Teatr Praska 52 – Repertuar

Teatr Praska 52, ul. Praska 52 mapa

piątek 21.01.2022 do niedziela 23.01.2022

komedianty

Zapraszamy do Teatru Praska 52!

Repertuar styczeń 2022

8 stycznia (sobota) godz. 19.00
EMIGRANCI
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

13 stycznia (czwartek) godz. 19.00
STRATEGIE MAŁŻEŃSKIE
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

14 stycznia (piątek) godz. 19.00
ŁAWECZKA
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

15 stycznia (sobota) godz. 16.00
PERYPETIE ARLEKINA
Bilety: 20 PLN

16 stycznia (niedziela) godz. 16.00
PERYPETIE ARLEKINA
Bilety: 20 PLN

20 stycznia (czwartek) godz. 19.00
GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

21 stycznia (piątek) godz. 19.00
NAPIS
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

22 stycznia (sobota) godz. 19.00
NAPIS
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

23 stycznia (niedziela) godz. 19.00
KOSZTOWNY ROMANS
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

27 stycznia (czwartek) godz. 19.00
STRATEGIE MAŁŻEŃSKIE
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

28 stycznia (piątek) godz. 19.00
NAPIS
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

29 stycznia (sobota) godz. 19.00
OBERŻA POD ZŁAMANYM GROSZEM
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

30 stycznia (niedziela) godz. 19.00
OBERŻA POD ZŁAMANYM GROSZEM
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | *40 PLN, 20 PLN

 * Dla posiadaczy kart lojalnościowych Centrum Kultury Podgórza  – „Podgórze w Kulturze” lub „Karta Seniora”, bilety na wszystkie spektakle w cenach: 40 PLN, 20 PLN
TEATR PRASKA 52 zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru.

TEATR PRASKA 52 REPERTUAR  W SZCZEGÓŁACH:

Sławomir Mrożek
EMIGRANCI
Dramat
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Projekt ukraińsko-polski.  Głównymi bohaterami są dwaj aktorzy: Polak i Ukrainiec. Spektakl opowiada o tym, że  nie ma znaczenia, kim jesteś z pochodzenia, do jakiego miejsca wyemigrowałeś, ponieważ można być emigrantem również we własnym kraju emigrując do krainy swych niezrealizowanych marzeń. Możemy pochodzić z różnych krajów, mieć różną mentalność, rozmawiać w różnych językach, lecz takie pojęcia, jak samotność, apatia, depresja, niespełnienie, utracone i porzucone marzenia oraz nadzieje  dotyczą każdego  – «Homo sapiens».
Reżyseria: Ivan Danilin
Obsada:
Daniel Piskorz – (AA)
Oleh Kyryliv – (XX)
Kostiumy i koncepcja scenografii: Arsen Shpak, Dmytro Nosenko
Czas: 1 h 40 min.
Projekt powstał w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Gaude Polonia”, którego laureatem w 2020 był Iwan Danilin.

Max Frisch
STRATEGIE MAŁŻEŃSKIE
Krotochwila
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Scena Klasyczna Teatru Praska 52 ma zaszczyt przedstawić Państwu „Strategie małżeńskie” Maxa Frischa. Sztukę dotychczas nie wystawianą w Polsce!  Czy małżeństwo jest możliwe? Czy pragnąc nowocześnie żyć, z poczuciem wolności własnej i wspólnej, potrafimy zaakceptować zdrady, czy choćby tej zdrady wyobrażenie? Czy trzymane w ryzach poprawności porywy serc i emocje nie wybuchną szaleństwem, wystawione na próbę zazdrości? W sytuacji kiedy system nie chce dać nam uzgodnionego rozwodu, czy odważymy się na drastyczne rozwiązania, by postawić na swoim? Czy odzyskana wolność i samotność będą nadal miały wartość? Czy porządni, wykształceni, kulturalni ludzie odważą się przyznać do swojej zwierzęcej natury…? Max Frisch stawia pytania. Ciekawi Państwa jakie daje odpowiedzi? ZAPRASZAMY !!
Czas: 1h 15min.
Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski
Przekład: Jacek Kaduczak
Kostiumy i koncepcja scenografii: Kamila Sudoł
Występuje: KRAKOWSKA SCENA KLASYCZNA
Obsada:
PAWEŁ BRANDYS – dr Hotz
KLAUDIA SZAFLARSKA – Dorli Simone Hotz
JULIANA KLIMENKO – Klarysa
MATEUSZ JABCZANIK – Wilfried
TOMASZ RYCZKOWSKI – Tragarz Starszy oraz Legionista
MICHAŁ KIRKER – Tragarz młody oraz Legionista

Trupa KOMEDIANTY
PERYPETIE ARLEKINA
Bajka dell’arte
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Postać Arlekina jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych masek włoskiej komedii. Dziś trudno wyobrazić sobie spektakl komedii dell’arte w której nie byłoby Arlekina. Nie zabraknie go i tu! „Perypetie Arlekina” to historia przygód niesfornego służącego, który poszukuje swojego miejsca na świecie. Zupełnie niechcący wywołuje lawinę zdarzeń i  komplikuje życie całego miasteczka. Czy wszystko skończy się szczęśliwie, a Arlekin wyjdzie ze swoich kłopotów cało? Przekonajcie się sami! Trupa KOMEDIANTY przedstawia spektakl komedii dell’arte stworzony z myślą o młodej widowni. To doskonała okazja, aby poznać komediowy świat, który choć w dawnym kostiumie, jednak ciągle jest bliski każdemu z nas.
Czas: ok. 1h
Występuje: TRUPA KOMEDIANTY
Obsada:
AGNIESZKA CIANCIARA –FRÖHLICH (CAPOCOMICO)
JONATHAN FRÖHLICH/ŁUKASZ ŁĘCKI
KATARZYNA GAZDOWICZ

Scena Dramatyczna
Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł.
Majewski, A. Cianciara- Fröhlich
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Sztuka „Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł” to wariacja na temat sióstr Łazarza. Chociaż w postaciach Marty i Marii widać podobieństwo do nowotestamentowych pierwowzorów, to jednak spektakl nie jest wiernym odtworzeniem relacji św. Jana. Przeniesienie akcji w nieokreśloną współczesność wydobywa ją z mroków przeszłości. Powoli, krok po kroku, odkrywamy trudne i skomplikowane relacje pomiędzy siostrami. Jedna próbuje wejść w rolę matki, druga żyje marzeniami. Są na siebie skazane i od siebie uzależnione. Zmagają się ze swoją przeszłością, jak i z tym, co dzieje się teraz.
Czas: 1 h 15 min.
Reżyseria: Agnieszka Cianciara – Fröhlich
Scenografia: Jonathan Fröhlich
Kostiumy: Ludwika Gorgoń
Opracowanie Muzyczne:  Agnieszka Cianciara – Frohlich
Występuje: Atelier Teatralne Studio Dono
Obsada:
Agnieszka Cianciara – Fröhlich – Marta
Marta Kaczmarczyk/ Katarzyna Gazdowicz – Maria

KRAJOWA SCENA KOMEDII dell’ARTE
Trupa KOMEDIANTY
OBERŻA POD ZŁAMANYM GROSZEM
Krótki opis spektaklu, piórem twórców:
W stojącej na uboczu oberży krzyżują się drogi różnych postaci.Przybywa tam bogaty starzec Pantalone mający nadzieję poślubić młodziutką Rosalię,córkę gospodyni. To także miejsce spotkania innej przyszłej pary małżeńskiej: Madame Lukrecji oraz Florina, syna Dottore, stojącego u progu bankructwa, który w intratnym ożenku syna widzi jedyny ratunek. Los chce jednak, aby młode serca zapłonęły wzajemną miłością, wbrew woli rodziców. Trupa KOMEDIANTY po raz kolejny przedstawia w teatralnym zwierciadle galerię komediowych typów. Nie zabraknie znamiennych dla włoskiej komedii przebieranek, nagłych zwrotów akcji oraz klasycznych sytuacji qui pro quo.
Czas: 1h 40 min.

KRAJOWA SCENA KOMEDII DELL’ARTE  W TEATRZE PRASKA 52:
Powstała z inicjatywy Teatru Praska 52 i Studio Dono w maju roku 2016. To jedyna taka scena w Polsce, oferująca stałe spotkania ze sztuką rodem z szesnastego wieku. W jej ramach działa Trupa KOMEDIANTY tworząc spektakle według wszelkich prawideł włoskiej komedii, począwszy od prawdziwych skórzanych masek po zapętloną, pełną nieoczekiwanych zwrotów intrygę.  To połączenie formy liczącej kilka wieków ze współczesnymi skojarzeniami, odniesieniami i spostrzeżeniami czyni tę sztukę nie tylko aktualną, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjną.
Obsada: Łukasz Łęcki, Katarzyna Gazdowicz , Jonathan Fröhlich  Agnieszka Cianciara (capocomico)

Scena Dramatyczna
Aleksander Gelman
Ławeczka
Krótki opis spektaklu – piórem jego Twórców:
Ona, to rozchwiana emocjonalnie kobieta po przejściach poszukująca prawdziwej miłości. Marzy o mężczyźnie, z którym będzie mogła stworzyć stabilny i poważny związek. On, to podrywacz i bawidamek, który szuka miłosnych przygód na chwilę. Co ich łączy? Co ich dzieli? Co wyniknie z ich spotkania? Spektakl opowiada o ludzkich pragnieniach, kłamstwach, o naiwności, rezygnacji z marzeń, strachu przed samotnością i poszukiwaniu miłości.
Czas: 1 h 30 min.
Tytuł oryginalny: Skamiejka
Przekład: Jerzy Koenig
Występują: Sylwia Chludzińska, Marek Wolny
Reżyseria: Marek Wolny
Scenografia: Ryszard Wiechowski
Lektor: Jakub Kosiniak
Głosy kobiet: Agnieszka Kaczorowska – Żydek, Paulina Turek, Paulina Kostaś
Muzyka: Krzysztof Wolny
Wykonanie preludium dla lutni J.S. Bacha, opracowanie E. Kerdeli: Anna Chludzińska – harfa

 

INFORMACJA DLA WIDZÓW DOTYCZĄCA ZASAD POSTĘPOWANIA W CZASIE SPEKTAKLI W TEATRZE PRASKA 52 OD DNIA 15 GRUDNIA 2021 r.:

W przypadku spektakli odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych, widownia będzie mogła zostać zapełniona jedynie w 30%, a publiczność będzie musiała zasłaniać usta i nos. Osoby wchodzące na teren budynku Teatru Praska 52 muszą zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Obowiązkowa jest m.in. dezynfekcja rąk – stojaki z płynem dezynfekującym oraz instrukcją są umieszczone przy wejściu do obiektu, w foyer oraz w toaletach. Wymagane jest zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kichania i kaszlu. W spektaklach mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.
 
Wejście na spektakl, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza pisemnego oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy Teatru Praska 52 udostępnią każdej osobie uczestniczącej w spektaklu stosowny formularz, którego wypełnienie jest obligatoryjne i służy jedynie uzyskaniu możliwości skontaktowania się z osobą, która podała swoje dane, w przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu.  W przypadku stwierdzenia zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 w związku z udziałem w spektaklu dane zawarte w formularzu będą mogły zostać przekazane przez Teatr Praska 52 właściwym służbom sanitarnym. Formularz będzie przechowywany przez Teatr Praska 52 przez 2 tygodnie od dnia spektaklu.

Przy wejściu do obiektu odbywa się bezdotykowa kontrola biletów oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Po wejściu należy udać się w miejsce wskazane przez osobę z obsługi, która wskazuje drogę do odpowiednich wejść. Procedura wpuszczania uczestników spektaklu na teren Teatru Praska 52 rozpocznie się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem spektaklu. W Teatrze Praska 52 należy pojawić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Na terenie obiektu trzeba zachować dystans społeczny od innych osób wynoszący nie mniej niż 2 m (nie można gromadzić się w grupach). Podczas spektaklu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy.
 
Po każdym wydarzeniu obiekt jest dezynfekowany (toalety, klamki, poręcze). Wszystkie toalety są dostępne, znajdują się tam środki do dezynfekcji dłoni i papierowe ręczniki. W toaletach znajdują się również instrukcje prawidłowego mycia rąk, nakładania i zdejmowania maseczek ochronnych oraz rękawiczek.

Więcej na: www.teatrpraska52.pl

Teatr Praska 52: Kraków – Dębniki, ul. Praska 52

Teatr Praska 52 działa w strukturach Centrum Kultury Podgórza

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr