Jadzia Pętelka
Jadzia Pętelka

Warsztaty nie tylko dla Dzieci

📅 piątek 06.09.2013 do sobota 28.09.2013
Warsztaty nie tylko dla Dzieci

PIĄTEK, 06.09.13., 19:00
„BEAUTY AND THE BEAST" – WYSTAWA PRAC MONIKI LISIECKIEJ
„Beauty and the Beast" – Jeden znajnowszych cykli Moniki Lisieckiej. Jest to kolaż pięknych twarzy i ciał modelek ztarczami zegarów. W tym momencie w sposób symboliczny czas staje się bestią. Jako czwarty element czasoprzestrzeni jest bezwzględny, ponieważ nie można go zatrzymać. Jest transcendentny i absolutny. Ten marijaż ma na celu uświadomienie sobie zjawiska przemijania. Od wieków czas stanowi przedmiot rozważań filozoficznych. W swoich pracach bazujących na obrazach zreklam Monika Lisiecka po raz kolejny komentuje współczesną rzeczywistość.
Wernisaż muzycznie oprawi gość specjalny.

Monika Lisiecka – urodzona w 1977, w Poznaniu. W 2003 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu – w dwóch kierunkach – fotografii i grafiki warsztatowej. Po ukończeniu studiów przez dwa lata była asystentką na Akademii Sztuk Pięknych w studiu Fotografii Reklamowej. W tym czasie prowadziła również galerie „Naród Sobie" w Teatrze Polskim w Poznaniu. W 2005 roku założyła M&G Studio gdzie mieszka i pracuje do dziś. Fotografka kierująca się w swojej twórczości dewizą „Nie ma złych modeli, są tylko źli fotografowie" znana jest między innymi z realizowanego od 2004 r. cyklu fotografii „Musical Journey", w którym na czarno-białych fotografiach z koncertów oraz sesji prywatnych portretuje muzyków światowego formatu. Oprócz tego artystka posiada w swoim portfolio różnorodne pod względem tematycznym cykle grafik, które w limitowanych autroskich seriach sprzedaje indywidualnie lub w galeriach. Ceniona portrecistka zajmuje się również fotografią modową, a działalność M&G Studio coraz bardziej otwiera się w kierunku designu. Przykładem może tu być chociażby wyknona w zeszłym roku kolekcja biżuterii "McQueen by My Hearts" we współpracy z Galerią YES, autorski projekt tapet dla Clubu Opcja czy projekty stolików "Anforliny" na bazie kontrukcji Montany – Grid Salution

www.monikalisiecka.com

SOBOTA, 07.09.13., 13:00
WARSZTATY DLA DZIECI Z TWORZENIA MOZAIK

Proponujemy najmłodszym (od 5-10lat) warsztaty z tworzenia mozaik. Rozpoczniemy od historii zabawy z mozaikami, prezentacji techniki układania oraz możliwości tego medium.

Po części teoretycznej każde z dzieci otrzyma woreczki z przygotowanymi elementami pogrupowanymi w wersje: monochromatyczną, monochromatyczną + niebieski, monochromatyczną + zielony i kolor.
Dzieci będą korzystać z zawartości woreczków podczas układania mozaik.

Wstęp wolny.

Zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com

Więcej informacji wkrótce: www.glosna.pl

CZWARTEK, 12.09.13., 19:00
WYKŁAD: ASTROLOGIA HUMANISTYCZNA – PSYCHOLOGIA, FILOZOFIA, KULTURA
„Większość z nas postrzega dziś astrologię przez pryzmat horoskopów w prasie kolorowej i telewizyjnych porad udzielanych na poczekaniu przez wszelkiego autoramentu „wróżki" i „wróżbitów". W najlepszym wypadku jest więc ona traktowana jako nieszkodliwa zabawa, polegająca na „przewidywaniu przyszłości z gwiazd", choć bywa również demonizowana jako forma okultyzmu.
Tymczasem astrologia to jeden z najstarszych systemów wiedzy, w którym z jednej strony  wielowiekowa tradycja rzeczywiście odgrywa istotną rolę, z drugiej zaś dokonuje się nieustanny rozwój. Czerpiąc zwłaszcza z dorobku nauk społecznych, szczególnie psychologii, nieobojętna również na odkrycia nauk przyrodniczych i najnowsze osiągnięcia techniki, dostarcza ona narzędzi do budowania całościowego obrazu świata, umożliwiając jego ogląd zarówno w aspekcie obiektywnym, jak i subiektywnym."/notka własna/
Zapraszamy na spotkanie obalające mity i stereotypy dotyczące astrologii!
Wstęp wolny.

SOBOTA – NIEDZIELA, 14.09-15.09.13., 12:00
WARSZTATY CZYTAMY!

CZYTAMY to warsztaty polegające na wymianie wyobraźni dziecięcej i dorosłej. Raz w miesiącu dzieci/młodzież pod okiem prowadzącego/aktora będą czytać dorosłym i swoim rówieśnikom wybrane teksty z literatury. Analogicznie dorośli po ówczesnym zapoznaniu się z tekstem i warsztacie interpretacji, raz w miesiącu poczytają najmłodszym oraz sobie nawzajem. Każde z czytań będzie opatrzone indywidualną interpretacją a nawet inscenizacją grupową. Uczmy się czytać, interpretować, modulować, tworzyć historię, charaktery, postacie – rozwijajmy nawzajem swą fantazje we wspólnej zabawie.
W soboty odbywać będzie się warsztat z czytania a w niedziele pokażemy dorosłym efekt naszych zmagań!
Na pierwszy warsztat bierzemy „Ziuzię" Maliny Przeslugi. Dzieci od lat 10 do 14 – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z domów dziecka zapraszamy do zapisów: glosna.poznan@gmail.com.

Prowadzący: Karolina Pawełska – aktorka – warsztat z interpretacji.
Koordynator: Agata Elsner

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum warte Poznania II"

WTOREK, 17.09.13., 17:00
PAKIET EKO-MIESZCZUCHA, CZYLI EKO, LOKALNIE, ZDROWO, ŚWIADOMIE

PAKIET EKO-MIESZCZUCHA to spotkania dla tych, którzy chcieliby żyć ZDROWIEJ, EKOLOGICZNIEJ, ŚWIADOMIEJ, a nie są pewni jak się do tego zabrać.

Czy zdrowa żywność jest tylko w sklepach ze zdrową żywnością? Co ma etyka do codziennych zakupów w ropuszkach, muszkach czy gorylkach ? Co daje jedna roślinka na parapecie w kuchni? Płócienna torba, holenderski rower, sojowa late – podstawy eko lansu.
Bez abstrakcji, zbawiania świata, nachalnej propagandy (subtelnej nie wykluczamy). Wszystko opieramy na przykładach z Poznania. Schodzimy z chmur na poziom codzienności, wskazujemy jakim miejscom, inicjatywom i ideom warto się przyjrzeć. Cztery spotkania, cztery klucze:

TRAWNIK – trawniki miejskie, parki, skwery, ogródki działkowe, zarośnięte krzakami nieużytki,
przydrożne „chwasty" – o mało miejskich częściach miasta i o zieleni po obu stronach Twojego okna. Po co komu ogród w mieście? Co się stanie gdy posolisz drzewo? Jak paprotka w biurze pomoże przetrwać do weekendu? Jakie rośliny dobrze mieć w domu i co one potrafią?

Wstęp wolny.

Prowadząca: Kalina Michocka (tytka.com.pl)

Goście: Magdalena Garczarczyk (projekt Zieleniak) , Maja Jaroszewska (specjalista ds. kształtowania terenów zieleni, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu )
Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum warte Poznania II"

PIĄTEK – SOBOTA, 20.09-21.09.13., 11:00
WARSZTATY DLA DZIECI W RAMACH PRZEGLĄDU FILMÓW HOLENDERSKICH NIE TYLKO DLA DZIECI

Zapraszamy do kina Muza na Przegląd filmów holenderskich nie tylko dla dzieci. W ramach festiwalu proponujemy najmłodszym warsztaty twórcze.

PIĄTEK, 20 września
11.00 Alfie, mały wilkołak (od 6 roku życia) 98 min. + warsztaty plastyczne 6-9 lat
13.00 Indianin (De Indiaan) (od 11 roku życia) 66 min. + warsztaty kreatywne 11-13 lat
14.15 Sniff The Dog (dla widzów od 12 roku życia) 100 min. + warsztaty kreatywne 11-13 lat
SOBOTA, 21września
11.00 Podejmując ryzyko (Patatje Oorlog) (od 11 roku życia) 87 min + warsztaty kreatywne 11-13 lat
12.30 Bon Voyage (familijny, dla widzów od 11 roku życia) 83 min + warsztaty kreatywne 11-13 lat
14.00 Cool Kids Don′t Cry (dla widzów od 11 roku życia) 96 min. + warsztaty kreatywne 11-13 lat
Wstęp wolny.
Więcej informacji: www.kinomuza.pl

PIĄTEK, 20.09.13., 19:00
WYSTAWA PRAC MICHALINY BLOCH
Więcej informacji wkrótce: www.glosna.pl

NIEDZIELA, 22.09.13., 15:00
EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU – POKAZ FILMÓW

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu pokażemy dwa filmy dokumentalne, które udowadniają, że życie bez samochodu jest całkowicie możliwe!

Opis fimów:
http://miastowruchu.pl/filmy/

Wstęp wolny.

NIEDZIELA, 21.09.13., 10.30 i 12.00
WARSZTATY ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNE GLINOLUDY
To warsztaty artystyczno – edukacyjnych (zabawa z ceramiką oraz opowieści), podczas których w atmosferze komfortu psychicznego będziemy z dziećmi omawiać tematy, z którymi wcześniej, czy później muszą się zmierzyć w codziennym życiu, a które często są przemilczane ze względu na ich trudność. Tematy takie jak: śmierć i narodziny, miłość, piękno i brzydota, szczęście, praca i współpraca a także równouprawnienie kobiet i mężczyzn.
Poprzez warsztaty pragniemy przygotować dzieci na radzenie sobie z owymi tabu nauczyć pracy w grupie oraz zabawy w materii przestrzennej, jaką jest glina – plastycznej masie, w której łatwo jest rzeźbić wyobrażenia dzieci o właśnie omówionym temacie. Takie połączenie ma na celu rozwinięcie ich zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej, możliwości poznawczych.
Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku 3-6lat O 10:30 oraz 6-10lat O 12:30 z uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością lekką i umiarkowaną od lat 10 – 18lat), ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z okolicznych domów dziecka
i placówek opiekuńczych
Prowadzący : Magdalena Janaszek ze Stowarzyszenia Jeden Świat oraz Katarzyna Poniecka z Pracowni Ceramicznej Marpesja
Koordynator: Natalia Dolata – Golczak
Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum warte Poznania II"

NIEDZIELA, 22.09.13., 18:00
POTAŃCÓWKI PRZY WINYLACH
Słuchanie muzyki z winylów powróciło do łask, jest to „old school" nie tylko dla koneserów, taniec natomiast jest zdrowy, a muzyka leczy i łagodzi obyczaje. Bawmy się wspólnie, uczmy się kroków charlestona od mamy i taty, babcia niech pokaże nam namiętność tanga, a wnuk drum and bass. Wspólnie spędźmy popołudnia przy zabawie tanecznej i edukacji muzycznej.
Impreza otwarta dla wszystkich grup wiekowych, z dużym naciskiem na seniorów 50+!

Wstęp wolny.

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum warte Poznania II"

PONIEDZIAŁEK, 23.09.13., 19:00
POZNAŃSKI KLUB PODRÓZNIKA: BIEGOWA KORONA GÓR POLSKI – AGNIESZKA DLA TOMKA

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie wyjątkowe, bo wspomnieniowe…
Agnieszka Korpal w sierpniu 2013 pobiła rekord!!! Wbiegła na 28 najwyższych szczytów gór Polski.
Pokonanie całej trasy zajęło 89h 30 min. Agnieszka pobiegła dla… Tomka.
Tomek Kowalski, 5 marca 2013 zdobył zimą Broad Peak, a później na zawsze już pozostał w górach Karakorum..
Obejrzymy wzruszający film o Tomku Kowalskim stworzony przez przyjaciół i bliskich.
To będzie wyjątkowe spotkanie.
Wstęp 10zł (w tym 5zł do wykorzystania w barze)

SOBOTA – NIEDZIELA, 28.09-29.09.13., 12:00
WARSZTATY CZYTAMY!

CZYTAMY to warsztaty polegające na wymianie wyobraźni dziecięcej i dorosłej. Raz w miesiącu dzieci/młodzież pod okiem prowadzącego/aktora będą czytać dorosłym i swoim rówieśnikom wybrane teksty z literatury. Analogicznie dorośli po ówczesnym zapoznaniu się z tekstem i warsztacie interpretacji, raz w miesiącu poczytają najmłodszym oraz sobie nawzajem. Każde z czytań będzie opatrzone indywidualną interpretacją a nawet inscenizacją grupową. Uczmy się czytać, interpretować, modulować, tworzyć historię, charaktery, postacie – rozwijajmy nawzajem swą fantazje we wspólnej zabawie.
W soboty odbywać będzie się warsztat z czytania a w niedziele pokażemy dorosłym i dzieciom efekt naszych zmagań!
Tym razem dorośli czytają dzieciom Baśnie Braci Grimm! Zapraszamy wszystkich dorosłych do wspólnego czytania sobie nawzajem i dzieciom! To nic nie kosztuje a przy tym zabawy w bród! Zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com.

Prowadzący: Karolina Pawełska – aktorka – warsztat z interpretacji.
Koordynator: Agata Elsner

Projekt zrealizowany w ramach konkursu „Centrum warte Poznania II"

SOBOTA, 28.09.13
GŁOŚNA W RAMACH PROJEKTU „RYTMY MARCINA"

„Rytmy Marcina" to zaproszenie mieszkańców Poznania i przyjezdnych do odkrywania ulicy św. Marcin w specjalnej, muzycznej atmosferze. Zasadniczy koncept imprezy opiera się na miejskich działaniach takich jak „Noc Muzeów" czy francuskie „Nuit de la musique".
Do udziału w „Rytmach Marcina" zaproszone są wszystkie podmioty mające siedziby przy św. Marcinie, od instytucji takich jak Akademia Muzyczna czy CK Zamek, przez kawiarnie i kluby, po Galerię MM. Poszczególne miejsca zlokalizowane przy tej różnorodnej ulicy na jeden wieczór połączone zostaną przez szereg kameralnych wydarzeń muzycznych. Muzyka wprowadzona zostanie także bezpośrednio na ulicę, jej place i chodniki. Celem imprezy jest również pokazanie miejsc nieznanych, opuszczonych, takich jak niezagospodarowane lokale użytkowe, ciekawe podwórza czy nawet mieszkania prywatne. Odwiedzający będą mogli poznać miejsca , których wcześniej nie znali i spojrzeć z innej perspektywy na te, które już pamiętają. Dla podmiotów funkcjonujących przy ulicy będzie to okazja na bezpośrednie spotkanie z publicznością i promocję swoich działań. Miejsca zapominane zyskają z kolei szansę na pokazanie drzemiących w nich potencjałów.
Koncerty i wydarzenia muzyczne podczas imprezy toczyć się będą równolegle we wszystkich miejscach. Odwiedzający otrzymają ulotki z mapką i harmonogramem.

Wstęp wolny.

KAWIARNIA & BAR
WYDARZENIA KULTURALNE
PIERDOŁKI SHOW SPACE
SALON DESIGNU
KSIĘGARNIA
WI-FI

BĄDŹCIE NA BIEŻĄCO: WWW.GLOSNA.PL

KLUBOKSIĘGARNIA GŁOŚNA, UL. ŚW. MARCIN 30 (LEWA OFICYNA BRAMY KINA MUZA, I PIĘTRO),GODZINY OTWARCIA: PN-CZW 10-22, PT-SB 10-24, ND 10-22
/ ŚLEDŹ: WWW.GLOSNA.PL / FACEBOOK: GŁOŚNA 

795 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent