Teatr Praska 52 – Repertuar

Teatr Praska 52, ul. Praska 52 mapa

piątek 28.06.2019 do sobota 29.06.2019

komedianty

Zapraszamy do Teatru Praska 52!

Repertuar czerwiec 2019

28 czerwca (piątek) godz. 19.00
Scena Gościnna
Ostatnia wola Papy. Tragikomedia.
Reż. Piotr Męderak, Katarzyna Galica
Bilety: 40 PLN, 20 PLN | *30 PLN, 15 PLN

29 czerwca (sobota) godz. 19.00
Scena Gościnna
Ostatnia wola Papy. Tragikomedia.
Reż. Piotr Męderak, Katarzyna Galica
Bilety: 40 PLN, 20 PLN | *30 PLN, 15 PLN

* Dla posiadaczy kart lojalnościowych Centrum Kultury Podgórza  – „Podgórze w Kulturze” lub „Karta Seniora”, bilety na wszystkie spektakle w cenach: 30 PLN, 15 PLN

REPERTUAR W SZCZEGÓŁACH:

Scena Klasyczna TP52: Biedermann i podpalacze
Max Frisch
(czarna komedia)

Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Wyobraź sobie, że do Twojego domu przychodzą podpalacze i uczciwie zapewniają Cię, że są podpalaczami, ale Ty im nie wierzysz. Mało tego, zapraszasz ich nawet do swojego domu. Cały sekret tkwi bowiem w tym, że ludzie bardzo często nie chcą wierzyć w prawdę. Tak mniej więcej przedstawia się historia pana Biedermanna. Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami. To także komentarz do obecnej epoki różnego rodzaju terrorystów, którzy przenikają społeczeństwo. Konfrontuje widza z tymi, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność oraz gdzie zgoda na mniejsze lub większe zło, to jak podpisanie cyrografu z diabłem. Zgrabnie napisana sztuka, autorstwa Maksa Frischa z roku 1953, zdaje się nie tracić na aktualności. Bawi w równym stopniu, jak i każe zastanowić się nad tym, na ile jesteśmy w stanie oswoić i zrozumieć zło. Bardzo często bowiem, zamiast próbować go wytłumaczyć, należałoby po prostu powiedzieć dość.

Występuje: Krakowska Scena Klasyczna:

Jacek Janosz (Gottlieb Biedermann)
Daniel Piskorz (Eisenring)
Marek Wolny/Marek Jędrzejczyk (Schmitz)
Sylwia Chludzińska (Babette Biedermann)
Jakub Reizer/Mateusz Jabczanik (Policjant)
Klaudia Szaflarska (pokojówka Anna)
Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski
Czas: 1 h 40 min.

Scena Klasyczna TP52: Kosztowny Romans
Jan Brzechwa, Marian Hemar
 (komedia obyczajowa)

Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
„Pąsowa suknia”, „Kosztowny romans” i „Niedokończona symfonia” jednoaktówki dorosłego Jana Brzechwy i  Mariana Hemara. „Powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany bajek świat….”  Lata trzydzieste XX wieku – szampan, muzyka, czarujące kobiety w oszałamiających toaletach i eleganccy dżentelmeni…. Szalone noce w Adrii i Małej Ziemiańskiej…Powroty nad ranem…Gorące uczucia,  a jak kłótnie to na zabój. Komediowy wieczór dla dorosłych z niespodziankami godnymi przedwojennych czasów !!!

Występuje: Krakowska Scena Klasyczna:
Aneta Gierat

Sylwia Chludzińska
Justyna Filipowicz
Marek Jędrzejczyk
Jan Korwin – Kochanowski
Daniel Piskorz

Reżyseria. Jan Korwin – Kochanowski
Czas: 1 h 15 min.

Scena Klasyczna TP52: Strategie małżeńskie
Max Frisch
(Krotochwila)

Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Scena Klasyczna Teatru Praska 52 ma zaszczyt przedstawić Państwu  „Strategie małżeńskie” Maxa Frischa. Sztukę dotychczas nie wystawianą   w Polsce!     Czy małżeństwo jest możliwe? Czy pragnąc nowocześnie żyć, z poczuciem wolności własnej i wspólnej, potrafimy zaakceptować zdrady, czy choćby tej zdrady wyobrażenie? Czy trzymane w ryzach poprawności porywy serc i emocje nie wybuchną szaleństwem, wystawione na próbę zazdrości? W sytuacji kiedy system nie chce dać nam uzgodnionego rozwodu,         czy odważymy się na drastyczne rozwiązania, by postawić na swoim? Czy odzyskana wolność i samotność będą nadal miały wartość? Czy porządni, wykształceni, kulturalni ludzie odważą się przyznać do swojej zwierzęcej natury…? Max Frisch stawia pytania. Ciekawi Państwa jakie daje odpowiedzi? ZAPRASZAMY !!!

Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski

Obsada:
Jacek Janosz (dr Hotz)
Klaudia Szaflarska (Dorli Simone Hotz)
Juliana Klimenko (Klarysa)
Mateusz Jabczanik (Wilfried)
Tomasz Ryczkowski (Tragarz Starszy oraz Legionista)
Michał Kirker (Tragarz młody oraz Legionista)
Kostiumy i koncepcja scenografii: Kamila Sudoł
Przekład: Jacek Kaduczak
Czas: ok. 1h 15min.

Scena Klasyczna: Pocieszne Wykwintnisie
Molier (fr.Molière), właściwie Jean Baptiste Poquelin
(Komedia Pana Moliera)

Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Pocieszne Wykwintnisie to najbardziej znienawidzona przez Francuzów molierowska sztuka. Dlaczego? Ostrze satyry godzi w prowincję, a ściślej w „ prowincjałki” – ich bezguście, pęd za modą, ale też piętnuje zadzieranie nosa tych ze stolicy…Wieczny podział na lepszy i gorszy sort! Paryżanie i pogardzana reszta. To świat, w którym nie można być sobą, „trza” przywdziać maskę kogoś lepszego. Jakże daleko jeszcze tym Francuzom do „wolności równości i braterstwa” Ale czy tylko im?

Występuje: Krakowska Scena Klasyczna
Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski

Obsada:
Aneta Gierat (Magdusia)
Magdalena Chalewicz (Kasia)
Maciej Baka ( Markiz de Mascarille)
Daniel Piskorz (Wicechrabia de Jodelet)
Jan Korwin-Kochanowski (Gorgoni)
Juliana Klimenko (Maryśka)
Jacek Janosz (La Grange)
Mateusz Jabczanik (Du Croisy)
Czas: 1 h 10 min.

Scena Gościnna TP52: Ostatnia wola Papy
Fred Apke
(tragikomedia)

Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Historyczne zaszłości między dwoma wielokrotnie zwaśnionymi narodami, trudne wzajemne relacje, dobrodziejstwo, jakie niesie ze sobą przebaczenie, trud codziennej egzystencji. Fred Apke stworzył bardzo wciągającą historię – naładowaną emocjami, humorem… i ciepłem.

Występuje: Teatr Plejada:
Katarzyna Galica