Weekend z planszówkami – nadchodzi 12. festiwal GRAMY

Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8 mapa

sobota 28.05.2016 do niedziela 29.05.2016

10 zł / 15 zł / 20 zł

festwal gramy gdynia 2016

Już po raz dwunasty odbędzie się w Gdyni wielkie święto gier bez prądu, czyli Festiwal GRAMY. Kolejna edycja tej ogólnopolskiej imprezy odbędzie się w weekend 28 i 29 maja w Gdynia Arena. To niepowtarzalna szansa dla wszystkich pasjonatów planszówek oraz osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu. Rodziny z dziećmi, dorośli, seniorzy, młodzież – czas oderwać się od komórek i telewizorów i sprawdzić swoich sił w planszowych potyczkach.

Formuła festiwalu jest prosta – przez całą sobotę i niedzielę w Gdynia Arena królować będą gry planszowe. Od klasyki, takiej jak Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, aż po zupełne nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. W festiwalowej wypożyczalni dostępnych będzie ponad 700 tytułów. Znajdą się tam zarówno proste gry imprezowe, jak i zaawansowane strategie. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad wspierać będą uczestników wolontariusze – Żółte Koszulki. Dostępna będzie także lista „20 gram” – spis sugerowanych przez organizatorów gier, które szczególnie polecają przetestować. „20 gram” oraz pełna lista tytułów dostępnych podczas imprezy znajduje się na stronie www.festiwalgramy.com.

W ramach imprezy odbędą się także turnieje gier planszowych. W programie przewidziano aż 10 różnych konkurencji, w tym najbardziej oczekiwane – eliminacje do Mistrzostw Polski w gry Królestwo w Budowie (Rebel.pl) i Santiago (Trefl).

Najmłodsi uczestnicy będą mogli bawić się w strefie Poszukiwaczy Przygód. Znajdą tam wiele atrakcji, takich jak dmuchany zamek czy matę sumo. Przez cały weekend będzie można odwiedzić także specjalne stoiska trójmiejskich firm Trefl oraz Rebel.pl, które prezentować będą swoje nowości i topowe produkty w promocyjnych cenach. Na stoiskach będzie można również wygrać atrakcyjne nagrody w konkursach obiegówkowych.

Organizatorami imprezy są: Miasto Gdynia, Rebel.pl, YMCA w Gdyni oraz Laboratorium Innowacji Społecznych.

Data: 28-29 maja 2016
Godziny: 10:00-18:00
Miejsce: Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8

Bilety:

• jednodniowy 15 zł/os.
• dwudniowy 20 zł/os.
• rodzinny – 10 zł/ dzień (obowiązuje dla grupy liczącej min. 3 osoby, w tym min. 1 dziecko w wieku szkolnym i/lub dla posiadaczy karta Gdynia Rodzinna)
• dzieci do 6 lat – wejście bezpłatne

Więcej informacji: www.festiwalgramy.com

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie