Telewizyjne i radiowe rymowanki
UD

Telewizyjne i radiowe rymowanki

📅 sobota 28.03.2015 do sobota 18.04.2015

Telewizyjne i radiowe rymowanki" wydawnictwa FORTIMA to edukacyjne wiersze z cyklu „Dzieci pytają i poznają", w których dwójka wesołych przewodników, Ola i Olek, oprowadza po świecie kultury i sztuki. Tym razem Ola i Olek w przystępny i zabawny sposób wyjaśniają znaczenie zawodów i pojęć związanych z mediami, a konkretnie: z telewizją i radiem.

KSIĄŻKI SĄ DO NABYCIE W KSIĘGARNIACH INTERNETOWYCH!

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-11 lat. Zapewne jednak i dorośli – rodzice, babcie i dziadkowie – dowiedzą się z niej:

♦ kim są: redaktor, wydawca, realizator, kamerzysta, reporter; 
 kto pracuje w studiu, a kto w reżyserce; 
 gdzie "śpią" filmy i programy; 
 co robi lektor; gdzie nagrywa teksty do filmów i programów;
 czy głos w radiu jest ważny? 

Rymowanki z serii „Dzieci pytają i poznają" mają charakter aktywizujący, są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Motywują do samodzielnego czytania. Ponieważ łatwo wpadają w ucho, młodzi Czytelnicy szybko je zapamiętują. Duża, czytelna czcionka i zabawne postacie rozbrykanych przewodników sprawiają, że dzieci lubią wracać do tej lektury i inspirować się nią podczas wymyślanych przez siebie zabaw.

"Telewizyjne i radiowe rymowanki" mają wiele walorów poznawczych. Jest to dobra propozycja dla rodziców, którym zależy na rozwoju własnego dziecka, a także doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli szkół podstawowych i pracowników Domów Kultury, prowadzących warsztaty artystyczne. 

„Telewizyjne i radiowe rymowanki" to poręczny przewodnik dla wszystkich, którzy mają w planach wycieczkę do Telewizji Polskiej, na słynnej ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Może to też być piękny, elegancki prezent z okazji świąt, imienin oraz zakończenia roku szkolnego.

Rymowanki powstały dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS.

W serii:  „Dzieci pytają i poznają", która przybliża świat sztuki i kultury ukazały się dotychczas:
cz. 1 – Filmowe rymowanki
cz. 2 – Operowe i baletowe rymowanki

 

Patronat medialny nad rymowankami objęły: TVP ABC, Radio Bajka i portal internetowy: miastodzieci.pl.

 

Krótka informacja o autorce:

Grażyna Adamowicz-Grzyb – filmoznawca, wykładowca, tłumacz audiowizualny, audiodeskryptorka, autorka wierszy dla dzieci, stypendystka ZAIKS-u; redaktor telewizyjny z ponad 20-letnim stażem. Pracowała w TVP w Redakcjach: Repertuaru Filmowego, Rozrywki oraz w kanale tematycznym TVP Kultura. Dzisiaj nadal współpracuje z Telewizją Polską. Autorka i wydawca edukacyjnych publikacji o tematyce filmowej i artystycznej: „Audiodeskrypcja. Pierwsze kroki…", Jak promowano film Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana", Tłumaczenia filmowe w praktyce", Operowe i baletowe rymowanki", „Filmowe rymowanki", „Jak redagować napisy do filmów. ABC tłumacza filmowego". Członek zwyczajny Stowarzyszenia ZAIKS (Sekcja Autorów Wersji Językowych do Filmów oraz Sekcja Autorów Dzieł Literackich) i Stowarzyszenia Tłumaczy Audiowizualnych STAW. 

Więcej informacji:

http://www.fortima.pl/telewizyjne-i-radiowe-rymowanki.html

 

495 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent