Proponujemy cztery ścieżki zwiedzania wystawy przeplatane rozmowami i twórczymi działaniami z wykorzystaniem najprostszych, łatwych do zorganizowania materiałów plastycznych. Każde warsztaty mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb grupy
Tematy:
Geometryczna rzeczywistość
Podczas warsztatów poświęcimy więcej czasu tym pracom na wystawie, które podejmują temat geometrii, syntezowania obrazu, abstrahowania go. Dlaczego artyści decydują się ukazać świat w bardzo uproszczony, często zgeometryzowany sposób? Skupimy się na pracy Zbigniewa Rogalskiego, który narysował tatrzański szczyt Mnich jedynie za pomocą linijki i cyrkla. Przyjrzymy się instalacji Parkour Kingi Nowak i jej syna Tytusa, czyli elementom z wirtualnej rzeczywistości (m.in. z Minecrafta) przeniesionym do galerii. Podczas zajęć stworzymy dwie prace inspirowane dziełami na wystawie.
materiały: 2–3 kartki papieru, ołówek, linijka, papier kolorowy, nożyczki, klej
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
Co z tym klimatem?
Na wystawie Co dwie sztuki to nie jedna prezentujemy prace, które powstały we współpracy artystów i artystek oraz ich dzieci. To wyjątkowe dzieła poruszające przeróżne tematy, a dzięki międzypokoleniowej kooperacji ukazujące problemy z dwóch perspektyw – dorosłego i dziecka. Wątkiem, który pojawia się w kilku miejscach ekspozycji – jest ekologia, stosunek człowieka do świata. Są to historie doskonale zapewne znane – w dobie kryzysu klimatycznego pojawiają się często w mediach, ale i w waszych rozmowach. Podczas warsztatów wspólnie obejrzymy cyfrową wersję wystawy i udamy się na wirtualny spacer. Przyjrzymy się szczególnie pracom Olafa Brzeskiego i jego syna Konstantego oraz Cecylii Malik i jej córki Urszuli. Zastanowimy się, jak artyści i artystki mogą mówić o problemach klimatycznych, jak poprzez swoje prace komentują rzeczywistość.
czas trwania: 45 lub 60 min, od poniedziałku do piątku od godz. 10
forma zajęć: online, przez platformę Zoom
koszt: 50 zł