Weleda
Weleda Baby

Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie. Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat

Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
📅 niedziela 14.07.2024
🎫 20zł
Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na na kolejne spotkanie dla dzieci w ramach cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”.

Kraków jest miastem, które z całą pewnością imponuje ogromem zabytków, jakimi możemy cieszyć oczy, na co dzień. Liczne przepiękne kościoły, razem z perłą w samym sercu miasta – kościołem Mariackim. Fantastyczne kamienice, które wabią nasze oczy na spacerze. No i oczywiście Wawel, górujący nad miastem i strzegący jego mieszkańców. Kraków jest także miastem, które jak żadne inne, nie tylko posiada mnóstwo legend, ale i niekiedy żyje nimi, na co dzień. Niektóre z nich związane są z krakowskimi budynkami, jak legenda o żółtej ciżemce; o stopce Królowej Jadwigi; a także o dzwonie Zygmunta, które poznamy już niedługo. Zaś po wysłuchaniu tych opowieści weźmiemy udział w pogadance o naszych ulubionych miejscach w Krakowie.

Barbara Gawryluk
Autorka kilkudziesięciu uznanych i lubianych książek dla dzieci, tłumaczka równie wielu pozycji ze szwedzkiej literatury dziecięcej oraz dziennikarka i radiowiec, przez lata związana z Radiem Kraków. Współautorka książki z serii Przewodnik dla dużych i małych, poświęconej Krakowowi.

Osoby prowadzące: Barbara Gawryluk, Adrian Tylek

Czy i jak motywować dzieci

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie
14.07.2024 godz. 10:00
Pałac Krzysztofory

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie (godz. 10.00) w Pałacu Krzysztofory.
Najważniejsze informacje
Spotkanie dla dzieci w wieku 4-10 lat.
Cena biletu: 20 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)
Limit 50 osób
Konieczna rezerwacja. Informacje, rezerwacje i zakup biletów: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), 31-011 Kraków, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426 50 60