Królik i Misia
Królik i Misia

Spotkanie dla mam w Poznaniu

📅 piątek 12.02.2016
Spotkanie dla mam w Poznaniu

To odpowiedź na pytania matek, które coraz częściej borykają się z wieloma problemami, dotyczącymi chęci powrotu na rynek pracy. Zapraszamy na warsztaty i wykłady oraz spotkania z gośćmi specjalnymi, już 12 lutego br. od godz. 9.30.

Wstęp wolny po wypełnieniu formularza internetowego.

Wykłady – godz. 9.30 – 12.00

 

„Jak odnaleźć równowagę w moim szalonym świecie? czyli o work-life balance"

dr Mirosława Leopold – psycholog rozwojowy i coach. Przez kilkanaście lat adiunkt w Instytucie Psychologii UAM. Jako coach wspiera klientów we wprowadzaniu zmian zarówno w pracy zawodowej jak i życiu osobistym, w rozwoju kompetencji i zwiększaniu efektywności działań. Pracuje zarówno z klientem biznesowym jak i indywidualnym. W swojej pracy łączy teoretyczne podejście oparte na psychologii poznawczej, rozwojowej i pracę z doświadczeniem praktycznym. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia na Wydziale Zamiejscowym w Poznaniu.

„Wiele dróg do pracy na swoim"

Joanna Kardasz – Dyc- przez wiele lat współpracownik wielu agencji kreatywnych i reklamowych oraz autor wielu kampanii informacyjnych (m.in. dla PGNiG, promujące Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny 2007 – 2013. Przez dwa lata specjalista ds. szkoleń z media relations, autoprezentacji, sztuki wystąpień publicznych i PR oraz specjalista ds. kampanii PR;m.in. dla PGNiG i Unilever, account manager. Wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS.

Mamy – Mamom

Trzy matki, które w różnych działaniach odkryły swoją pasję, realizowanie marzeń oraz zarabianie pieniędzy. Każda z Pań po urodzeniu dziecka realizuje siebie w innych przestrzeniach. Podczas piętnastominutowych wystąpień usłyszymy historię, połączoną ze wskazówkami. Żaden z zaproszonych przez nas gości, nie da gotowej recepty na sukces. Jednak może się stać inspiracją do poszukiwań własnych rozwiązań.
Agnieszka Kaluga – mama,wolontariuszka w hospicjum, autorka książki i bloga „Zorkownia" – trzykrotnie wyróżnionego w konkursie Blog Roku 2011.
Sylwia Sarnowska – mama 2 dzieci, od 2 lat prowadzi własną piekarnię „Piekarnia Sarnowska", w której z ogromną pasją tworzy własne chleby.
Agnieszka Waliszewska – mama, od 2012 roku prowadzi firmę „Green up", zajmującą się projektowaniem terenów zieleni.

 

Warsztaty godz. 12.00- 16.30

UWAGA! Warsztaty prowadzone są równolegle. Prosimy zwrócić uwagę na zapisy!

Poskromić czas – jak wyrobić w sobie nawyk samodyscypliny i planowania?

Małgorzata Kowalczewska – coach (absolwentka studiów podyplomowych Coaching na Uniwersytecie SWPS), specjalista ds. public relations, mama 2 dzieci, współzałożycielka inicjatywy „Bądź sobą". W swojej pracy wspiera osoby poszukujące pasji w życiu, pracuje z mamami wracającymi do pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Jako PR-owiec pomaga firmom i organizacjom pozarządowym w odnalezieniu najlepszej drogi komunikowania się z odbiorcami i szeroko rozumianym otoczeniem. Interesuje się zagadnieniami związanymi z efektywnością działania, psychologią społeczną oraz rozwojem małych dzieci. Prowadzi bloga „Działaj efektywnie": www.insade.pl
Opis: Podczas warsztatu uczestniczki dowiedzą się, czym są i jak tworzą się nawyki oraz nauczą się, w jaki sposób kształtować w sobie korzystne nawyki, które pomagają w realizacji założonych celów i osiąganiu sukcesów. Ponadto poznają narzędzia przydatne w organizacji czasu i ułatwiające wytrwanie w realizacji zamierzonych zadań.

STAR- czyli świeć jak gwiazda na rozmowie o pracę

Joanna Kmetko – trenerka rozwoju kompetencji ponadfachowych w międzynarodowym koncernie, coach (absolwentka studiów podyplomowych coaching na Uniwersytecie  SWPS w Poznaniu), współzałożycielka inicjatywy „Bądź sobą" zajmującej się rozwojem osobistym.  Entuzjastka psychologii pozytywnej  i coachingu. Pasjonuje się również egzotycznymi podróżami zorganizowanymi na własną rękę oraz fotografią portretową.
Opis: Celem warsztatu jest pokazanie mamom, że macierzyństwo nie jest „luką", którą trzeba kamuflować na  rozmowie rekrutacyjnej. Wręcz przeciwnie! W oparciu o model STAR nauczysz się jak wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia (zawodowe oraz osobiste) , aby najlepiej przygotować się do nowego wyzwania zawodowego. 

Co mnie kręci, co mnie podnieca? Czyli jakim typem osobowości jestem i jakie jest najlepsze dla mnie środowisko pracy?

Magdalena Rudzińska – pedagog-terapeuta, doradca zawodowy, coach (absolwentka coachingu na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu), specjalista profilaktyki uzależnień, współzałożycielka inicjatywy „Bądź sobą".  Na co dzień wspiera dzieci, młodzież i rodziców w  trudnościach rozwojowych, edukacyjnych, wychowawczych czy emocjonalnych pracując w dwóch poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Diagnozuje gotowość szkolną, specyficzne trudności w uczeniu się, zaburzenia w zachowaniu. Wspiera i doradza w doborze metod i technik pokonywania trudności, w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, efektywnej organizacji uczenia się. Od lat prowadzi psychoedukacyjne zajęcia warsztatowe dla różnych grup odbiorców. Specjalizuje się w coachingu życiowym i rodzicielskim.
Celem warsztatu jest autodiagnoza predyspozycji i zainteresowań zawodowych, spojrzenie na wyznawane wartości przez pryzmat ich realizacji w pracy zawodowej, a także odkrycie czynników zwiększających i hamujących efektywność w pracy.

 

 

591 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent