Sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza mapa
sobota 28.01.2023

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy do wspólnego poznawania Muzeum Pana Tadeusza, a także tworzenia niezwykłych prac plastycznych.
Warsztaty organizowane są w czterech cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.
Informacje praktyczne:
- soboty, godz. 12.00
- ze względu na obostrzenia prosimy, aby na jedno dziecko przypadał maksymalnie jeden opiekun
- wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmujemy przez formularze zgłoszeniowe
Czas na Nowy Rok!
- 7 stycznia 2023 (sobota), godz. 12.00
- z cyklu: Zagadki tajemniczej szkatuły
- prowadzenie: Agnieszka Hajduk-Undro
Żupan, kontusz, kwietne wianki? Strój szlachcica i szlachcianki!
- 14 stycznia 2023 (sobota), godz. 12.00
- z cyklu: Maluchy odkrywają muzeum
- prowadzenie: Mariola Sysa
Kocie historie przez Mruczysława Pazurka spisane
- 21 stycznia 2023 (sobota), godz. 12.00
- z cyklu: Rodzinna Pracownia Ilustracji
- prowadzenie: Aldona Mikucka
„Żył z własnej rąk pracy, sprawując ule dla pszczół” – wyrób świec z wosku pszczelego
- 28 stycznia 2023 (sobota), godz. 12.00
- z cyklu: Ludowy handmade i dawne tradycje
- prowadzenie: Martyna Leszczyńska
Dawniej rytm życiu człowieka na wsi nadawała natura. To ona budziła go o poranku i sprowadzała z pola o zmierzchu. To ona kazała mu siać i orać wówczas, gdy był na to czas. Symbioza – tak należy nazwać tę relację człowieka z otaczającym go światem. Podczas zajęć poznamy, jak wygląda współpraca człowieka z rodziną pszczelą. Jakie prace musi wykonać pszczelarz, by dzięki wspólnym wysiłkom otrzymać miód. Dowiemy się, jak wygląda cykl roczny życia pszczół oraz nauczymy się własnoręcznie wykonywać świece z wosku pszczelego oraz węzy.
O cyklach
Maluchy odkrywają muzeum
- cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 3–6 lat
W czasie zajęć maluchy zapoznają się z przestrzenią muzeum oraz będą rozwijać kreatywność i pogłębiać wiedzę o świecie poprzez różne aktywności i zadania. Podróż przez kolejne części ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza będzie nie tylko elementem edukacji alternatywnej, ale także wspólną przygodą.
Muzealny kuferek
- cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat
W trakcie warsztatów będziemy poznawać różne techniki plastyczne. Zajęcia pozwolą uwolnić wyobraźnię i dadzą możliwość realizacji twórczych pomysłów. Jest to świetne połączenie kreatywnego działania i dobrej zabawy.
Zagadki tajemniczej szkatuły
- cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 7–12 lat
Gdzieś we wnętrzach muzeum, na jego wystawach, wśród wielu bardzo starych eksponatów została ukryta zagadka, a kluczem do jej rozwiązania jest wiadomość umieszczona w szkatule. W czasie naszych spotkań odwiedzimy wystawy Muzeum Pana Tadeusza, wysłuchamy ciekawych opowieści, ale przede wszystkim – weźmiemy udział w zabawie bazującej na zasadach gry w podchody. Każde spotkanie będzie kończyć się warsztatami, na których stworzymy prace zainspirowane naszą przygodą. Czy będziemy w stanie odkryć muzealną tajemnicę?
Rodzinna pracownia ilustracji
- cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 7–12 lat
Pośród ponad miliona książek, które są przechowane w ossolińskich magazynach bibliotecznych można odnaleźć nie tylko arcydzieła literatury pięknej czy poważne dzieła naukowe, ale także baśnie, bajki i legendy. Niektóre bardzo skromnie wydane, ale niebywale stare, inne bajecznie kolorowe i cudownie ilustrowane. Podczas sobotnich spotkań z cyklu „Rodzinna Pracownia Ilustracji” odkrywamy książkowe skarby oraz, zainspirowani nimi, próbujemy swych sił w różnych technikach plastycznych, tworząc swoje własne ilustracje do mniej lub bardziej znanych baśni, wierszy, legend i opowieści.

wybierz eBook dla siebie

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu
Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …
WięcejAdres:
Kamienica Pod Złotym SłońcemRynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:
71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook