„Doktorzy Clowni” zamienili opolski Plac Wolności w magiczną Krainę lalek, cyrku i zabawy. Na gości czekały pokazy iluzji, żonglerki i sztuk cyrkowych, utrzymane w stylistyce cyrku i teatru lalek występy artystyczne przedstawicieli Fundacji, szczudlarzy i zaproszonych artystów. Były warsztaty twórcze i kuglarskie, oryginalne instalacje i stoiska animacyjne, sensoryczne i edukacyjne, wspólne tańce i zabawy oraz spotkania z setką wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” – specjalistów od „Terapii śmiechem” z Fundacji „Dr Clown”.
– To dla nas w Fundacji „Dr Clown” wielka radość, za pośrednictwem Festiwalu Uśmiechu zanieść naszym gościom, najmłodszym i rodzinom, ten sam uśmiech, który na co dzień zanosimy do chorych dzieci w całej Polsce. Uśmiech leczy i zbliża ludzi, ma prawdziwie magiczną moc – wspólnie to pokazaliśmy – mówi Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown”.
Goście festiwalu mogli w ten dzień na własnej skórze doświadczyć śmiechoterapii, którą na co dzień wolontariusze Fundacji „Dr Clown” zanoszą do szpitali w 80 polskich miastach. Za pomocą fantazyjnych strojów i akcesoriów, oryginalnych animacji i zabaw oraz wspierających rozmów „Doktorzy Clowni” niosą uśmiech i atmosferę magii, wspierając proces zdrowienia i pomagając podopiecznym zapomnieć o bólu, lęku, troskach i chorobie.
– „Doktorzy Clowni” przyjechali z całej Polski, żeby dzielić się uśmiechem i pokazać ludziom, kim jesteśmy – niesamowitą liczbą niezwykłych ludzi, którzy na co dzień robią niezwykłe rzeczy. Zachęcamy do włączania się w dzielenie się dobrem, bo z doświadczenia wiemy, że ofiarowane dobro wraca podwójnie – dodaje Marta Szewerda-Koszyk, pełnomocniczka Fundacji „Dr Clown” w Opolu.
Współorganizatorem „Festiwalu Uśmiechu. Krainy lalek, cyrku i zabawy” było Miasto Opole i Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu.
https://www.youtube.com/watch?v=pGKgatT3zIc&t=4s
Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 60 000 osób w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.
Więcej: www.drclown.pl, www.pomagam.drclown.pl