rysuj

Z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci.

Grupy zorganizowane proszone są o ustalanie innych terminów.

Dział Oświatowy Muzeum Narodowego we Wrocławiu,
plac Powstańców Warszawy 5,
Tel.: 71 372 51 48, od 9.00 do 15.00

Lipiec

6 lipca
Kamień i metal – o zmaganiach rzeźbiarskich
Dzieci obejrzą przykłady rzeźby marmurowej i kamiennej z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dowiedzą się, jakie są różnice między pracą kamieniarza a techniką odlewania rzeźb. Zabawa zakończy się wspólnym lepieniem kompozycji przestrzennych w masie solnej.

8 lipca
Dekoracyjne portrety Gustawa Klimta
Pokazane na slajdach obrazy Gustawa Klimta, wybitnego przedstawiciela wiedeńskiej secesji, staną się inspiracją dla wykonywanych w technice kolażu dziecięcych portretów.

13 lipca
Skąd się wzięły przesądy? (Jadwiga Jasińska-Sadura)
Uczestnicy zajęć dowiedzą się, co oznaczają słowa: przesąd, zabobon i gusła. Prowadząca opowie o dawnych przesądach oraz o tych, które przetrwały do naszych czasów. Zastanowi się wspólnie z dziećmi, dlaczego,również dziś, boimy się czarnego kota i liczby 13 oraz wierzymy w magiczne działanie czterolistnej koniczyny. Zwieńczeniem tego spotkania z pogranicza historii kultury i obyczaju będzie praca plastyczna ilustrująca wybrany zabobon.

15 lipca
Wielka wyprawa do Japonii (Sławomir Ortyl)
Dzieci ocenią piękno japońskich wyrobów z metalu, trafią na plantację ryżu, weźmą udział w ceremonii picia herbaty i wykaligrafują pędzelkiem nazwę Kraju Kwitnącej Wiśni. Dziewczęta zrobią lalkę i dowiedzą się, dlaczego po japońskim święcie dzieci należy ją schować. Chłopcy zaś wykonają proporce z kolorowymi karpiami, a dlaczego z karpiami – dowiedzą się na miejscu.

20 lipca
Podróż do kraju kwitnących tulipanów, (Grzegorz Wojturski)
Uczestnicy zabawy ruszą tropem Holandii po galeriach muzealnych.
Zobaczą portrety i obrazy religijne namalowane przez artystów niderlandzkich.
Poszukają „kwitnących tulipanów" w martwych naturach. Na koniec spróbują stworzyć kafelek z plasteliny inspirowany holenderskimi wyrobami fajansowymi.

22 lipca
Tropem greckich bogów, bogiń i herosów (Grzegorz Wojturski).
Zabawa w formie podchodów Rozpocznie się w parku Słowackiego, gdzie jest posąg Ateny, potem będzie się rozgrywać na muzealnych korytarzach I i II piętra, gdzie są rzeźby z przedstawieniami bogów i bogiń. Całość zakończy się w galerii sztuki współczesnej. W oparciu o zabytki eksponowane na wystawach stałych wrocławskiego Muzeum prowadzący opowie o Atenie, Prozerpinie, Orfeuszu, Plutonie, Ganimedesie – bohaterach mitologii greckiej i rzymskiej. Poznane motywy antyczne staną się pretekstem do wykonania z papier mache herosa dziecięcej wyobraźni.

27 lipca
Co to jest nautilus?
Dzieci dowiedzą się, jak wyglądały cenne puchary z muszli a także poznają inne gromadzone w skarbcach wytwory natury, jak np. strusie jaja czy koralowce. Podczas zabawy plastycznej wykonają nautilus z masy solnej.

29 lipca
Poszukiwacze muzealnych tajemnic
Dzieci i ich opiekunowie otrzymają zadania „detektywistyczne" polegające na odszukaniu i poznaniu sekretów wybranych zabytków.

Sierpień

3 sierpnia
Z piękną książką przez stulecia

5 sierpnia
Przygoda z ceramiką

10 sierpnia
Złota Japonia

12 sierpnia
Kimona japońskie

17 sierpnia
Wyobraźnia, pomysł i matematyka w dziełach Zdzisława Jurkiewicza

19 sierpnia
Malarskie opowieści o mieście

24 sierpnia
Obyczaje rycerskie

26 sierpnia
Świat przyrody w ogrodzie sztuki

711 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu  Jedno z najważniejszych i najzasobniejszych polskich muzeów. W zbiorach, które obej- mują ponad 200 tysięcy obiektów, znajdują się zabytki z prawie wszystkich dziedzin sztuki, poczynając od szkła antycznego, przez średniowieczną rzeźbę kamienną, …

Adres:
pl. Powstańców Warszawy 5
50-153 Wrocław


Kontakt:

71 372 51 50
sekretariat@mnwr.pl
https://mnwr.pl