Teatr Praska 52 – Repertuar

Teatr Praska 52, ul. Praska 52 mapa

piątek 24.06.2022 do niedziela 26.06.2022

komedianty

Zapraszamy do Teatru Praska 52!

Repertuar czerwiec 2022

9 czerwca (czwartek) godz. 19.00
NAPIS
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

11 czerwca (sobota) godz. 19.00
NOC TEATRÓW 2022
ŁAWECZKA
Rezerwacje: biuro@teatrpraska52.pl

12 czerwca (niedziela) godz. 16.00
GINO i SUZI. KUCHARZE
Bilety: 20 PLN

17 czerwca (piątek) godz. 19.00
EMIGRANCI
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

18 czerwca (sobota) godz. 19.00
KOSZTOWNY ROMANS
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

19 czerwca (niedziela) godz. 19.00
NAPIS
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

23 czerwca (czwartek) godz. 19.00
STRATEGIE MAŁŻEŃSKIE
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

24 czerwca (piątek) godz. 19.00
BIAŁOGŁOWY w PLUDRACH
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

25 czerwca (sobota) godz. 19.00
BIAŁOGŁOWY w PLUDRACH
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

26 czerwca (niedziela) godz. 16.00
PERYPETIE ARLEKINA
Bilety: 20 PLN

* Dla posiadaczy kart lojalnościowych Centrum Kultury Podgórza – „Podgórze w Kulturze” lub „Karta Seniora”, bilety na wszystkie spektakle w cenach: 40 PLN, 20 PLN

TEATR PRASKA 52 zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru.

TEATR PRASKA 52
REPERTUAR CZERWCOWY 2022
W SZCZEGÓŁACH:

I. Gerald Sibleyras
NAPIS
Komedia francuska
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:

Krakowska Scena Klasyczna ma zaszczyt przedstawić Państwu „Napis” Gerarda Sybleyrasa. Czy wszyscy już przywykliśmy do napisów na murach, ścianach, do piktogramów? Sympatyczne serca przebite strzałą, inicjały z WM niech sobie będą… A szubienice z dyndającymi symbolami… Malowane obelgi białą, czerwoną albo czarną farbą, sprayem, wydrapywane nożem na drzwiach oblewanych farbą.
Niesione na transparentach, skandowane rytmicznie! Napisy chamskie, wulgarne, nienawistne, piętnujące, skierowane do …. INNYCH??? Nawet zamazywane wstydliwie wyzierają spod warstw starej farby. Zobaczmy jak jest gdzie indziej. Zabierzemy Państwa do Paryża!
Ale już nie z czasów Moliera, to współczesna stolica mody, tolerancji, poprawności politycznej !!! Czy aby na pewno?
Wprowadzający się lokatorzy do NASZEJ kamienicy wzbudzają sympatyczną ciekawość, ale i bywają wzięci na języki, jako NOWI.
Paryżanie odmienieni pokłosiem Wielkiej Rewolucji, obywatele świata, kroczący w awangardzie postępu i multi-kulti, pouczający ustami swoich polityków inne narody, czy ONI zdadzą egzamin w mikro skali, w sytuacji 1:1 ? I co z tego wyniknie dla NAS ? Sprawdźmy zatem czego się spodziewać od pokolenia Tych, których przodków MY uczyliśmy jeść widelcami. Zapraszamy na szaro-burą francuską komedię z
gwarantowaną dawką czarnego humoru !
Autor: Gerald Sibleyras
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski
Występuje: Krakowska Scena Klasyczna
Obsada: Aneta Gierat, Sylwia Chludzińska, Juliana Klimenko, Jakub Reizer, Jan Korwin – Kochanowski, Daniel Piskorz
Czas: 1h 20 min.

II.Aleksander Gelman
ŁAWECZKA
Komediodramat
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Ona, to rozchwiana emocjonalnie kobieta po przejściach poszukująca prawdziwej miłości. Marzy o mężczyźnie, z którym będzie mogła stworzyć stabilny i poważny związek. On, to podrywacz i bawidamek, który szuka miłosnych przygód na chwilę. Co ich łączy? Co ich dzieli? Co wyniknie z ich spotkania? Spektakl opowiada o ludzkich pragnieniach, kłamstwach, o naiwności, rezygnacji z marzeń, strachu przed samotnością i poszukiwaniu miłości.
Czas: 1 h 30 min.
ytuł oryginalny: Skamiejka
Przekład: Jerzy Koenig
Występują: Sylwia Chludzińska, Marek Wolny
Reżyseria: Marek Wolny
Scenografia: Ryszard Wiechowski
Lektor: Jakub Kosiniak
Głosy kobiet: Agnieszka Kaczorowska – Żydek, Paulina Turek, Paulina Kostaś
Muzyka: Krzysztof Wolny
Wykonanie preludium dla lutni J.S. Bacha, opracowanie E. Kerdeli: Anna Chludzińska – harfa

III. Trupa KOMEDIANTY
GINO I SUZI. KUCHARZE.
Komedia familijna
Krótki opis spektaklu, piórami jego Twórców:
Gino i Suzi, sympatyczna komediowa para, powraca tym razem jako szefowie kuchni! W ich wytwornej restauracji gotuje się w rytmie swingu, aby zadowolić wymagające podniebienia gości. Jednak pewnego dnia, jak to czasami bywa, czar doskonałej kuchni pryska. Nowe, zaskakujące w swoim pojawieniu się zamówienie, choć z pozoru proste, staje się dla nich prawdziwym wyzwaniem. Kolejne próby ratowania potrawy kończą się fiaskiem, a wszystko zmierza do kulinarnej klęski. Czy wyjdą cało z tych zmagań i co uratuje ich od gastronomicznej kompromitacji? Komediowy galimatias pełen gagów, zabawnych zawirowań, wykwintnych dań, smaków, zapachów, dźwięków i kolorów trzyma widza przyklejonego do patelni, aż do samego końca.
Reżyseria: Agnieszka Cianciara – Fröhlich
Występuje: Trupa Komedianty
Obsada:
Agnieszka Cianciara –Fröhlich
Jonathan Fröhlich

IV. Sławomir Mrożek
EMIGRANCI
Dramat
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Projekt ukraińsko-polski. Głównymi bohaterami są dwaj aktorzy: Polak i Ukrainiec. Spektakl opowiada o tym, że nie ma znaczenia, kim jesteś z pochodzenia, do jakiego miejsca wyemigrowałeś, ponieważ można być emigrantem również we własnym kraju emigrując do krainy swych niezrealizowanych marzeń. Możemy pochodzić z różnych krajów, mieć różną mentalność, rozmawiać w różnych językach, lecz takie pojęcia, jak samotność, apatia, depresja, niespełnienie, utracone i porzucone marzenia oraz nadzieje dotyczą każdego – «Homo sapiens».
Reżyseria: Ivan Danilin
Obsada:
Daniel Piskorz – (AA)
Oleh Kyryliv – (XX)
Kostiumy i koncepcja scenografii: Arsen Shpak, Dmytro Nosenko
Czas: 1 h 40 min.
Projekt powstał w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Gaude Polonia”, którego laureatem w 2020 był Iwan Danilin.

V.Jan Brzechwa, Marian Hemar
KOSZTOWNY ROMANS
Komedia dla raczej dorosłych
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
„Pąsowa suknia”, „Kosztowny romans” i „Niedokończona symfonia” jednoaktówki dorosłego Jana Brzechwy i Mariana Hemara. „Powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany bajek świat….” Lata trzydzieste XX wieku – szampan, muzyka, czarujące kobiety w oszałamiających toaletach i eleganccy dżentelmeni…. Szalone noce w Adrii i Małej Ziemiańskiej…Powroty nad ranem…
Gorące uczucia, a jak kłótnie to na zabój. Komediowy wieczór dla dorosłych z niespodziankami godnymi przedwojennych czasów !!!
Reżyseria. Jan Korwin – Kochanowski
Występuje: Krakowska Scena Klasyczna
Obsada: Aneta Gierat, Sylwia Chludzińska, Justyna Filipowicz / Agnieszka Pudło, Marek Wolny / Maciej Luśnia, Jan Korwin – Kochanowski, Daniel Piskorz
Czas: 1 h 10 min.

VI.Max Frisch
STRATEGIE MAŁŻEŃSKIE
Krotochwila
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Scena Klasyczna Teatru Praska 52 ma zaszczyt przedstawić Państwu „Strategie małżeńskie” Maxa Frischa. Sztukę dotychczas nie wystawianą w Polsce! Czy małżeństwo jest możliwe? Czy pragnąc nowocześnie żyć, z poczuciem wolności własnej i wspólnej, potrafimy zaakceptować zdrady, czy choćby tej zdrady wyobrażenie? Czy trzymane w ryzach poprawności porywy serc i emocje nie wybuchną szaleństwem, wystawione na próbę zazdrości? W sytuacji kiedy system nie chce dać nam uzgodnionego rozwodu, czy odważymy się na drastyczne rozwiązania, by postawić na swoim? Czy odzyskana wolność i samotność będą nadal miały wartość? Czy porządni, wykształceni, kulturalni ludzie odważą się przyznać do swojej zwierzęcej natury…? Max Frisch stawia pytania. Ciekawi Państwa jakie daje odpowiedzi? ZAPRASZAMY !!
Czas: 1h 15min.
Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski
Przekład: Jacek Kaduczak
Kostiumy i koncepcja scenografii: Kamila Sudoł
Występuje: KRAKOWSKA SCENA KLASYCZNA
Obsada:
PAWEŁ BRANDYS – dr Hotz
KLAUDIA SZAFLARSKA – Dorli Simone Hotz
JULIANA KLIMENKO – Klarysa
MATEUSZ JABCZANIK – Wilfried
TOMASZ RYCZKOWSKI – Tragarz Starszy oraz Legionista
MICHAŁ KIRKER – Tragarz młody oraz Legionista

VII. KRAJOWA SCENA KOMEDII dell’ARTE w TEATRZE PRASKA 52
Trupa KOMEDIANTY
BIAŁOGŁOWY w PLUDRACH
Komedia awanturnicza
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Zadłużona po uszy Signora Prudencja wraz ze służącym ucieka przed windykatorem. Syn zmarłego kupca Gonzagi wyrusza, aby wypełnić ostatnią wolę ojca. Klaudia, córka Pantalone, uchodzi potajemnie z domu przed zaplanowanym przez ojca ślubem. Drogi podróżnych przetną się w zapomnianej przez ludzi starej karczmie, która stała się kryjówką zbójeckiej szajki… Do jej progów zbliżają się też nieustępliwy windykator i zrozpaczony ojciec. Kto wyjdzie cało z tej kabały?
Trupa KOMEDIANTY przedstawia awanturniczą komedię w stylu dell’arte! Bójki, pojedynki, piosenki, gagi i lazzi wypełnią zawikłaną intrygę, która znajdzie nieoczekiwane rozwiązanie!
Występują: Agnieszka Cianciara –Fröhlich (capocomico), Jonathan Fröhlich, Katarzyna Gazdowicz, Łukasz Łęcki
Scenariusz: Agnieszka Cianciara –Fröhlich, Łukasz Łęcki
Scenografia i maski: Jonathan Fröhlich
Kostiumy : Ludwika Gorgoń
Muzyka: Marcin Mendera – Ziemiński
Choreografia szermiercza: Mateusz Jabczanik
Czas: 1 h 40 min.
Premiera: 16 lipca 2021 r.
KRAJOWA SCENA KOMEDII DELL’ARTE W TEATRZE PRASKA 52:
Powstała z inicjatywy Teatru Praska 52 i Studio Dono w maju roku 2016. To jedyna taka scena w Polsce, oferująca stałe spotkania ze sztuką rodem z szesnastego wieku. W jej ramach działa Trupa KOMEDIANTY tworząc spektakle według wszelkich prawideł włoskiej komedii, począwszy od prawdziwych skórzanych masek po zapętloną, pełną nieoczekiwanych zwrotów intrygę. To połączenie formy liczącej kilka wieków ze współczesnymi skojarzeniami, odniesieniami i spostrzeżeniami czyni tę sztukę nie tylko aktualną, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjną.

VIII. Trupa KOMEDIANTY
PERYPETIE ARLEKINA
Bajka dell’arte
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Postać Arlekina jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych masek włoskiej komedii. Dziś trudno wyobrazić sobie spektakl komedii dell’arte w której nie byłoby Arlekina. Nie zabraknie go i tu! „Perypetie Arlekina” to historia przygód niesfornego służącego, który poszukuje swojego miejsca na świecie. Zupełnie niechcący wywołuje lawinę zdarzeń i komplikuje życie całego miasteczka. Czy wszystko skończy się szczęśliwie, a Arlekin wyjdzie ze swoich kłopotów cało? Przekonajcie się sami! Trupa KOMEDIANTY przedstawia spektakl komedii dell’arte stworzony z myślą o młodej widowni. To doskonała okazja, aby poznać komediowy świat, który choć w dawnym kostiumie, jednak ciągle jest bliski każdemu z nas.
Czas: ok. 1h
Występuje: TRUPA KOMEDIANTY
Obsada:
AGNIESZKA CIANCIARA –FRÖHLICH (CAPOCOMICO)
JONATHAN FRÖHLICH/ŁUKASZ ŁĘCKI
KATARZYNA GAZDOWICZ

Więcej na: www.teatrpraska52.pl

Teatr Praska 52: Kraków – Dębniki, ul. Praska 52
Teatr Praska 52 działa w strukturach Centrum Kultury Podgórza
Opiekun Naczelny: Jakub Baran – 606 36 55 90

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr