Mała Kika – filmowe spotkania dla dzieci. Zadziwiający kot Maurycy

Kino Kika, ul. Krasickiego 18 mapa

niedziela 29.01.2023

Zadziwiający kot Maurycy w kinach od 20 stycznia

Filmowe spotkania dla młodych Widzów odbywające się w każdą niedzielę,  o 12:00. Po projekcjach na uczestników czekają ciekawe warsztaty.

29 stycznia  (niedziela), godz. 12:00

ZADZIWIAJĄCY KOT MAURYCY | The Amazing Maurice, reż. Toby Genkel, Niemcy/Wlk. Brytania 2022, 93′

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

„Zadziwiający kot Maurycy” to pierwszy animowany film fabularny oparty na twórczości kultowego pisarza – Terry’ego Pratchetta.

Kategoria wiekowa 7+

Bilety 16 zł.