Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Księgi Krzysztoforskie – Bitwa krakowskich czarnoksiężników

Pałac Krzysztofory
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
🎫 20zł
Księgi Krzysztoforskie
Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na kolejne przedstawienie dla dzieci w ramach cyklu Księgi Krzysztoforskie. 

Zapraszamy na kolejne przedstawienie dla dzieci w ramach cyklu Księgi Krzysztoforskie. Tym razemweźmiemy udział w pojedynku dwóch krakowskich czarnoksiężników, Pana Twardowskiego oraz Krzysztofora Wielkiego.
Na czwartkowy obiad do Pałacu Krzysztofory przybywa Pan Twardowski. Pojawia się tu na zaproszenie Krzysztofora Wielkiego. Daniem głównym ma być rosół z koguta, który przyrządza kucharka Maryśka. Podczas spotkania dochodzi jednak do awantury – jak to zwykle między czarnoksiężnikami bywa, każdy z nich chce udowodnić swoją wyższość nad drugim.
Uczestnicząca w przedstawieniu publiczność zostanie podzielona na dwie drużyny, którym przewodzić będą czarnoksiężnicy. Podczas zmagań, nie tylko sportowych, będą ćwiczyć m.in. rzut kamieniem filozoficznym … na Księżyc. Co z tych zmagań wyniknie, dowiemy się w trakcie przedstawienia.

Osoba prowadząca: Teatr Otwarty TO

18.05.2024 godz. 11:00
Pałac Krzysztofory

Najważniejsze informacje
Przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku 5-10 lat. Liczba osób: 100
Kosz biletu 20 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczna rezerwacja; Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@mhk.pl , tel. 12 426-50-60

Księgi Krzysztoforskie

Księgi Krzysztoforskie to cykl spektakli dla dzieci w wieku 3-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. W przedstawieniach pojawiają się m.in. Pan Twardowski, Smok Wawelski, szewc Skuba, Lajkonik, a także inni bohaterowie znani z legend Krakowa. Przedstawienia realizowanie są przez Teatr Otwarty. Spektakle odbywają się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory w niedzielne przedpołudnia.

186 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent