronicznych trzasków, inni poruszają się po obrzeżach jazzu lub
muzyki awangardowej. Praca warsztatu to eksperyment. Eksperyment po
obu stronach. Zarówno dla muzyków, jak i słuchaczy.

To nie tylko koncert, to spotkanie! Otwieramy uszy!

Wstęp: 10 zł (całość do wykorzystania w barze)

WTOREK, 08.10.13., 19:00
SPOTKANIE Z MARCINEM MELLEREM: „MIĘDZY WARIATAMI. OPOWIEŚCI TERENOWO-PRZYGODOWE"

O książce:
Od reportaży o wyprawie z kibolami Legii do Goeteborga po wojnę ducha świętego w Ugandzie – najlepsze teksty popularnego dziennikarza. Marcin Meller potrafi w dwóch zdaniach dotrzeć do sedna spraw, ale też zuchwale tropi absurdy i paradoksy współczesnego świata, konfrontuje kulturę zachodnią z tradycjami krajów Wschodu, w zdarzeniach życia codziennego dopatruje uniwersalnych zasad. A wszystko opowiada z właściwym sobie humorem, dystansem, ciętym językiem. Uzupełnia historie o prywatne dygresje i komentarze przyjaciół i wrogów. Poza felietonami i reportażami publikowanymi w prasie, w książce znajdują się również teksty zdradzające kulisy pracy dziennikarza, nieznane fakty i "afery" związane z niektórymi kontrowersyjnymi wypowiedziami autora, inne historie mają swoją kontynuację "po latach" lub zostały skomentowane "świeżym okiem".

Marcin Meller – ur. 1968 r. Syn Beaty i Stefana. Mąż Ani, ojciec Gucia. Warszawiak z urodzenia, historyk z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Obecnie pisze
do „Newsweeka" i pokazuje się w TVN i TVN24. Współautor z Anną Dziewit-Meller bestsellerowej książki „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji".

Wstęp wolny

ŚRODA, 09.10.13., 19:00
"PRZYJDZIE MORDOR I NAS ZJE", CZYLI TAJNA HISTORIA SŁOWIAN ZIEMOWITA SZCZERKA.

Debiutancka powieść Ziemowita Szczerka to książka bardzo niewygodna dla polskiego czytelnika. Autor uderza w niej w wiele czułych punktów narodowych. Jest to podróż na Wschód, na Ukrainę, ale wbrew pozorom nie jest to opowieść o mieszkańcach Lwowa ani mieszkańcach podkijowskich wsi, to raczej Polaków portret własny – portret brutalnie i boleśnie szczery. „Przyjdzie Mordor i nas zje" to historia o polskich „plecakowcach", którzy tłuką się po Ukrainie pociągami, rozklekotanymi autobusami i „marszrutkami". Szukają tam dokładnie tego samego, czego Kerouac i bitnicy szukali na amerykańskiej prowincji i w Meksyku:przygody i egzotyki. Jak pokazuje Szczerek, ta tęsknota zostaje skonfrontowana z brutalną prawdą o nas samych – „hardcorowa" Ukraina, kusząca swoją postradziecką egzotyką, okazuje się niepokojąco podobna do Polski. Jak stwierdza autor: „na Ukrainie jest to samo, co w Polsce, tylko bardziej". Jednakże nie jest to jedyny powód, dla którego Polacy jeżdżą  na Ukrainę. Jedna z bohaterek „Mordoru" uważa, że Ukraina to jedyny kraj w okolicy, który nie patrzy na Polskę z niechęcią i pogardą, i wobec którego Polacy mogą być nieco protekcjonalni i traktować ją wyższością.

Jest jednak w tym pewien optymistyczny akcent, bo to też książka o tym, że Polacy są chyba ostatnim narodem w Środkowej i Wschodniej Europie, który naprawdę interesuje się tym, co się dzieje dookoła. Bo o ile pełno można znaleźć Polaków w Transylwanii, ukraińskich wsiach czy gdzieś na bałkańskich krańcach świata – to czy widział ktoś kiedyś ukraińskich "plecakowców" w Górach Świętokrzyskich czy Rumunów wybierających się z dżointami na Mazury?

Spotkanie z autorem poprowadzi Piotr Oleksy.

Organizatorzy:
Fundacja Korporacja Ha!art, Wielkopolskie Stowarzyszenie „Vostok", Tristero | Książki do rzeczy

Wstęp wolny.

CZWARTEK, 10.10.13., 19:00
BRZMIENIA AWANGARDY: POCZĄTKI

BRZMIENIA AWANGARDY: tradycja i nowoczesność, niszowość i eksperyment – XX wieczna awangarda muzyczna w teorii i praktyce!

Zapraszamy na cykl czterech spotkań połączonych z koncertami, który pomoże nam zgłębić, zrozumieć choć kawałek tego ogromnego i różnobarwnego świata muzyki współczesnej.

Muzyka awangardy XX wieku często uznawana bywa za niezrozumiałą, nazbyt eksperymentalną i interesującą jedynie w odniesieniu do wąskiego grona badaczy kultury muzycznej. Jej specyficzne brzmienie i osiągnięcia stanowią jednak elementy, z których nieustannie zdaje się czerpać współczesna muzyka i kultura popularna. Twórców awangardy dwudziestego wieku cechowała ogromna otwartość na niekonwencjonalne brzmienia, eksperymenty formalne, czy niezbadane dotychczas przestrzenie dźwięków. Ową otwartość pragniemy zaszczepić także u mieszkańców Poznania, proponując im cykl spotkań „odczarowujący" mit „trudnej i niezrozumiałej muzyki". Młodzież/studenci/osoby dorosłe winny ponadto posiadać wiedzę na temat genealogii współczesnych utworów, zaznajomić się z początkami nowoczesnej muzyki, dostrzec niebywałą oryginalność i swobodę działania cechującą jej twórców. Budowanie kapitału kulturalnego u młodych i dorosłych ludzi nie może odnosić się jedynie do tego, co aktualnie dostępne i tworzone. Zgłębianie historii kultury czyni współczesność zdecydowanie bardziej różnorodną i
interesującą.

Pierwsze spotkanie to oczywiście POCZĄTKI:

Teoria: dr hab Krzysztof Moraczewski, pracownik Zakładu Badań nad Kulturą Artystyczną Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu. Zajmuje się zagadnieniami teorii i historii kultury artystycznej, ze szczególnym uwzględnieniem kultury muzycznej oraz problemami metodologii nauk humanistycznych. Autor książki „Sztuka muzyczna jako dziedzina kultury".

Praktyka: soliści Sepia Ensemble: to zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Powstał w 2012 roku z inicjatywy Artura Kroschela i Rafała Zapały, a w jego skład wchodzą studenci wyższych lat oraz absolwenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, których łączy szczególne zainteresowanie i pasja wykonywania muzyki najnowszej. Zespół organizuje koncerty w poznańskiej Uczelni, a także w „niestandardowych" miejscach, których klimat sprzyja odbiorowi nowej muzyki. W swoim repertuarze zespół posiada utwory polskich kompozytorów, a także realizuje partytury szczególnie interesujących twórców ze świata. W grudniu 2012 zespół zrealizował dwa projekty z okazji Roku Cage′a, na które złożyły się dzieła amerykańskiego artysty. W październiku zespół wystąpi na dwóch koncertach podczas Festival International „Musicacoustica" w Pekinie, gdzie wykona dzieła polskich kompozytorów z elektroniką oraz utwory Witolda Lutosławskiego.

Soliści: Paulina Graś flet; Szymon Józwiak klarnet; Wojciech Jeliński puzon; Tomasz Citak skrzypce

w programie John Cage, Helmut Lachenmann, Alexandre Delgado, Ewa Fabiańska-Jelińska

Prowadzenie spotkań: dr Karolina Golinowska
Koordynatorki projektu: dr Karolina Golinowska, dr Ewa Schreiber / Fundacja MEAKULTURA / oraz Natalia Dolata – Golczak / Kluboksięgarnia GŁOŚNA /

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany przy wsparciu Miasta Poznań / w ramach dofinansowania "Małe Granty"/.

PIĄTEK, 11.10.13., 20:00
BITWY DJ_SKIE # 1

Clubbing jest modny i cool, muzyka dudni w uszach, ale czy potrafimy nauczyć się słuchać tej muzyki, by poznać jej jakość, historię, powiązania z klasyką gatunków?
Celem spotkań BITWY DJ_SKIE jest właśnie edukacja muzyczna słuchaczy i przypomnienie, że DJ-ka to również przez wielu niedoceniany, całkiem spory kawał sztuki.
W każdy piątek (zaczynając od 11 października) organizujemy bitwę dwóch DJ-ów, którzy będą mieli za zadanie nie tylko zagrać, ale i opowiedzieć, przybliżyć nieco historię wybranych utworów, wytłumaczyć kompilacje setów.
Zwycięzca, wybrany głosem publiczności, przechodzi do kolejnego etapu i „walczy" z następnym DJ-jem. Nagrodą grand prix jest stała, płatna rezydencja danego DJ-a
w Kluboksięgarni Głośna. Nagrodą dla publiczności jest edukacja muzyczna.

Pierwszym etapem bitew jest zebranie, wyłonienie 12 chętnych do "walki" DJ-ów.
Zapraszamy chętnych DJ-ów do podesłania krótkiego bio i przykładowych setów na adres: glosna.poznan@gmail.com z dopiskiem BITWY DJ_SKIE.

3 października wybieramy 12 DJ-ów i losujemy kto z kim bije się jako pierwszy 11 października właśnie.

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"
SOBOTA – NIEDZIELA, 12. – 13.10.13., 12:00
WARSZTATY DLA DZIECI i MŁODZIEŻY: CZYTAMY!

CZYTAMY to warsztaty polegające na wymianie wyobraźni dziecięcej i dorosłej. Raz w miesiącu dzieci/młodzież pod okiem prowadzącego/aktora będą czytać dorosłym i swoim rówieśnikom wybrane teksty z literatury. Analogicznie dorośli po ówczesnym zapoznaniu się z tekstem i warsztacie interpretacji, raz w miesiącu poczytają najmłodszym oraz sobie nawzajem. Każde z czytań będzie opatrzone indywidualną interpretacją a nawet inscenizacją grupową. Uczmy się czytać, interpretować, modulować, tworzyć historię, charaktery, postacie – rozwijajmy nawzajem swą fantazje we wspólnej zabawie.

W soboty odbędzie się warsztat z czytania a w niedziele pokażemy dorosłym efekt naszych zmagań!
Na drugi warsztat bierzemy „Baśnie Braci Grimm".

Dzieci/młodzież od lat 10 do 14 – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z domów dziecka zapraszamy do zapisów: glosna.poznan@gmail.com.

Prowadzący: Karolina Pawełska – aktorka – warsztat z interpretacji.
Koordynator: Agata Elsner

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

NIEDZIELA, 12.10.13., 17:00
FESTIWAL ENDEMITY: JEDEN STARY RUMUN MÓWIĄCY PO ANGIELSKU. SPOTKANIE Z POETĄ IOANEM ES. POPEM

Ioan Es. Pop, rumuński poeta, wśród swoich współczesnych być może najbardziej znany i ceniony, opowie o krainie, która kiedyś była synonimem bazarowej tandety, a obecnie stała się popularną destynacją hipsterskich tripów, wychwalaną za ciągłą nieuległość wobec pokus upstrzenia kraju dekoracjami z logotypów zachodnich i azjatyckich marek. A może w końcu uległa i całą autentyczność upchała w Delcie Dunaju? Od Popa będziemy wymagać odpowiedzi.
W Polsce wiersze Ioana Es. Popa ukazały się w specjalnym numerze miesięcznika Lampa oraz czasopisma Literatura na Świecie. W 2013 roku zaś światło dzienne ujrzał tom zatytułowany Ieud bez wyjścia i inne wiersze, wydany przez oficynę Pogranicze.
Ioan Es. Pop, rumuński poeta, wśród swoich współczesnych być może najbardziej znany i ceniony, opowie o krainie, która kiedyś była synonimem bazarowej tandety, a obecnie stała się popularną destynacją hipsterskich tripów, wychwalaną za ciągłą nieuległość wobec pokus upstrzenia kraju dekoracjami z logotypów zachodnich i azjatyckich marek. A może w końcu uległa i całą autentyczność upchała w Delcie Dunaju? Od Popa będziemy wymagać odpowiedzi.
W Polsce wiersze Ioana Es. Popa ukazały się w specjalnym numerze miesięcznika Lampa oraz czasopisma Literatura na Świecie. W 2013 roku zaś światło dzienne ujrzał tom zatytułowany Ieud bez wyjścia i inne wiersze, wydany przez oficynę Pogranicze
Organizator: Stowarzyszenie Antropologów Kultury ETNOSFERA

Wstęp wolny.

NIEDZIELA, 13.10.13., 16:00
KUCHNIA SPOŁECZNA. WARZYWA NA MASĘ?

Kiedy myślisz o weganizmie, raczej w pierwszej kolejności nie wyobrażasz sobie umięśnionych facetów przerzucających żelastwo na siłowni. Natomiast kiedy myślisz o obiedzie kulturysty, raczej nie przywodzi Ci to namyśl dania opartego na tofu, grochu lub soczewicy. Weganie od zawsze kojarzą się ze szczupłymi sylwetkami, a kulturyści z ogromną ilością konsumowanego białka w postaci mięsa i jaj.
Jeśli chcesz się dowiedzieć czemu nie musi tak być, zapraszamy na wykład pt „Budowanie masy mięśniowej na wegańskiej diecie"

Wstęp: 15 zł lub wegańskie danie. Napoje, w tym opcje z mlekiem sojowym,
do kupienia w barze. Weź ze sobą talerz i sztućce – im mniej plastiku tym
lepiej!

*Uwaga! Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa (w
tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów,
niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i
laktozy. (Inspiracji szukaj np. na stronie www.puszka.pl)

WTOREK, 15.10.13., 17:00
PAKIET EKO-MIESZCZUCHA

CHODNIK – rowery, tramwaje, autobusy, trampki – jak i dlaczego poruszać się w Poznaniu bez samochodu. Jak poruszać się w Poznaniu samochodem – korki, parkowanie, strefa tempo 30. Legendy i podania o niebezpieczeństwach jazdy rowerem w mieście, itp.

PAKIET EKO-MIESZCZUCHA, czyli podstawowe co? gdzie? jak? dla tych, którzy chcieliby żyć ZDROWIEJ, EKOLOGICZNIEJ, ŚWIADOMIEJ, a nie są pewni jak się do tego zabrać.
Czy zdrowa żywność jest tylko w sklepach ze zdrową żywnością? Co ma etyka do codziennych zakupów w ropuszkach, muszkach czy gorylkach ? Co daje jedna roślinka na parapecie w kuchni? Płócienna torba, holenderski rower, sojowa late – podstawy eko lansu.
Bez abstrakcji, zbawiania świata, nachalnej propagandy (subtelnej nie wykluczamy). Wszystko opieramy na przykładach z Poznania. Schodzimy z chmur na poziom codzienności, wskazujemy jakim miejscom, inicjatywom i ideom warto się przyjrzeć.

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II."

ŚRODA, 16.10.13., 19:00
OPOWIEŚCI O MARZENIACH: TO SEE THE GLACIER BEFORE IT MELTS

Norwegia – kraj niekończącej się przyrody, zapierających dech w piersiach fiordów i szczęśliwych ludzi. Danny Moore postanowił spełnić swoje marzenie. Wyruszył na północ, by zobaczyć (i polizać) błękitny lodowiec Nigardsbreen zanim zdąży stopnieć. Po drodze poszukiwał runicznych symboli w średniowiecznych kościołach słupowych, tropił szlaki reniferów, przemierzał Trasę Atlantycką, wypatrywał miłośników norweskiego black metalu i zaprzyjaźniał się z potomkami prawdziwych Wikingów.
Wstęp wolny.

CZWARTEK, 17.10.13., 19:30
SZYMON GÓRALCZYK OPOWIADA BAŚNIE CHŁOPSKIE

Kiedy nadchodziła zima i nie było tak wiele pracy na dworze, życie skupiało się w izbie, w karczmie, w domu. Wtedy też zbierali się ludzie, aby posłuchać opowieści i dowcipnych historii zawartych w baśniach. Tematów dostarczało samo życie, a to ktoś opowiedział, co żartobliwego wydarzyło się w okolicy, co kto widział, wytykano różne wady, prawiono mądrości przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Właśnie na taki wesoły wieczór z baśniami chłopskimi chcieliśmy Was zaprosić!
SS
Pierwszą część spotkania będą stanowiły baśnie polskie.
Druga część to będą przeróżne baśnie z różnych krajów.
Będzie i strasznie i śmiesznie 🙂

opowiada: Szymon Góralczyk
muzyka: Julia Rauhut, Samuel Szatkowski

Wstęp: 5 + 5 zł do wykorzystania w barze na co chcesz 🙂
bilety do nabycia w Kluboksięgarni Głośna

PIĄTEK, 18.10.13., 18:00
„CYKLONY" WYSTAWA KOLEKTYWU DREAM TEAM W RAMACH 6. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOBIET NO WOMEN NO ART
Zapraszamy na wernisaż wystawy połączony ze spotkaniem wokół albumu „Tak, super!".
Tematem, wokół którego skupione są prezentowane na wystawie „Cyklony" prace jest seksualność, którą każda z artystek skupionych w kolektywie Dream Team traktuje inaczej. Album „Tak, super", z którym zapoznać się będzie można przy okazji wernisażu, powstawał 8 miesięcy. Efektem jest 100 sztuk czterdziestostronicowych albumów drukowanych metodą sitodruku. Każdy egzemplarz jest ręcznie szyty. To pierwszy tego typu komiks w Polsce. Tematem albumu jest erotyka potraktowana bardzo różnie przez rysowniczki skupione w grupie Dream Team.
Dream Team to działający od 2012 roku kolektyw rysowniczek reprezentujących różne wrażliwości, style i punkty widzenia, tworzący komiksy i organizujący komiksowe akcje. Do grupy należą: Aga Gójska, Marta Zabłocka, AnFau i Beata Sosnowska.
Wstęp wolny.

PIĄTEK, 18.10.13., 20:00
BITWY DJ # 2

Clubbing jest modny i cool, muzyka dudni w uszach, ale czy potrafimy nauczyć się słuchać tej muzyki, by poznać jej jakość, historię, powiązania z klasyką gatunków?
Celem spotkań BITWY DJ_SKIE jest właśnie edukacja muzyczna słuchaczy i przypomnienie, że DJ-ka to również przez wielu niedoceniany, całkiem spory kawał sztuki.
W każdy piątek organizujemy bitwę dwóch DJ-ów, którzy będą mieli za zadanie nie tylko zagrać, ale i opowiedzieć, przybliżyć nieco historię wybranych utworów, wytłumaczyć kompilacje setów.
Zwycięzca, wybrany głosem publiczności, przechodzi do kolejnego etapu i „walczy" z następnym DJ-em. Nagrodą grand prix jest stała, płatna rezydencja danego DJ-a
w Kluboksięgarni Głośna. Nagrodą dla publiczności jest edukacja muzyczna.

Śledźcie naszą stronę, by zobaczyć, kto z kim się będzie „bił" tym razem.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

SOBOTA, 19.10.13., 10:30 i 12:30
WARSZTATY ARTYSTYCZNO – EDUKACYJNE GLINOLUDY: SZCZĘŚCIE
Dzieci 3-6 lat, godz. 10.30 – 11.30
Duchy opowieści jak zwykle przyniosą ze sobą ciekawą historię, a wraz z nią temat naszego spotkania. Cztery Bębny Przeznaczenia to piękna afrykańska opowieść o tym, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. A potem sami wypróbujemy, co nam przynosi najwięcej radości. Czy to będzie tupanie, klaskanie, śpiewanie, hałasowanie i tańce w kręgu? A może cichutkie leżakowanie i słuchanie bardzo przyjemnej muzyki? Czy też po prostu najzwyklejszy śmiech – najlepiej wspólny z innymi, donośny i do rozpuku? Z pewnością ogrom szczęścia i radości przyniesie nam na koniec zabawa z gliną.
Dzieci w wieku 6 – 10 lat, z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18 lat, godz. 12:30 – 14.00
Na rozgrzewkę potupiemy, poklaskamy. Ale nie będzie to takie zwykłe hałasowanie tylko próba naszej koncentracji ciała i uwagi z ćwiczeniami z rytmem. Zobaczymy, czy lubimy wyzwania czy jednak wolimy, kiedy coś przychodzi nam z łatwością. Posłuchamy też starej, mądrej opowieści z Birmy, pod tytułem Cztery marionetki i zastanowimy się nad znanym przysłowiem, które mówi, że „pieniądze szczęścia nie dają". W takim razie co daje nam szczęście? Z czego cieszymy się każdego dnia? A co nas zasmuca? Co to znaczy, że ktoś ma szczęście w życiu? A czym jest pech? Sprawdzimy, jaki jest najszczęśliwszy kraj na świecie i dlaczego właśnie ten. Może to Polska jest najbardziej zadowolonym państwem na Ziemi? Co decyduje o tm, że jesteśmy szczęśliwi? Jakie są wskaźniki szczęścia? Jak zwykle będziemy mieć wiele pytań, a odpowiedzi na nie wyrzeźbimy w glinie.

GLINOLUDY – to warsztaty artystyczno-edukacyjne (zabawa z ceramiką oraz opowieści), podczas których będziemy z dziećmi omawiać różne filozoficzne tematy. Będziemy omawiać sprawy ciekawe, fascynujące, magiczne, czasem bardzo przyjemne, a innym razem trudne, z którymi wcześniej czy później mali obywatele świata muszą się zmierzyć w codziennym życiu. Na warsztat weźmiemy takie zagadnienia jak: piękno i brzydota, narodziny i śmierć, miłość, szczęście, praca i współpraca, a także równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Poprzez opowieści, zabawy, rozmowy i stawianie sobie wielu pytań, nawet takich bez odpowiedzi, dzieci będą miały okazję zmierzyć się z tajemniczymi tematami z ich codziennego życia. A poprzez pracę w grupie oraz zabawy z gliną będą mogły uruchomić swoją wyobraźnię i wyrzeźbić plastyczne kształty poruszonych wcześniej zagadnień. Takie połączenie opowieści i rozmów z pracą z ceramiką ma na celu rozwinięcie ich zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej, rozbudzenie ciekawości otaczającego ich świata oraz dostrzeżenie własnych możliwości poznawczych.

Prowadzący : Magdalena Janaszek ze Stowarzyszenia „Jeden Świat" oraz Katarzyna
Poniecka z Pracowni Ceramicznej Marpesja
Koordynator: Natalia Dolata – Golczak

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

SOBOTA, 19.10.13., 18:00
WYSTAWA OBRAZÓW WITOLDA OGÓRKIEWICZA: „ZWYKŁE MALARSTWO"

Pierwsze wydarzenie z cyklu Rozpoznanie, w którym będziemy prezentować twórczość nieznanych artystów związanych z Poznaniem.

Witold Ogórkiewicz, poznaniak urodzony u schyłku lat siedemdziesiątych, zaprezentuje cykl martwych natur. Jak sam pisze „inspiracje dla twórczości znajduje w każdym fragmencie otaczającej rzeczywistości, w obrazach używa żywej kolorystyki i pewnego zniekształcenia przedmiotu. Wybór przedstawianych rzeczy jest podyktowany względami czysto praktycznymi, zaś głębsza analiza obrazów pozostaje sprawą indywidualną."

Organizator: TRISTERO | Książki do rzeczy

Wstęp wolny.

NIEDZIELA, 20.10.13., 18:00
POTAŃCÓWKI PRZY WINYLACH #2: TANGO

Słuchanie muzyki z płyt winylowych powróciło do łask, jest to „old school" nie tylko dla koneserów, taniec natomiast jest zdrowy, a muzyka leczy i łagodzi obyczaje. Bawmy się wspólnie, uczmy się kroków charlestona od mamy i taty, babcia niech pokaże nam namiętność tanga, a wnuk drum and  bass. Wspólnie spędźmy popołudnia przy zabawie tanecznej i edukacji muzycznej.

Na drugie spotkaniu zapoznamy Was z tangiem. Spróbujemy zrozumieć jego rytm, lirykę, bliskość. Krok po kroku odnajdziemy spójność i płynność, próbując zachować "ramę" 😉

Podstawy kroków pokaże Wam: Michał Kaczmarek

Impreza otwarta dla wszystkich grup wiekowych, z dużym naciskiem na seniorów 50+!

Wstęp wolny.
Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

WTOREK, 22.10.13., 18:00
MEANDRY BAROKU / POZNAŃ BAROQUE 2013: ARTYSTKI W MUZYCE WŁOSKIEGO BAROKU

Festiwal Poznań Baroque przybliża nam bogactwo siedemnasto- i osiemnastowiecznej muzyki klasycznej. Warto pamiętać, że w tym czasie we Włoszech muzykę tworzyło i wykonywało także wiele kobiet, o których rzadko się wspomina. Spotkanie przybliży słuchaczom i słuchaczkom sylwetki i fragmenty utworów takich wybitnych kompozytorek tego okresu jak Francesca Caccini czy Barbara Strozzi, wprowadzi w świat primadonn królujących obok kastratów na scenach operowych, oraz zaznajomi z wyjątkowymi w tym czasie zjawiskami, które umożliwiły kobietom wejście w profesjonalny świat muzyki.

Prowadzenie: Karolina Kizińska doktorantka UAM na Wydziale Nauk Społecznych (Instytut Kulturoznawstwa, Zakład Badań nad Kulturą Artystyczną). W ramach wyjazdów naukowych studiowała edukację muzyczną w USA (Edinboro University of Pennsylvania) i Czechach (Uniwersytet w Hradec Králové). Stypendystka Fulbrighta na Wydziale Muzyki w University of California, Berkeley (2012/2013). Redaktorka i współtwórczyni czasopisma internetowego MEAKULTURA, dla którego pisze recenzje i artykuły oraz odpowiada za PR, działa też w Fundacji MEAKULTURA.
Wstęp wolny.
27.10.2013 edziela) godz. 17.00

ŚRODA, 23.10.13., 19:00
POZNAŃSKI KLUB PODRÓŻNIKA

Więcej informacji wkrótce: www.glosna.pl
Jeden z najbardziej utytułowanych słowackich pisarzy, laureat m.in. Europejskiej Nagrody Literackiej, Pavol Rankov, o wielu rzeczach tym razem nie opowie. Ledwie o kilku – najciekawszych, które zechce nam zdradzić. Być może dowiemy się, jak zbić fortunę na jajecznicy w proszku, albo ile słów wystarczy, żeby opisać Bratysławę. Dlatego też osoby, które sądziły, że poznają tajemnicę piękna i prawdy, zapraszamy kiedy indziej.
Pavol Rankov debiutował niemal 20 lat temu zbiorem opowiadań pt. Z perspektywy czasu, w którym eksperymentował z realizmem i fantastyką. Po kilku kolejnych tomach opowiadań, m.in. zbiorze pt. Bratysława jest mała, wydał powieść pt. Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej), uznawaną za najlepszą słowacką książkę ostatnich lat, adaptowaną także na deskach Słowackiego Teatru Narodowego. Bywa przewrotny.

Organizator: Stowarzyszenie Antropologów Kultury ETNOSFERA

CZWARTEK, 24.10.13., 19:00
BRZMIENIA AWANGARDY: PEJZAŻE

BRZMIENIA AWANGARDY: tradycja i nowoczesność, niszowość i eksperyment – XX wieczna awangarda muzyczna w teorii i praktyce!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, tym razem odbędzie się ono pod hasłem PEJZAŻE

Teoria: dr Ewa Schreiber, doktor muzykologii, magister filozofii i krytyk muzyczny. Autorka książki „Muzyka i metafora. Koncepcje kompozytorskie Pierre′a Schaeffera, Raymonda Murraya Schafera i Gérarda Griseya" (Warszawa 2012) nagrodzonej przez Narodowe Centrum Kultury. Pracuje na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Praktyka: Dobromiła Jaskot, kompozytorka, doktor sztuk muzycznych, artystka sztuk multimedialnych i interaktywnych nawiązująca do naturalnych pejzaży dźwiękowych, eksponująca ludzki głos i nowe, niekonwencjonalne sposoby jego wykorzystania).

Prowadzenie spotkań: dr Karolina Golinowska
Koordynatorki projektu: dr Karolina Golinowska, dr Ewa Schreiber / Fundacja MEAKULTURA / oraz Natalia Dolata – Golczak / Kluboksięgarnia GŁOŚNA /

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany przy wsparciu Miasta Poznań / w ramach dofinansowania "Małe Granty"/.

PIĄTEK, 25.10.13., 20:00
BITWY DJ # 3

Clubbing jest modny i cool, muzyka dudni w uszach, ale czy potrafimy nauczyć się słuchać tej muzyki, by poznać jej jakość, historię, powiązania z klasyką gatunków?
Celem spotkań BITWY DJ_SKIE jest właśnie edukacja muzyczna słuchaczy i przypomnienie, że DJ-ka to również przez wielu niedoceniany, całkiem spory kawał sztuki.
W każdy piątek organizujemy bitwę dwóch DJ-ów, którzy będą mieli za zadanie nie tylko zagrać, ale i opowiedzieć, przybliżyć nieco historię wybranych utworów, wytłumaczyć kompilacje setów.
Zwycięzca, wybrany głosem publiczności, przechodzi do kolejnego etapu i „walczy" z następnym DJ-em. Nagrodą grand prix jest stała, płatna rezydencja danego DJ-a
w Kluboksięgarni Głośna. Nagrodą dla publiczności jest edukacja muzyczna.

Śledźcie naszą stronę, by zobaczyć, kto z kim się będzie „bił" tym razem.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II"

Festiwal ENDEMITY: Kiedy indziej. Spotkanie z pisarzem Pavolem Rankovem.

Jeden z najbardziej utytułowanych słowackich pisarzy, laureat m.in. Europejskiej Nagrody Literackiej, Pavol Rankov, o wielu rzeczach tym razem nie opowie. Ledwie o kilku – najciekawszych, które zechce nam zdradzić. Być może dowiemy się, jak zbić fortunę na jajecznicy w proszku, albo ile słów wystarczy, żeby opisać Bratysławę. Dlatego też osoby, które sądziły, że poznają tajemnicę piękna i prawdy, zapraszamy kiedy indziej.
Pavol Rankov debiutował niemal 20 lat temu zbiorem opowiadań pt. Z perspektywy czasu, w którym eksperymentował z realizmem i fantastyką. Po kilku kolejnych tomach opowiadań, m.in. zbiorze pt. Bratysława jest mała, wydał powieść pt. Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej), uznawaną za najlepszą słowacką książkę ostatnich lat, adaptowaną także na deskach Słowackiego Teatru Narodowego. Bywa przewrotny
Organizator: Stowarzyszenie Antropologów Kultury ETNOSFERA
SOBOTA – NIEDZIELA, 26.10.-27.10.13., 12:00
WARSZTATY DLA DOROSŁYCH CZYTAMY!

WARSZTATY CZYTAMY! – czyli dorośli uczą się czytać dzieciom 🙂

CZYTAMY to warsztaty polegające na wymianie wyobraźni dziecięcej i dorosłej. Raz w miesiącu dzieci/młodzież pod okiem prowadzącego/aktora będą czytać dorosłym i swoim rówieśnikom wybrane teksty z literatury. Analogicznie dorośli po ówczesnym zapoznaniu się z tekstem i warsztacie interpretacji, raz w miesiącu poczytają najmłodszym oraz sobie nawzajem. Każde z czytań będzie opatrzone indywidualną interpretacją a nawet inscenizacją grupową. Uczmy się czytać, interpretować, modulować, tworzyć historię, charaktery, postacie – rozwijajmy nawzajem swą fantazje we wspólnej zabawie.

W sobotę odbywać będzie się warsztat z czytania, a w niedzielę pokażemy dzieciom efekt naszych zmagań!

Na poprzednich warsztatach dzieci czytały „Baśnie Braci Grimm" a teraz zobaczymy, jak dorośli poradzą sobie z czytaniem i interpretacją tej książki!

Zapraszamy wszystkich dorosłych do wspólnego czytania sobie nawzajem i dzieciom! To nic nie kosztuje a przy tym zabawy w bród! Zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com.

Prowadzący: Karolina Pawełska – aktorka – warsztat z interpretacji.
Koordynator: Agata Elsner

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „CENTRUM WARTE POZNANIA II."

NIEDZIELA, 27.10.13., 17:00
FESTIWAL ENDEMITY: SPOTKANIE Z PISARZEM PAVOLEM RANKOVEM „KIEDY INDZIEJ"

Jeden z najbardziej utytułowanych słowackich pisarzy, laureat m.in. Europejskiej Nagrody Literackiej, Pavol Rankov, o wielu rzeczach tym razem nie opowie. Ledwie o kilku – najciekawszych, które zechce nam zdradzić. Być może dowiemy się, jak zbić fortunę na jajecznicy w proszku, albo ile słów wystarczy, żeby opisać Bratysławę. Dlatego też osoby, które sądziły, że poznają tajemnicę piękna i prawdy, zapraszamy kiedy indziej.
Pavol Rankov debiutował niemal 20 lat temu zbiorem opowiadań pt. Z perspektywy czasu, w którym eksperymentował z realizmem i fantastyką. Po kilku kolejnych tomach opowiadań, m.in. zbiorze pt. Bratysława jest mała, wydał powieść pt. Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej), uznawaną za najlepszą słowacką książkę ostatnich lat, adaptowaną także na deskach Słowackiego Teatru Narodowego. Bywa przewrotny.

Organizator: Stowarzyszenie Antropologów Kultury ETNOSFERA

Wstęp wolny.

WTOREK, 29.10.13., 18:00
MEANDRY BAROKU / POZNAŃ BAROQUE 2013: POZA CZASEM I PRZESTRZENIĄ: BAROK-MUZYKA-FILM

Przez półtorej godziny klubokawiarnia „Głośna" spróbuje wymknąć się prawom fizyki. Z jednej strony za pomocą filmu przeniesiemy się w czasy życia i twórczości niezrównanych mistrzów baroku. Z drugiej – zobaczymy (i usłyszymy), jak często muzyka tej epoki towarzyszy współczesnemu kinu. Dojdzie też do konfrontacji dwóch geniuszy, którym w rzeczywistości nie było dane się spotkać – dla kina bowiem nie ma rzeczy niemożliwych.

Prowadzenie: Agnieszka Nowok – absolwentka teorii muzyki i kulturoznawstwa. Pracownik Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, współpracowała m.in. z „Ruchem Muzycznym". Redaktorka i współtwórczyni czasopisma internetowego MEAKULTURA, działa też w Fundacji MEAKULTURA. Uwielbia Nabokova i indyjski chai.

Festiwal ENDEMITY: Kiedy indziej. Spotkanie z pisarzem Pavolem Rankovem.
Wstęp wolny.

GODZINY OTWARCIA:  pn-czw 10:00-22.00, pt -sb 10:00-24:00, nd 12:00-22.00

KAWIARNIA & BAR

WYDARZENIA KULTURALNE

PIERDOŁKI SHOW SPACE

SALON DESIGNU

KSIĘGARNIA

WI-FI

BĄDŹCIE NA BIEŻĄCO: WWW.GLOSNA.PL

Wstęp wolny
_____________________________________________________________________________ MIĘDZY WARIATAMI. OPOWIEŚCI TERENOWO-PRZYGODOWE

173 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent