Królik i Misia
Królik i Misia

Zajęcia dla dzieci w Krakowie

📅 czwartek 08.09.2011 do wtorek 20.09.2011
Zajęcia dla dzieci w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie – Gmach Główny, al. 3 Maja 1
Gmach Główny
al. 3 Maja 1, Kraków
Rezerwacja od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00
Tel: 12/ 295 55 95
E-mail: warsztaty.muzeum@gmail.com

WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 3-5 LAT, GODZINA 10.30

MISTRZ I MISTRZYNI- HISTORIA SZTUKI XIX I XX WIEKU
Prowadzenie: Małgorzata Markiewicz
Terminy: 16.10, 6.11, 22.01
Zajęcia dla dzieci z wprowadzeniem do historii sztuki XIX i XX wieku. Podczas warsztatów, zapoznamy się z twórczością Van Gogha, Matisse′a, Picassa oraz Degas′a.
Na zajęciach będziemy poznawać twórczość oraz techniki pracy jednego z wymienionych artystów. Na podstawie zdobytej wiedzy i obserwacji będziemy sami tworzyć kompozycje nawiązujące do ich dzieł.

BAŚNIOWY KUFER
Prowadzenie: Barbara Mączyńska
Terminy: 9.10, 20.11, 11.12, 8.01
Świat bajek i baśni pełen jest magicznych przedmiotów. Wiele z nich znamy bardzo dobrze z naszego codziennego życia. Jednak nie zawsze pamiętamy, że w dziurce od klucza, oknie, kubeczku, pierścieniu, butach czy drzwiach szafy kryje się mnóstwo tajemnic. O tym przypominają nam właśnie baśnie i wyobraźnia. Wędrując po Galerii Rzemiosła i poznając niezwykłe historie przedmiotów dotrzemy aż do baśniowego kufra, skąd wszystkie rzeczy czerpią swoją magiczną siłę. Każdy przedmiot będzie dla nas początkiem zabawy, niespodzianki, słownej łamigłówki i plastycznego szaleństwa. Warsztaty w niezwykły sposób oswoją dzieci z pojęciem toposu w kulturze, wzbogacą wyobraźnię, a także pomogą swobodnie bawić się słowem i obrazem

OD PROJEKTU DO PRZEDMIOTU
Prowadzenie: Anna Węgrzyniak
Terminy: 30.10, 27.11, 18.12, 15.01
Podczas tych warsztatów staniesz się prawdziwym projektantem i będziesz mógł się przekonać, jak bardzo odpowiedzialnym i trudnym zajęciem jest projektowanie. Dowiesz się jak tworzenie nowych przedmiotów wpływa na zmiany w otoczeniu i środowisku. Otwórzmy swoją wyobraźnię na innych i sprawdźmy jak my sami oddziałujemy na świat otaczający nas.

ŻYWIOŁAKI – NA TROPIE SZTUKI
Prowadzenie: Gabriela Wiśniewska
Terminy: 2.10, 13.11, 4.12, 29.01
Tematem przewodnim zajęć jest poznanie czterech żywiołów: Wody, Ognia, Ziemi i Wiatru. Uczestnicy staną się Piratami, Strażnikami Światła, Ekologami czy Pilotami. Dzieci w trakcie spotkań przygotują własny ekwipunek, który okaże się niezbędny podczas zwiedzania muzealnych sal. Liczne tańce, gry, zabawy i konkursy pozwolą otrzymać elementy potrzebne do stworzenia pamiętnika Żywiołaka.

***
WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 6-8 LAT, GODZINA 12.30

WARSZTATY Z MISTRZAMI XIX I XX WIEKU
Prowadzenie: Małgorzata Markiewicz
Terminy: 16.10, 6.11, 22.01
Zajęcia dla dzieci z wprowadzeniem do historii sztuki XIX i XX wieku. Podczas warsztatów, zapoznamy się z twórczością Wielkich Mistrzyń – artystek polskich:Aliny Szapocznikow, Zofii Stryjeńskiej, Katarzyny Kobro, Marii Pinińskiej – Bereś. Na zajęciach będziemy poznawać twórczość oraz techniki pracy jednej z wymienionych artystek. Na podstawie zdobytej wiedzy i obserwacji będziemy sami tworzyć kompozycje nawiązujące do ich dzieł.

PODRÓŻE Z INFANTKĄ
Prowadzenie: Marzena Rostkowska
Terminy: 23.10, 27.11, 18.12, 15.01
Podczas warsztatów uczestnicy poznają i spróbują oswoić po przez zabawę i działania kreatywne dzieła sztuki współczesnej. Dzieci dowiedzą się, na czym polega technika ambalażu, jak można stworzyć rzeźby z gum do żucia i kto pierwszy wymyślił obrazy abstrakcyjny? Na warsztatach dzieci będą mogły poznać znanych artystów, reprezentujących sztukę współczesną, będą miały możliwość zwiedzenia Galerii w Muzeum i odniesienia się do przykładów, zamieszczonych na ekspozycji, a podczas warsztatów artystycznych spróbowania swoich sił w różnych materiałach i technikach plastycznych.

ZIELONA SZTUKA
Prowadzenie: Barbara Mączyńska
Terminy: 9.10, 20.11, 11.12, 8.01
W galerii sztuki XX wieku będziemy szukać artystów zafascynowanych światem przyrody. Dowiemy się, co to jest sztuka ziemi i w jaki sposób twórcy wykorzystują w swoich pracach siły natury. Sala edukacyjna będzie zamieniać się w prastary las pełen latających elfów i w dno morza wypełnione rybami, jakich nikt jeszcze nie oglądał. Będziemy tworzyć lecznicze zielniki i wymyślać nazwy dla nowo-odkrytych gatunków. Młodzi adepci warsztatów będą mogli poznać i zrozumieć leczniczą moc roślin, tropić magię drzew w różnych kulturach świata oraz poznać sekrety życia ryb i ptaków. Wrodzona ciekawość, świetna zabawa i plastyczna kreacja pomogą dzieciom odkryć swoje miejsce w świecie przyrody.

WEHIKUŁ CZASU
Prowadzenie: Gabriela Wiśniewska
Terminy: 2.10, 13.11, 4.12, 29.01
Podróżując w czasie muzealnymi salami młodzi uczestnicy rozwiązując liczne zagadki, pokonując przeszkody, odnajdując wskazówki poznają: jak wyglądało życie w dawnych czasach, jak mieszkano, czym się bawiły dzieci, jak spędzały wolny czas. Tworząc własny wehikuł,przeniesiemy się w świat dziadków, pradziadków, teraźniejszości jak również wybierzemy się w przyszłość. Poznając historię porównamy ją z rzeczywistością a następnie zaprojektujemy przyszłość. Głównie zajęcia będą inspirowane „Galerią Rzemiosła Artystycznego”

***

WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 8-11 LAT, GODZINA 14.30

PODRÓŻE Z INFANTKĄ
Prowadzenie: Marzena Rostkowska
Terminy: 23.10, 27.11, 18.12, 15.01
Podczas warsztatów uczestnicy poznają i spróbują oswoić po przez zabawę i działania kreatywne dzieła sztuki współczesnej.Na warsztatach zapoznamy się z twórczością Tadeusza Kantora, poznamy twórczość Marii Jaremy, a także stworzymy zielniki, inspirowane cyklem prac Aliny Szapocznikow . Podczas warsztatów dowiemy się również jak można wejść do obrazu. Czym się różni obraz od instalacji, oraz wiele innych ciekawych zagadnień związanych ze sztuką współczesną.

Z NATURY DO FIGURY
Prowadzenie: Anna Pomykalska
Terminy: 16.10, 6.11, 4.12, 8.01
Skąd się wzięły dziwne kształty i figury na wielu obrazach artystów współczesnych? Czemu dawno temu artyści nie wpadli na podobne pomysły? A może wpadali, dowiedzmy się tego!
Jaka była rola natury w sztuce, dlaczego jej widzenie się zmieniało?
Dlaczego malując portret artysta koniecznie musiał wiedzieć, jak rozkłada się światło padające na kulę? Po co artyście martwa natura? Czy ten, kto komponuje obraz, jest kompozytorem? Na te i wiele innych pytań spróbujemy wspólnie odpowiedzieć podczas zajęć.

564 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent