Kraków ma naprawdę wiele tradycji, ale jedna z nich jest szczególnie piękna i barwna. Mowa oczywiście o szopkach krakowskich. Te wielokolorowe i przepiękne działa sztuki co roku oczarowują nas wszystkich feerią barw, fantazyjnymi kształtami i postaciami jakie się w nich znajdują. Szopka jest chyba jedynym miejscem, gdzie prawdziwe postacie, jak królowie czy artyści, stoją w jednym rzędzie z istnymi legendami, jak Smok Wawelski, czy Pan Twardowski.
Tym razem posłuchamy właśnie o tym, jak krakowskie legendy pojawiły się w szopkach, postaramy się poszukać ich bohaterów w tegorocznych pracach, a na koniec sami dowiemy się jak stworzyć własną szopkę i własnoręcznie wykonamy niektóre jej elementy, jako wprawkę do kolejnego konkursu.
Filip Fotomajczyk
Szopkarz krakowski, muzyk, przewodnik miejski i popularyzator historii Krakowa. Jego prace cenione są za innowacyjność i nowatorskość. Swoimi dziełami często przełamuje klasyczny kanon szopkarstwa i ukazuje ważne społecznie kwestie, a jego szopki stają się tym samym ważnym komentarzem społecznym. Swoją wiedzą o tajnikach tej krakowskiej tradycji chętnie dzieli się z młodym pokoleniem, na cieszących się powodzeniem warsztatach.
Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie
15.12.2024 godz. 11:00
Pałac Krzysztofory
Grupa wiekowa odbiorców: 4-10 lat
Limit uczestników: 50 osób
Cena: 20 zł/dziecko (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji oraz zakup biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60
Muzeum Krakowa - Pałac Krzysztofory
Lekcje
1. Na zamku rycerskim – kultura, zwyczaje, tradycja
2. Broń na polach bitewnych
Warsztaty
1. Najpiękniejsze budowle Krakowa – warsztaty plastyczne
Zajęcia odbywają się w muzealnej Galerii, gdzie prezentowana jest bogata kolekcja dawnych widoków Krakowa. Podczas …
31-011 Kraków
(12) 619-23-00
info@mhk.pl
http://mhk.pl/oddzialy/palac_krzysztofory