Jadzia Pętelka
Jadzia Pętelka

Warsztaty i inne atrakcje nie tylko dla Dzieci w Poznaniu

📅 środa 12.12.2012 do czwartek 20.12.2012
Warsztaty i inne atrakcje nie tylko dla Dzieci w Poznaniu

 

01.12.12 – 07.12.12
FESTIWAL FILMÓW ROSYJSKICH SPUTNIK – GŁOŚNA KLUBEM FESTIWALOWYM!

Wieczorami, po filmach zapraszamy do Głośnej – Klubu Festiwalowego – na luźne dyskusje wokół filmu rosyjskiego.
Dla uczestników festiwalu, po okazaniu biletu zniżki w barze.
Więcej info: http://www.kinomuza.pl/index.php/pl/aktualnosci/59,2,11,635,festiwal-filmow-rosyjskich-sputnik

01.12.12., 12:00-17:00
KIERMASZ PRZEDŚWIĄTECZNY: „ATELIER MAŁEJ KOBIETKI II"

Zapraszamy na II edycję  „Atelier Małej Kobiety". Będziemy się bawić w godzinach 12-17.
W programie:
POKAZ MODY – najnowsza kolekcja fascynatorów dla dzieci YOKO design oraz filcowych dodatków kolorowej Fabryki
WARSZTATY DLA DZIECI – Paulina opowie dzieciom o historii Biskupa  Mikołaja oraz poprowadzi warsztaty plastyczne. (UWAGA!!  Ilość miejsc ograniczona. Chętnych prosimy o zapisy na warsztaty pod numerem: 786-320-000. Ania poinformuje Was także, co trzeba zabrać na zajęcia.)
SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM – będzie możliwość spotkania się i  zrobienia sobie zdjęcia ze św. Mikołajem. Zdjęcia będzie wykonywał Łukasz Bartkowiak z  foto4style  http://www.foto4style.pl/

KIERMASZ PRZEDŚWIĄTECZNY – to opcja dla wszystkich, którzy rozpoczęli już poszukiwania prezentów dla swoich bliskich. W czasie, gdy dzieci będą na warsztatach, rodziców zapraszamy na kiermasz. Staraliśmy się wybrać kilka ciekawych marek.

Nasze spotkanie umili muzyka, nad którą będzie czuwał DJ Majster 😉

NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ TEGO DNIA W GŁOŚNEJ !

02.12.12., 11:00 – 13:00
WARSZTATY Z CERAMIKI DLA DZIECI: OZDOBY CHOINKOWE

Zapraszamy wszystkie dzieci na świąteczne warsztaty ceramiczne, podczas których mali twórcy wykonają z gliny świąteczny świecznik lub inną ozdobę bożonarodzeniową.
Oprócz lepienia w glinie dzieci pomalują nietoksycznymi farbami gotowego już ceramicznego anioła.

Warsztaty prowadzone przez Katarzynę Poniecką – Pracownię ceramiczną Marpesja (www.marpesja.pl).

Zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com
Koszt: 20zł

 

 

02.12.12., 13:30
KUCHNIA SPOŁECZNA:
„FREEGANIZM- ANTYKONSUMPCYJNY STYL ŻYCIA W WALCE O PRAWA ZWIERZĄT I LUDZI"

Poruszamy kubki smakowe i ważne tematy. Kuchnia społeczna to przestrzeń, w
której jesz i rozmawiasz. Nie stronimy od ważnych i trudnych tematów społeczno-politycznych. Nie zapominamy o tematach lżejszych, równie istotnych.
 
I Poruszamy żołądki: Zaczynamy od jedzenia, przynosisz potrawę*/płacisz 15
zł – i jesz, smakujesz, próbujesz do woli. Ilość i jakość potraw zależy od
wszystkich uczestników!
 
II Poruszamy myśli: Z pełnymi brzuchami dotykamy tematów, które nas
dotykają, pokazujemy alternatywy, drażnimy, przełamujemy tabu.
 
 W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kluboksięgarni GŁOŚNA
 
 Wstęp: 15 zł lub wegańskie jedzenie. Napoje, w tym opcje z mlekiem sojowym,
do kupienia przy barze. Weź ze sobą talerz i sztućce – im mniej plastiku tym lepiej!


02.12.12., 18:00
SPOTKANIE Z BEATĄ BORYS KOŚĆ: „CIĘŻAR ODPOWIEDZIALNOŚCI. CZYLI O MEDIACH, KAMPANIACH SPOŁECZNYCH I KONSEKWENCJACH OBRAZÓW PRZEMOCY"

W ramach "16 dni przeciwdziałania przeciw przemocy" Stowarzyszenie Kobiet Konsola zaprasza spotkanie z autorką portretów mężczyzn pozujących jako sprawcy przemocy prezentowanych w ramach wystawy "Wybór" – Beatą Borys Kość.

W odniesieniu do swoich prac fotografka opowie o sposobach ilustrowania przemocy domowej w kampaniach społecznych, medialnym przekazie, sile obrazu a przede wszystkim o konsekwencjach skupiania się na wizerunkach ofiar a nie sprawców przemocy.

Info o fotografce:

Beata Borys Kość:
Rocznik 1976. Urodzona we Wrocławiu, ukończyła fotografię na University of Westmister w Londynie. Zajmuje się fotografią zaangażowaną we współczesne problemy społeczne. Prezentowała swoje prace ma wystawach między innymi w Londynie, Dublinie, Wrocławiu i Warszawie.
W 2011 roku brała udział jako prelegentka w konferencji "Lesbian lives", poświęconej perspektywie queer w sztuce, organizowanej co roku przez Uniwersytet Dubliński.
Pracuje zawodowo i społecznie, z osobami bezdomnymi i ofiarami przemocy domowej, w Anglii.

03.12.12., 17:00
REGAŁ FEMINISTYCZNY # 2 „PARADOKS MACHO"

Dyskusja wokół książki „Paradoks macho. Dlaczego niektórzy mężczyźni nienawidzą kobiet i co wszyscy mężczyźni mogą z tym zrobić" Jacksona Katza.

W spotkaniu udział wezmą:
Joanna Piotrowska – prezeska Fundacji Feminoteka. Ekspertka i trenerka równościowa, antydyskryminacyjna i antyprzemocowa.

Marta Mazurek – feministka, amerykanistka, wykładowczyni UAM oraz członkini Rady Naukowej Interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości UAM.

Izabela Kowalczyk – prof. nadzw. dr hab, historyczka sztuki, kulturoznawczyni i wykładowczyni w WSNHiD. Autorka książek i licznych artykułów. Redaktorka „Artmix (sztuka-feminizm-kultura wizualna).

Spotkanie poprowadzi:
Maciej Duda – doktor nauk humanistycznych, redaktor, krytyk literacki, członek Pracowni Krytyki Feministycznej UAM.

Dyskusja stanowi część cyklu wydarzeń w ramach „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Wobec Kobiet" w Poznaniu. Więcej na: www.konsola.org.pl lub www.facebook.com/konsola

03.12.12., 19:00
PONIEDZIAŁKOWY TEATR TELEWIZJI: "KURACJA", REŻ. W. SMARZOWSKI

Spektakl Teatru Telewizji w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego i według powieści Jacka Głębskiego o tym samym tytule. Sztuka opowiada o losach młodego naukowca, który pada ofiarą wymyślonego przez siebie eksperymentu. Andrzej Majer, pełen zapału lekarz psychiatra, postanawia zgłosić się na trzy miesiące do szpitala psychiatrycznego jako pacjent, aby gruntownie poznać tajniki swego zawodu (i oczywiście lepiej zrozumieć swoich podopiecznych).
Historia rozwija się bardzo interesująco…

Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".

04.12.12., 19:00
BAŚNIE POLSKIE W WYKONANIU SZYMONA GÓRALCZYKA

Baśnie polskie, legendy i podania towarzyszą nam od dzieciństwa. Są dla nas o tyle bliższe, że często dotyczą miejsc, czy przedmiotów które mieliśmy okazję widzieć na własne oczy, a przynajmniej o nich słyszeć. Zazwyczaj jednak znamy kilka baśni jak ta o bazyliszku, czy smoku wawelskim albo którąś z baśni dotyczącą naszego regionu…. a pozostałe? Jest ich bardzo wiele i aż szkoda ich nie znać!

Bajarzem mógł być staruszek ze wsi, mógł być szlachcic gawędziarz, mogła być prosta kobieta, która znała się na zielarstwie i szanowała przyrodę. Każde z nich opowiadało różne baśnie, zarówno co do treści, jak i sposobu opowiadania. Przekonaj się jak mogło to wyglądać i przyjdź na spotkanie z baśniami polskimi 🙂

dowiedz się skąd wziął się bursztyn,
dlaczego górale są takimi twardymi ludźmi,
co zrobił pewien król w poznańskiej katedrze,
a także jaką siłę ma "licho" kiedy nie śpi….

( jeżeli ktoś jest chętny opowiedzieć jakąś historię, baśń podczas tego wieczoru – uprzejmie prosimy o kontakt na maila s.goralczyk@luxsfera.org.pl)

Zapraszamy!

wstęp: 5 zł

05.12.12., 17:00
GOTOWISKO – O ŚNIADANIACH. NASZYCH CODZIENNYCH I W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH ŚWIATA.

Tak, tak, bo śniadanie to najważniejszy ze wszystkich posiłków, dostarcza nam energii na cały długi dzień. Wydaje się, że Hiszpanie i Francuzi nic sobie z tego nie robią. Za to Brytyjczycy wzięli to sobie do serca aż za bardzo. A Wy, jak podchodzicie do kwestii śniadań?

Zapraszamy na drugie spotkanie dyskusyjnego klubu kulinarnego GOTOWISKO, tym razem poświęconego śniadaniom. Porozmawiamy o pomysłach na ciekawy pierwszy posiłek dnia, i tym, co my jemy, a co się jada na śniadanie w innych częściach świata.

Zachęcamy Was to podsyłania nam zdjęć Waszych śniadań, skompilujemy je ładnie i stworzymy inspirację dla innych (GOTOWISKO to przecież wymiana doświadczeń :).

Jeśli macie ochotę uczestniczyć również w przygotowaniu GOTOWISKA poprzez opowiedzenie o śniadaniach w innych państwach (maks. 5 min. prezentacji foto), to zapraszamy serdecznie. Wystarczy wysłać maila ze swoim imieniem i nazwiskiem, tel. kontaktowym oraz krajem, który chcecie przedstawić.

Zdjęcia oraz zgłoszenia podsyłajcie na adres: gotowisko@gmail.com

Wstęp wolny!

05.12.12., 20:00
DEBIUTY MUZYCZNE # 5

Co drugą środę miesiąca gościmy u nas muzyków eksperymentalnych/alternatywnych, młode talenty, próbujące zaistnieć na scenie muzycznej. Dajemy im szansę zaprezentowania się, przełamania pierwszej tremy i zaskoczenia publiczności nowym brzmieniem instrumentu, barwą głosu, charyzmą, Występowali już: LUK, Milu.milpop, Paweł Krupski i Jakub Królikowski, Kartony, teraz czas na…niespodziankę!

Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".


06.12.12., 10:00-15:00
SPOTKANIE Z MŁODYMI FILMOWCAMI PODCZAS FESTIWALU ALE KINO!

Zapraszamy na forum „Alternatywna edukacja filmowa".
Jest to wydarzenie towarzyszące 30. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Młodego Widza Ale Kino!
Szczegóły na stronie: www.alekino.com
Pytania: akrajewska@csdpoznan.pl

06.12.12., 18.00
BEZ SZANS NA LITERACKIEGO NOBLA: SPOTKANIE Z ROBERTEM SUDÓŁEM

Robert Sudół – tłumacz książek m.in. Pynchona, Bukowskiego, Millera, McCarthy′ego, Zappy.

Notka własna:
„Mikolaj jest łysy i tłumaczy literaturę anglojęzyczną. Tłumaczy wybitnie, czego dowodem niech będzie nagrodzony przekład „Krwawego południka" Cormaca McCarthy′ego. Do tego ma na imię Robert i faktycznie lubi rozdawać prezenty. Jego darem dla nas będzie autorski soundtrack do „Tęczy Grawitacji" Thomasa Pynchona (!!), ale zanim oddamy się dźwiękowej nieważkości, spróbujemy rozważyć z tłumaczem poziom nieprawdopodobieństwa przyznania Nobla autorowi „49 idzie pod młotek" i innym. Poznamy też szczegóły podróży literatury pomiędzy językami i przyjrzymy się językowi w kontekście środka transportu."

Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".

 

07.12.12.- 09.12.12.,
WIELKOPOLSKIE REWOLUCJE. PREZENTACJE EFEKTÓW DZIAŁAŃ TERENOWYCH W POZNANIU.

7 grudnia, 17:00
Kwestia romska. Projekt z większością / prezentacja projektu Joanny Warszy z udziałem romskiej wirtuozki Sary Czureji, Marka Millera, prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Romów oraz Piotra Marciniaka, architekta badającego architekturę romską

8 grudnia, 16:00
Pokaz filmu dokumentalnego i wykład performatywny z udziałem wielkopolskich muzykantów / koncepcja, scenariusz filmu oraz wykład: Antoni Beksiak, reżyseria filmu: Klaudiusz Chrostowski

9 grudnia, 19:30
Awangarda w gminie / dyskusja z udziałem Bartka Frąckowiaka, Agaty Grendy, Agaty Siwiak i Joanny Warszy / prowadzenie Roman Pawłowski

Więcej informacji: http://wielkopolska-rewolucje.pl/dla-mediow/

07.12.12. – 09.12.12.
XVI FESTIWAL TEATRALNY MASKI – GŁOŚNA KLUBEM FESTIWALOWYM!

Wieczorami zapraszamy do Głośnej – Klubu Festiwalowego!
Dla uczestników festiwalu, po okazaniu biletu zniżki w barze.

Więcej info: http://www.teatrbiuropodrozy.pl/festiwal-maski.html

08.12.12. – 09.12.12., 11:00-13:00
WARSZTATY: ZIEMIA DZIECI – GŁOŚNE PODRÓŻOWANIE NA DYWANIE: AUSTRALIA

Sobota, 8 grudnia, godz. 11.00 – 13.00:
Zapraszamy dzieci w wieku 3 – 6 lat w podróż do Australii

Na zielonym dywanie polecimy z Markiem Straszakiem do Australii, gdzie spotkamy się ze śpiochem koalą, walecznym kangurem i bajkowym diabłem tasmańskim. Powędrujemy na górę Urulu i spotkamy tam Aborygenów, którzy jej strzegą. Nie zabraknie też opowieści: Zabderfilio – stwór niezwykły, do niczego niepodobny, przedstawi nam na swój sposób, czym jest różnorodność kulturowa, jaka jest pożyteczna i jak się nią cieszyć.

Niedziela, 9 grudnia, godz. 11.00 – 13.00
Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat oraz dzieci z niepełnosprawnością (lekką lub umiarkowaną) w wieku 5-18 lat na spotkanie w Australii i Nowej Zelandii

Tego dnia czeka nas wędrówka stworzaków-cudaków z Pitjantjatjarą po czasach snu. Zobaczymy, gdzie leżą odległe wyspy Oceanii, Nowej Zelandii i Australia. Na tej ostatniej zatrzymamy się dłużej. Spotkamy się z torbaczami: koalą, kangurem i diabłem tasmańskim oraz z zagadką genetyki – stekowcami, czyli ssako-gadami: dziobakiem i kolczatką. A potem przeniesiemy się w czasy snu. Pitjantjatjara
– „zajęczy kangur" poprowadzi nas po magicznych ścieżkach totemizmu Aborygenów i, przedstawiając nam po drodze czuringi, doprowadzi do Urulu – miejsca świętego. Nie zabraknie też
opowieści. Zabderfilio – stwór niezwykły, do niczego niepodobny, przedstawi nam na swój sposób, czym jest różnorodność kulturowa. A stworzaki-cudaki o imionach równie niezwykłych jak Zabderfilio powstaną z kartonów i z wyobraźni.

Zapisy: glosnadzieci@gmail.com
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania"

 

09.12.12., 17:00
DRAMART. PERFORMATYWNE CZYTANIA DRAMATÓW: CZYTANIE DRAMATU „HAMLETMASZYNA" H. MULLERA, REŻ MARIA KWIECIEŃ

Projekt „DramArt" to kilkuetapowy projekt performatywny; zakłada organizację cyklu interdyscyplinarnych spotkań dotyczących wybranych zagadnień związanych ze współczesną dramaturgią; warsztatów dramaturgicznych oraz performatywnego czytania tekstów dramatycznych uznanych autorów światowych. Teksty zostaną pogrupowane w bloki tematyczne. Każdemu tekstowi przyporządkowany zostanie reżyser i odpowiednia grupa aktorów a dramaty będą pretekstem do spotkań teoretyczno-artystycznych, w ramach których zapraszani będą goście ze świata sztuki i nauki. Czytania będą odbywały się w Kluboksięgarni Głośna oraz na Scenie Roboczej Teatru Strefa Ciszy.

09.12, 17:00 zapraszamy na czytanie kontrowersyjnego dramatu „Hamletmaszyna H.Mullera, który zostanie wyreżyserowany przez Marię Kwiecień. Zapraszamy do bycia moderatorem czytania!!!
Dyskusję poprowadzi Piotr Dobrowolski.
Zapisy i szczególowe informacje: mjagniewska@gmail.com

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.


10.12.12., 17:00
SPOTKANIE Z MARZENA SOWĄ: KOMIKS! CENTRALNIE

Nowy komiks Marzeny Sowy (Marzi), wspaniale zilustrowany przez Sandrine Revel, to opowieść o dorastaniu w czasach, gdy „ciemności kryły ziemię". Autorki w świetnym stylu połączyły intymne z uniwersalnym. Ten album to nie tyle lekcja historii, ile propozycja mądrego dialogu z Mnemosyne, opiekunką pamięci.

Dzieci i ludzie to opowieść zarysowana między dwoma pocałunkami, których nigdy nie było.
Właśnie próby bliskości rozpraszają na moment mroki stalinowskiej nocy spowijającej Polskę lat 50. XX wieku, by odsłonić przeplatające się ze sobą historie dzieci i dorosłych uwikłanych w srogą rzeczywistość reżimu. W losach Wiktora, Agaty i ich klasowych przyjaciół, w postawach pisarza Górskiego, dyrektora szkoły i nauczycielki Marii – przegląda się codzienność „świata w przebudowie", którego mieszkańcom odebrano możliwość jednoznacznego rozumienia takich wartości, jak wolność i prawda. Z rozłamu między porządkiem życia oficjalnego, fasadowego, i życia prywatnego, utajonego, ale ocalającego autentyzm myśli i słów – wyłania się teatrum komunistycznej rzeczywistości, siermiężnej i skomplikowanej. W takim świecie dziecięca niewinność z największego skarbu może przeistoczyć się w towar albo zakładnika systemu. Łatwo o rozstrojenie moralnego kompasu tam, gdzie władza walutą obiegową czyni strach, a słowo „towarzysz" nie opisuje żadnego stopnia zażyłości, gdzie przybiera się maski i przymierza polityczne uniformy oraz gra się w przeinaczenia i kataloguje kłamstwa. W tych warunkach głos sprzeciwu wyartykułowany przez ojca Wiktora oznacza podjęcie walki z najgorszą z chorób – paraliżem sumienia.

Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".

10.12.12., 19:00
PONIEDZIAŁKOWY TEATR TELEWIZJI: "MOSKWA PIETUSZKI", REŻ. ZYGMUNT DUCZYŃSKI

Legendarny spektakl szczecińskiego Teatru Kana. „Moskwa – Pietuszki", monodram na podstawie poematu rosyjskiego pisarza Wieniedikta Jerofiejewa, należy do najważniejszych przedstawień w reżyserskiej karierze Zygmunta Duczyńskiego. Premiera miała miejsce w 1989 w Szczecinie. Spektakl po polsku i angielsku pokazywany był na czołowych polskich scenach, jak również w Londynie, Edynburgu, Amsterdamie, Berlinie, Moskwie, Los Angeles, San Diego, Orange Country i San Francisco, spotykając się żywiołowym odbiorem i pełnymi zachwytu recenzjami krytyków.
Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".

11.12.12., 18.00
SPOTKANIE: LE CORBUSIER I INNI – KSIĄŻKI CENTRUM ARCHITEKTURY Z PIERWSZEJ RĘKI

Papież architektury przysyła do nas swoich kapłanów z fundacji Centrum Architektury: Grzegorza Piątka, Agnieszkę Rasmus-Zgorzelską, Aleksandrę Stępnikowską i Jarosława Trybusia.  Zaprezentują nam najważniejsze publikacje ostatnich miesięcy: W stronę architektury samego Le Corbusiera, SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy oraz Ornament to zbrodnia prekursora modernizmu Adolfa Loosa. Ponadto dr hab. Ryszard Nadolny z Politechniki Poznańskiej, w swoim krótkim wykładzie naprowadzi nas na ślady Le Corbusiera w urbanistyce Poznania.
Będzie to także okazja do nabycia wspomnianych książek w wyjątkowych cenach.

Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".

 

12.12.12., 19:00
WYSTAWA PLAKATU POLITYCZNEGO „WSPOMNIENIE Z LAT 80-DZIESIĄTYCH": PIOTR ŁUKASZEWSKI

Wystawione prace są reakcją autora na świat lat osiemdziesiątych ,świat siermiężny, trochę zakłamany, z piętnem stanu wojennego. Dzisiaj dla wielu postrzegany jako czas wolności i swobody wypowiedzi, pozbawionej marketingowej presji.
Piotr Łukaszewski ur. w 1960 roku we Wrześni. Studia w PWSSP w Poznaniu, dyplom w pracowni plakatu prof. W. Świerzego w 1988 roku.

Zrealizował wystawy indywidualne plakatu w Galerie la Traverse w Saint Etienne (1986) i Brukseli (1987). Uzyskał II nagrodę w konkursie na plakat „Symbole życia społecznego" w 1989 r.

Wystawiał swoje prace w BWA Poznań (1990) , w galerii Apollo (1994) i galerii Oko ( Oława 1994).
W 2003 roku zaprojektował platformy na Wielką Paradę Lokacyjną w Poznaniu. Aktualnie zajmuje się malarstwem, grafiką reklamową i edukacją.

14.12.12., 19:00
TANGO PRZY WINKU.

Tango jest tańcem rodem z Buenos Aires. Powstało w XIX wieku i rozwija się do dziś. Tango tańczą wszyscy, bez względu na wiek, wykształcenie i pochodzenie. Różni ludzie połączeni jedną pasją. W Poznaniu tańczą też. Dlatego będzie tango w Głośnej. Na luzie i bez krawata. Lekko undergroundowe, bo takie właśnie jest. Możesz przyjść, popatrzeć, zatańczyć, wypić wino (z Argentyny naturalnie), znów popatrzeć, znów zatańczyć. Będzie normalnie.

Wstęp wolny.

15.12.12., 15:00
AUTORSKI FILM PEŁNOMETRAŻOWY "A JEŚLI TO PRAWDA…"

Pełnometrażowy film fabularny zrealizowany z okazji 10-lecia teatru "Gang Marcina" działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Stanowi jakby zwieńczenie wielu lat pracy nad spektaklami dotykającymi poważnych i problematycznych stron ludzkiego życia, jakie grupa realizowała. Można rzec jest kropką nad rysowanym od tych wszystkich lat "i", a to z tego powodu, że dziesiąty rok działalności jest ostatnim. Doświadczenia aktorów amatorów zostały tym razem wypróbowane w produkcji filmowej, z dala od sceny, świateł teatralnych i występów na żywo. Film przedstawia trzy historie toczące się równolegle w czasie. Bezdomny, który stracił rodzinę w tragicznych okolicznościach; Samotny, dziwaczny człowiek, zakochany w swojej sąsiadce i wyszydzany w pracy; Mężczyzna rozdarty z powodu śmiertelnej choroby swojej żony i buntu adoptowanej córki. Każda z historii to przedstawienie bardzo poważnych problemów, z którymi spotykamy się często w naszym życiu jednak nie zatrzymujemy się i nie pochylamy nad nimi.

Wstęp wolny.

13.12.12., 18.00
SPOTKANIE Z ADAMEM MAZUREM: DECYDUJĄCY MOMENT. NOWE ZJAWISKA W FOTOGRAFII POLSKIEJ PO 2000 ROKU

Naszym gościem będzie Adam Mazur, kurator CSW Zamek Ujazdowski, autor pierwszej publikacji prezentującej ostatnią dekadę polskiej fotografii pt. Decydujący moment. Mazur prezentuje w niej sylwetki i prace najważniejszych twórców, porządkuje i interpretuje najważniejsze zjawiska. To książka dla wszystkich, których fascynuje bogactwo współczesnej fotografii i pozycja obowiązkowa zarówno dla kolekcjonerów, jak i osób rozpoczynających swoją drogę przez fascynującą krainę tej dziedziny sztuki. Śmiało można stwierdzić, że to najważniejsza obecnie książka na tej półce, a tego dnia będziecie mogli ją nabyć w bardziej osiągalnej cenie.

Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania"

16.12.12., 17:00-19:00
NASŁUCH AKTYWNY/PASYWNY #13 : GOŚCINNIE RAFAŁ KOŁACKI

Szczegółowe informacje już wkrótce: www.glosna.pl

16.12.12, 20:00
TREKKINGIEM PRZEZ KONTYNENTY – SPOTKANIA Z POZNAŃSKIMI TREKKERAMI.

Po raz pierwszy w Głośnej odbędzie się spotkanie z poznańskimi trekkerami. Pojawią się takie tematy jak: kultowe szlaki trekkingowe na 6 kontynentach; najpiękniejsze trekkingi w Himalajach i Andach; wielki szlak trekkingowy wzdłuż rosyjskiego Transsibu; "gorąca" relacja z wyprawy na Filipiny; trekking kulturowy i podglądanie egzotycznych kultur; ABC trekkingu:logistyka, przygotowanie fizyczne a także zdrowie przysmaki egzotycznych kuchni!
Wstęp wolny.


17.12.12., 19:00
PONIEDZIAŁKOWY TEATR TELEWIZJI: "BZIK TROPIKALNY", REŻ. GRZEGORZ Jarzyna

Legendarny spektakl Grzegorza Jarzyny z 1997 roku. Datę premiery Bzika Tropikalnego do dziś uważa się za cezurę w najnowszych dziejach polskiego teatru. Spektakl okrzyknięto wydarzeniem, jednym z najgłośniejszych debiutów teatralnych i najciekawszą inscenizacją Witkacego w Polsce od wielu sezonów. Grzegorz Jarzyna wyreżyserował Bzika pod pseudonimem Grzegorz Horst D′Albertis.

Premiera odbyła się 18 stycznia 1997 w Teatrze Rozmaitości (dziś TR Warszawa). Po ośmiu sezonach, 21 grudnia 2005 odbył się ostatni spektakl Bzika Tropikalnego.

Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".

18.12.12., 19:00
SPOTKANIA PODRÓŻNICZE: "Killer na Tajwanie"

O tym, że – wbrew pozorom – TAJwan ma tyle wspólnego z TAJlandią, co politologia z politechniką, a kuchnia tajwańska to nie to samo, co znane i lubiane „chińskie żarcie" oraz dlaczego nauka chińskiego przychodzi łatwiej Polakom niż Francuzom (nie, odpowiedź wcale nie jest oczywista!) opowie Katarzyna Osiadło absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, która spędziła semestr na National Taipei University, czyli na "Erasmusie", w wydaniu nie europejskim.

Wstęp wolny.

19.12.12., 20:00
DEBIUTY MUZYCZNE #6: TOPOTOCO

W ramach ostatnich debiutów muzycznych w 2012 roku wystąpi grupa Topotoco, w składzie Steven Bauwens, Mateusz Rypiński i Patrycjusz Nowaczyk
O tym co robią piszą dość lakonicznie, ale odważnie:
„Inspiracje są. Muzyka przygotowywana na teraz i ten jeden raz. Ostro i
łagodnie. Oby obyło się bez kompromisów. Ma być prosto."

Wstęp wolny.
Projekt dofinansowany w ramach programu „Centrum Warte Poznania".

20.12.12., 19:00,
AFTER PLANETE + DOC: "AMBASADOR", REŻ. MADS BRUEGGER

Raz w miesiącu zapraszamy na cykliczne pokazy największych hitów festiwalu PLANETE + Doc Film Brueggera, duńskiego filmowca i satyryka, stawia pytania o granice dopuszczalnej prowokacji filmowej, o etykę dziennikarską, ale także – co niezwykle cenne – przybliża widzowi aktualną sytuację w Afryce, bez lukru i politycznej poprawności.
Po filmie zapraszamy na dyskusję.

Wstęp 5zł.


Bądźcie na bieżąco: www.glosna.pl

 

154 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent