Sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza mapa

sobota 28.05.2022

Sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza online

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy do wspólnego poznawania Muzeum Pana Tadeusza, a także tworzenia niezwykłych prac plastycznych.

Warsztaty organizowane są w czterech cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

Informacje praktyczne:

  • soboty, godz. 12.00
  • ze względu na obostrzenia prosimy, aby na jedno dziecko przypadał maksymalnie jeden opiekun
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmujemy przez formularze zgłoszeniowe

Program

Mała Ojczyzna

 • 7 maja 2022 (sobota), godz. 12.00

z cyklu: Różnorodność


Gwieździsta Noc w Muzeum

z cyklu: Zagadki tajemniczej szkatuły


„Co słonko widziało”?

 • 21 maja 2022 (sobota), godz. 12.00

z cyklu: Maluchy odkrywają muzeum


Teatr Wielki Maryli

 • 28 maja 2022 (sobota), godz. 12.00

z cyklu: Teatralniaki. Wielka improwizacja!

Maryla jako wielka fanka sztuki zapragnęła zaprosić swojego ukochanego Adama na spektakl. Nasza bohaterka lubi grać i reżyserować, zamarzył jej się prawdziwy teatr kukiełkowy! Tylko jak go zbudować? Z czego? Z kim? A przede wszystkim, jaki będzie repertuar?

Podczas wspólnej zabawy dowiemy się, jakie sztuki grano w czasach Adama Mickiewicza, jak brzmiała muzyka i gdzie debiutowali autorzy scenariuszy. Następnie razem z Marylą zbudujemy teatr kukiełkowy. Poznamy także polskie legendy zaadaptowane na sztuki teatralne dla dzieci i będziemy animować klasycznymi kukiełkami i pacynkami!

prowadzenie:
Anna Nowak

O cyklach

Maluchy odkrywają muzeum
 • cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 3–6 lat

W czasie zajęć maluchy zapoznają się z przestrzenią muzeum oraz będą rozwijać kreatywność i pogłębiać wiedzę o świecie poprzez różne aktywności i zadania. Podróż przez kolejne części ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza będzie nie tylko elementem edukacji alternatywnej, ale także wspólną przygodą.

 

Muzealny kuferek
 • cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat

W trakcie warsztatów będziemy poznawać różne techniki plastyczne. Zajęcia pozwolą uwolnić wyobraźnię i dadzą możliwość realizacji twórczych pomysłów. Jest to świetne połączenie kreatywnego działania i dobrej zabawy.


Zagadki tajemniczej szkatuły
 • cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 7–12 lat

Gdzieś we wnętrzach muzeum, na jego wystawach, wśród wielu bardzo starych eksponatów została ukryta zagadka, a kluczem do jej rozwiązania jest wiadomość umieszczona w szkatule. W czasie naszych spotkań odwiedzimy wystawy Muzeum Pana Tadeusza, wysłuchamy ciekawych opowieści, ale przede wszystkim – weźmiemy udział w zabawie bazującej na zasadach gry w podchody. Każde spotkanie będzie kończyć się warsztatami, na których stworzymy prace zainspirowane naszą przygodą. Czy będziemy w stanie odkryć muzealną tajemnicę?

 

Rodzinna pracownia ilustracji
 • cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 7–12 lat

Pośród ponad miliona książek, które są przechowane w ossolińskich magazynach bibliotecznych można odnaleźć nie tylko arcydzieła literatury pięknej czy poważne dzieła naukowe, ale także baśnie, bajki i legendy. Niektóre bardzo skromnie wydane, ale niebywale stare, inne bajecznie kolorowe i cudownie ilustrowane. Podczas sobotnich spotkań z cyklu „Rodzinna Pracownia Ilustracji” odkrywamy książkowe skarby oraz, zainspirowani nimi, próbujemy swych sił w różnych technikach plastycznych, tworząc swoje własne ilustracje do mniej lub bardziej znanych baśni, wierszy, legend i opowieści.

Teatralniaki. Wielka improwizacja!
 • cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat

Maryla jest po uszy zakochana w pewnym Adamie, naśladuje go i tak jak on chce zostać artystką!

Jej ulubionym miejscem do odkrywania tajników sztuki stało się pewne wyjątkowe muzeum… Jako urodzona poszukiwaczka przygód potrzebuje kilku towarzyszy, którzy nie zawahają się wyruszyć z nią w podróż po muzealnych salach!

Zapraszamy na cykl muzealnych warsztatów artystycznych, podczas których w twórczy i zabawny sposób wejdziemy w dialog ze sztuką. Każde spotkanie stanie się interaktywnym spektaklem z udziałem dzieci. Zajęcia zwieńczone będą warsztatem teatralnym, plastycznym lub… to się jeszcze okaże, bo Maryla ma w zanadrzu wiele do odkrycia!

Różnorodność
 • cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat

Podczas warsztatów będziemy łączyć możliwie wiele dziedzin sztuki, tak by ich uczestnicy mogli zanurzyć się w różnorodnych doznaniach artystycznych. Skupimy się na tym, jak jedna idea inspirowała artystów do tworzenia indywidualnych dzieł sztuki. Zajęcia będą miały charakter interaktywny, z wykorzystaniem wielu środków przekazu – obrazów, muzyki i ruchu.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook